Kurs maturalny – Matematyka – Poziom podstawowy

Przed Wami kurs przygotowawczy do matury z matematyki na poziomie podstawowym. W ramach kursu omawiam wszystkie zagadnienia maturalne wymagane przez CKE, a wszystko to robię w bardzo przystępnej formie filmików, które zazwyczaj trwają 20-30 minut. Można więc powiedzieć, że jest to pewna forma internetowych lekcji w których zebrałem dla Was całą wiedzę potrzebną do zdania matury. Dodatkowo kurs uzupełniony jest zbiorami zadań w których pokazuję Wam przykładowe zadania jakie wystąpiły już na maturze z danego zagadnienia. Cały kurs to:

  • Ponad 20 godzin nagrań
  • Ponad 40 lekcji video
  • Kilkaset różnorodnych zadań omówionych krok po kroku

Kurs dopasowany do matury 2024!
W roku szkolnym 2023/24 zdecydowana większość z Was będzie pisać maturę na tych samych zasadach co rocznik poprzedni (tzw. Formuła 2023/2024). Pozostali (głównie osoby po technikum poprawiające maturę) będą pisać maturę na starych zasadach (tzw. Formuła 2015). Kurs maturalny jest dopasowany zarówno pod wymogi jednej, jak i drugiej grupy uczniów :) Różnice występujące w podstawie programowej podzieliłem za pomocą prostych ikonek, które są przy numerze lekcji.
– tematy, które obowiązują wszystkich maturzystów (jeśli są jakieś różnice programowe, to w danym temacie znajdziecie dwa filmiki lub odpowiednie informacje co wypadło)
– lekcje tylko dla uczniów zdających według zasad tzw. Formuły 2023/2024

Jak kupić dostęp do kursu?
Lekcje video z kursu są jedyną płatną rzeczą na tej stronie. Wszystkie pozostałe materiały są bezpłatne. Kurs jest formą cegiełki, dzięki której jestem w stanie rozwijać tę stronę, dlatego też cena za kurs jest bardzo symboliczna. Dostęp do kursu kosztuje mniej niż godzina korepetycji. Z góry dziękuję wszystkim za przystąpienie do grona Kursantów :)

Wybierz odpowiedni plan dla siebie:

Kod aktywacyjny do treści video możesz zakupić tutaj:
Dostęp na 1 miesiącDostęp na 3 miesiąceDostęp na 6 miesięcyDostęp na 12 miesięcy
29,99zł49,99zł79,99zł119,99zł
Wybieram pakiet na 1 miesiącWybieram pakiet na 3 miesiąceWybieram pakiet na 6 miesięcyWybieram pakiet na 12 miesięcy

Lista tematów:

Jeżeli chcesz zobaczyć przykładowe filmy to odblokowane są lekcje numer: 4, 5, 11, 25, 30, 35.
Rozdział I. Liczby i działania
Lekcja 1.Liczby rzeczywiste
Lekcja 2.Potęgi
Lekcja 3.Pierwiastki
Lekcja 4. (lekcja bezpłatna)Logarytmy
Lekcja 5. (lekcja bezpłatna)Procenty
Lekcja 6.Przedziały liczbowe i zbiory
Rozdział II. Algebra
Lekcja 7.Wielomiany
Lekcja 8.Wzory skróconego mnożenia
Rozdział III. Równania i nierówności
Lekcja 9.Równania i nierówności liniowe
Lekcja 10.Układ równań
Lekcja 11. (lekcja bezpłatna)Równania kwadratowe
Lekcja 12.Nierówności kwadratowe
Lekcja 13.Równania wymierne
Lekcja 14.Równania trzeciego i wyższego stopnia
Rozdział IV. Funkcje
Lekcja 15.Obliczanie wartości funkcji
Lekcja 16.Odczytywanie informacji z wykresów funkcji
Lekcja 17.Wykresy, wzory i współczynniki funkcji liniowej
Lekcja 18.Wykresy funkcji kwadratowej
Lekcja 19.Wzory i współczynniki funkcji kwadratowej
Lekcja 20.Przekształcenia funkcji
Lekcja 21.Funkcja wykładnicza
Rozdział V. Ciągi
Lekcja 22.Ciągi liczbowe
Lekcja 23.Ciąg arytmetyczny
Lekcja 24. (lekcja bezpłatna)Ciąg geometryczny
Rozdział VI. Trygonometria
Lekcja 25.Funkcje trygonometryczne
Lekcja 26.Odczytywanie informacji z tablic trygonometrycznych
Lekcja 27.Zależności między funkcjami trygonometrycznymi
Lekcja 28.Trygonometria w planimetrii
Lekcja 29. (lekcja bezpłatna)Trygonometria w stereometrii
Rozdział VII. Planimetria
Lekcja 30.Kąt środkowy i wpisany
Lekcja 31.Styczna do okręgu i okręgi styczne
Lekcja 32.Podobieństwo figur
Rozdział VIII. Geometria analityczna
Lekcja 33.Równanie prostej
Lekcja 34. (lekcja bezpłatna)Proste prostopadłe i równoległe
Lekcja 35.Punkty, odcinki i proste
Lekcja 36.Równanie okręgu
Lekcja 37.Symetria w układzie współrzędnych
Rozdział IX. Stereometria
Lekcja 38.Graniastosłupy i ostrosłupy
Rozdział X. Statystyka i prawdopodobieństwo
Lekcja 39.Statystyka
Lekcja 40.Kombinatoryka
Lekcja 41.Prawdopodobieństwo

130 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marysia

Obejrzałam już kilka filmów i muszę powiedzieć, że tak dobrych lekcji w życiu jeszcze nie widziałam. Wszystko jest dopracowane i bardzo dobrze wyjaśnione. Aż jestem zaskoczona że półgodzinne filmy są w stanie wyjaśnić tak wiele zagadnień.

Dziękuję w imieniu swoim i innych maturzystów :D

Ala

Po obejrzeniu większej części filmów jestem w stanie powiedzieć że jeżeli dobrze wszytko zapamiętam co i jak się robi to nie powinno mnie nic zaskoczyć na maturze i w być może w końcu uda mi się pobić słynne 30%! Wszystko jest bardzo dokładnie wytłumaczone są omówione wszystkie możliwe przypadki! Bardzo się ciesze że trafiłam przez przypadek na tą stronę! Dziękuję!!!

KasiaAsia

Po obejrzeniu jednego filmu już wiem, że znalazłam ratunek dla zdania matury! Wszystko przejrzyście wypisane i wytłumaczone. Już z niecierpliwością czekam na kolejne filmy i mam nadzieję, że będę tą szczęściarą, która będzie mogła przejść cały kurs z Panem. Może Pan liczyć na kolejnych widzów, ponieważ link z kursem wyślę kilku osobom dając im również ratunek :) DZIĘKUJĘ :)

Jankarka

To że fachowość tego kursu jest nieprawdopodobnie wysoka to w sumie widać na pierwszy rzut oka. Ale dla mnie najbardziej cenne jest to, że umiesz opowiadać o tej matematyce i nie rzucasz suchymi zadaniami jak to zazwyczaj w necie ma miejsce. Dzięki temu 30 minutowa lekcja schodzi raz dwa. Ja akurat dużych problemów z matmą nie mam, a i tak już parę fajnych wiadomości udało mi się wyłapać, więc dla słabszych uczniów to jest wręcz pewnie wybawienie. U mnie sprawdzi się to jako idealny sposób na powtórkę i uzupełnienie braków wiedzy. Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najlepszych wyników.

Angela

Żałuje, że znalazłam ten kurs tak późno. To jest wybawienie dla mnie. Filmy są tak precyzyjnie zrobione, że nie ma możliwości żeby ktoś teraz tego nie zrozumiał. Jestem pod wrażeniem i zaraz roześlę linka do kursu moim znajomym! Dziękuję <3

Szyszua
Reply to  Angela

Ja dokładnie tak samo! W tym roku drugi szans przystępuje do matury, będę ją poprawiać. Jest już luty, a ja dopiero mam siłę zacząć się uczyć. Dzięki tym filmom, przykładom i zadaniom które są świetnie wyjaśnione, odzyskałam nadzieję, że wbiję 30%, a nawet więcej!

Monika

Filmiki są genialne! Z niecierpliwością czekam na resztę

Martś

super wyjaśnione, te materiały ratują moją maturę !

Laura

Świetna strona, nauczyłam się tutaj więcej niż na lekcjach ;p

Oczywiście stronkę poleciłam już całej klasie :D

Beata Makarewicz

Nie wiem jak to jest możliwe, ale kilkanaście dni temu rozwiązywałam arkusze na poziomie granicy zdawalności, czyli 30%. Wiedziałam że nie mogę tak tego zostawić, bo jest to zbyt kruchy wynik i choć matematyka nie jest moim przeznaczeniem, to zrozumiałam że trzeba będzie poświęcić na nią trochę czasu. Tak oto trafiłam na Twoją stronę, obejrzałam sobie kilkanaście filmów z tego kursu, porobiłam parę zadań z zamieszczonych tutaj zbiorów i dzisiaj (tydzień przed maturą) po raz pierwszy w osiągnęłam wynik ponad 50% i to nie byle jaki, bo 56%. Ale nawet nie o sam wynik chodzi. Ja czuję po sobie, że… Czytaj więcej »

Rena

Podpisuję się pod tymi słowami, bo w moim przypadku było bardzo podobnie. Ja także na początku dość mocno odpuszczałam sobie matmę, głównie dlatego, że nie była mi potrzebna na studia. Niestety im bliżej było maja, tym stres związany z matmą był coraz większy. Złapałam się na tym, że nie mogę ze spokojną głową uczyć się na wybrane rozszerzenia. Coraz mocniej bałam się, że na maturze zrobię raptem parę zadań mniej niż zwykle i będę pod progiem 30%. Kurs i ogólnie ta strona spadły mi z nieba. Już na pierwszy rzut oka widziałam, że filmy są przegenialnie zrobione, do tego ten… Czytaj więcej »

Łucja

Jestem zachwycona, że potrafię pojąć matmę. Nigdy orłem nie byłam, ale dzięki tym lekcjom wszystko mam uporządkowane i nie boję się matury z matematyki. Dziękuję pięknie! A stronę polecam każdemu maturzyście! ;)

Urszula

Zdaję maturę z matematyki , po raz 3. Oglądam filmiki od jakiegoś czasu i po raz pierwszy rozwiązuje arkusze na poziomie 40 %-55% Naprawdę świetna robota . Dziękuję i polecam innym … :)

DayCoot

Dzięki mistrzu królu. Wrzuć te filmy na yt to pokonasz matemaksa, bo jesteś naprawdę wow KOZAK!

Lila

Najlepszy kurs z matematyki w całym internecie! :)
Gratuluje!

Magda

kocham tę stronę!!<3

Julia

Rewelacyjnie wytłumaczone , bardzo dobrze pokazane, brak problemów ze zrozumieniem ,gdyby w szkołach tak tłumaczyli zdawalność byłaby większa , dziękuję i pozdrawiam

Lila

Dzięki, że tworzysz tak świetną stronę! :)
Wiele osób jutro pójdzie na maturę z uśmiechem!

Maturzystka2019

Dzięki tobie nie miałam większych problemów z dzisiejszą maturą! Twoje filmy są najlepsze :)

Zosia

Potrafisz wyjaśnić dany materiał powoli, starannie i niezwykle skutecznie. Masz bardzo przyjemny głos ☺️ Twoje filmy są niebywałe. Myślałam, że nigdy nie dam rady dobrze napisać matury, a ty wytłumaczyłeś mi całe 3 lata w parę dni ☺️ Dziękuję!

Marzena

Muszę przyznać, że o kursie maturalnym i ogólnie o stronie dowiedziałam się od swoich uczniów, którzy spytali mnie się ostatnio czy warto się z tego przygotowywać do matury. Moim zdaniem świetnie rozgryzł Pan te zagadnienia maturalne i nawet ja jako nauczyciel chętnie skorzystam z tego podczas swoich zajęć. Aczkolwiek poza samym kursem to jeszcze większe wrażenie robi na mnie fakt, że tych pomocy maturalnych jest tutaj tak dużo i wszystko jest takie przemyślane i dopracowane.

Baker

Dzięki, genialna strona.

Weronika

Wróciłam,żeby podziękować bo dzięki Panu zdałam maturę z matematyki!
Dziękuję bardzo!!!

Marek

Matura próbna – 54%
Matura prawdziwa – 86%
Czyli opłacało się oglądać te filmy i robić arkusze :)

Maciejo

Myślę, że moja historia będzie natchnieniem dla innych. Tuż przed Wielkanocą mieliśmy w szkole dodatkową próbną maturę, z której miałem zaledwie 34%. Niby więc zdałem, ale przestraszyłem się że w maju może jednak zabraknąć mi punktów. Wcześniej w grudniu także kolorowo nie było bo zdobyłem 40%, choć wtedy jeszcze się nie stresowałem wynikiem. Po tym marcowym teście wiedziałem, że oprócz uczenia się angielskiego (idę na filologię) muszę poćwiczyć jeszcze matmę. Na tę stronę trafiłem dzięki koledze, który zachwalał że jest tu sporo materiałów i faktycznie przeglądając kilka różnych stronek ta wydawała się jedną z najlepszych. Dodatkowo kupiłem sobie jeszcze zbiór… Czytaj więcej »

natka

Za kilka dni mam maturę poprawkową z matmy. Jesteś chyba moją ostatnią deską ratunku. Siedzę na tej stronce od kilkunastu dni i dzisiaj po raz pierwszy w życiu przekroczyłam 40% z arkusza. Przyłączam się do pochwał bo kurs jest genialny.

Dians

Przyłączam się do pochwał i podziękowań, bo tutaj nie ma żadnych wątpliwości że Twój kurs jest rewelacyjny. Tak właśnie powinna wyglądać nowoczesna edukacja. Ciekawi mnie jednak jak Twoim zdaniem powinno się korzystać z tych lekcji, aby wycisnąć z tego kursu jak najwięcej wiedzy dla siebie?

Dians
Reply to  SzaloneLiczby

Nawet w tak prostych sprawach jak odpowiedź na komentarz czuć Twoje zaangażowanie i profesjonalizm ;-) Dziękuję Ci za odpowiedź i podpowiedzi.

kjkl
Reply to  SzaloneLiczby

Hej, czy zamierzasz stworzyć bazę zadań z omówieniem i kurs dla poziomu rozszerzonego? Pozdrawiam (:

Marlenson

Nie mam pojęcia jak to zrobiłeś, ale te filmy rewelacyjnie tłumaczą matematykę. Na kurs trafiłam z polecenia koleżanki, która zachwalała dostępne tutaj materiały. Podchodziłam do tego z dystansem, no bo matma jak matma, pełno tego w necie, a i książek jest do wyboru do koloru. Jak odpaliłam przykładowe filmy to zrozumiałam skąd te pozytywne opinie :-D Naprawdę jestem pod wrażeniem tego kursu. Nawet nie chodzi mi o bardzo dobrą oprawę, bo to akurat może jest mniej istotne, ale sam sposób tłumaczenia bardzo mi się podoba, zwłaszcza że tłumaczysz wszystko od początku do końca. Potem jak otwieram swój zbiór zadań to… Czytaj więcej »

Kornel

są tutaj zadania z wielomianów ?

Marta M

Nie ma wątpliwości że to najlepsze filmy matematyczne w necie i że uratowałeś już matury wielu osobom z poprzednich roczników (m.in. mojej siostrze). Tutaj śmiało każdy może przygotować się do matury i zdać ją bez problemu. Nic więc dziwnego, że strona jest tak chętnie polecana. Przyszedł i czas na mnie, mam w tym roku maturę, filmy już oglądam od kilku tygodni i mam takie pytanie. Czy chcąc spokojnie zdać maturę na powiedzmy 50% powinnam się Twoim zdaniem skupić na kluczowych działach tak by umieć je bardzo dobrze, czy lepiej może uczyć się wszystkiego po trochu?

Terka

Z próbnej matury w listopadzie miałam 24%. Mamy końcówkę stycznia, obejrzałam przez święta i ferie trochę filmików, porobiłam zadanka i teraz arkusze piszę już na około 50%. Potwierdzam więc, że można się nauczyć i to bez większej spiny.

barkija

Wydawało mi się, że filmy jak filmy, ale faktycznie jest w tych lekcjach coś niezwykłego i unikatowego. Lekcje są lekkie, bogate w treści i przykłady i tak jak nie cierpię matematyki, tak bardzo dużo wyniosłam z Twojego kursu. Podoba mi się sposób w jaki tłumaczysz różne zagadnienia. Robisz to zupełnie inaczej niż moja nauczycielka. Filmy rzeczywiście są dość długie, niektóre nawet po 30 minut, ale bardzo szybko zlatuje ten czas, mimo iż matma zawsze była dla mnie czymś trudnym i nudnym. Muszę przyznać, że to dość ciekawe uczucie, kiedy rozwiązując arkusz próbny łapię się na tym, że mówiłeś o tym… Czytaj więcej »

Ryszard

świetne, bardzo dobre, bardzo pomaga.

ohmydeer

Właśnie przerobiłam cały kurs i chciałabym bardzo, bardzo podziękować za Pana pracę! Nie tylko zaczęłam rozumieć poszczególne tematy, które wcześniej wydawały mi się nie do przejścia, ale ze zdzwieniem odkryłam, że liczenie sprawia mi przyjemność! Pozostaje już tylko czekać na maturę, która mam nadzieje- odbędzie się jak najszybciej :)

Psytul

Nic dodać nic ująć. Świetna robota. Jestem bardzo zadowolony z kursu!

Benia

Miałam okazję korzystać z wielu kursów i lekcji wideo (darmowych oraz płatnych), bo niestety jestem bardzo słaba z matmy. Mogę więc śmiało powiedzieć, że to jest jedyny kurs z matematyki, który warto kupić, naprawdę. Tu nawet nie chodzi o to, że inne są złe, a ten jedyny jest dobry. Po prostu masz gościu talent i trafiasz do takich osób jak ja. Po Twoich filmikach bardzo dużo wiedzy zostaje w głowie, bardzo dużo. Nie wiem jak to robisz, ale rozwiązując arkusze kojarzę, że o czymś takim mówiłeś i widzę po sobie postępy w nauce. Jak ktoś jest dobry w matmy to… Czytaj więcej »

a

Nie lubię płacić za materiały do nauki, ale powiem szczerze, że tutaj warto zrobić wyjątek. Cena za dostęp jest absurdalnie mała, przecież to wychodzi dwa razy mniej niż godzina zwykłych korepetycji lub książki, a jakość tego kursu jest rewelacyjna.

kjkl

Hej, czy zamierzasz stworzyć bazę zadań z omówieniem i kurs dla poziomu rozszerzonego? Pozdrawiam (:

kjkl

Myślałem, że kompletnie nie rozumiem matematyki, bo jestem za głupi. Jednakże było to spowodowane przez nieregularną naukę i ogromne braki, przez co nie mogłem się uczyć (uczenie polega na łączeniu tego co wiemy z tym czego nie wiemy). Z Twoją stroną ogarnąłem w dwa dni to co przez DWA LATA!!! Mam nadzieję, że do wtorku ogarnę resztę. Dziękuję i chylę czoła. Mogę tylko pogratulować świetnej roboty.

tetekt

Co tu dużo mówić, pełen profesjonalizm. Konkretnie omówione tematy, świetne przykłady i bardzo klarowny sposób tłumaczenia. Jest jeszcze jedna bardzo ważna dla mnie zaleta, mianowicie, brak monotonii w głosie autora. Moim skromnym zdaniem, najlepszy kurs dostępny aktualnie na rynku : ) Jutro maturka, czuję się świetnie przygotowany, dziękuje : ) Pozdrawiam serdecznie

Czikita_

Dzisiaj jestem po maturze i śmiało mogę powiedzieć, że na pewno ją zdałam.. dzięki temu kursowi w miesiąc zrobiłam cały materiał, którego do tej pory nie byłam w stanie sama ogarnąć. Jestem z siebie dumna, że udało mi się pokonać moją największą zmorę jaką jest matematyka.. Dziękuję, że mogłam skorzystać z pana wiedzy. Naprawdę podziwiam i doceniam ciężką pracę. Jest pan ratunkiem dla każdego humanisty! Na pewno będę polecać znajomym pana stronę :) Pozdrawiam serdecznie

Marcelo

Kurs warty uwagi świetne filmiki – Matma zdana, angielski także, polski nie da się obecnie sprawdzić dokładnie się zobaczy 11 sierpnia :)

Anonim

Mamy już wakacje, jestem po wszystkich maturach i spokojnie czekam na wyniki. Wracam tu, bo chcę i ja dodać swój komentarz na temat kursu. Jeszcze kilka miesięcy temu nie wierzyłam, że będę mogła użyć słowa 'spokojnie’ w odniesieniu do oczekiwania na wyniki, bo matura z matematyki zapowiadała się jako koszmar. Widzę, że niektórzy podają tutaj swoje wyniki z próbnych matur. U mnie to aż wstyd się przyznać, bo miałam 18%. Nie wiem jeszcze jaki ostatecznie wynik osiągnę, ale nie umiałam rozwiązać jedynie pojedynczych zadań zamkniętych i otwartych, co powinno dać mi nieco ponad 70%. Dziękuję za pomoc w nauce i… Czytaj więcej »

Mario

Na świadectwie naciągana trójka z matmy. Wynik z matury – 78% :) Dzięki za pomoc, bez Ciebie ta matura nie byłaby taka łatwa.

Adrian

Dziękuję bardzo za przygotowanie do matury, udało się wyciągnąć 50% co dla mnie jest świetnym wynikiem z uwagi na to że wcześniej miałem prawie zerowe pojęcie o matematyce.W 2-3 miesiące więcej się nauczyłem z tego kursu niż przez 3 lata liceum :) Kawał dobrej roboty i do tego można polubić matematykę.Polecam każdemu i jeszcze raz dziękuje! Pozdrawiam serdecznie.

Mikołaj

Kupiłem twój kurs miesiąc przed maturą. W ten miesiąc nauczyłem się więcej niż przez 3 lata liceum. W styczniu napisałem próbną na 50%. Dzięki tobie napisałem właściwą maturę na 86%! Uwielbiam Cię!

Marcela

Mając 3 z matmy byłam pewna że ją zdam. Nawet się nie uczyłam do matury bo szkoda było czasu na matmę która nie jest mi potrzebna na studia. Dzięki temu przedmioty rozszerzone napisałam świetnie, ale matmę tylko na 26%, czyli czeka mnie poprawka :-( Koleżanki które znacznie lepiej poradziły sobie z matmą poleciły mi ten portal, no więc siedzę tutaj ostatnio godzinami i pomyślałam, że napiszę swój komentarz, bo może przyda się on młodszym rocznikom. Stronę kojarzyłam ze szkoły, ale z dystansem podchodziłam do tych wszystkich filmów czy zadań. Zainteresowałam się tym kursem, ponieważ jedna z moich koleżanek, która oglądała… Czytaj więcej »

fan szalonych liczb

Zwracam uwagę na charakter pisma… Piękny !!!
Merytoryka filmików na podobnym poziomie jak wrażenia wizualne…
Gratulacje!!! Świetny kurs + estetyka + omówienie + ładny język polski.

MedCaroline02

Czy kursik jest zgodny z podstawą programową na maturę 2021? Przez to, że przy komentarzach nie ma daty ciężko mi się zorientować ;)

pmachajska

Najlepsze filmiki! mój wynik z 32% podskoczył do 68%, a dopiero połowa filmików za mną! Polecam z całego serca!

Intervelse

Jest tu w jakims temacie geometria analityczna? Bo jestem na 33 lekcji i nie pamiętam w którym miejscu była ta geometria analityczna.

Patrisonnn

Kurs kupiłam w ferie, trochę pooglądałam, trochę porobiłam zadań, przejrzałam arkusze. Właśnie jestem po maturze próbnej i mogę pochwalić się wynikiem na poziomie 70%. Parę tygodni pracy z Tobą sprawiło, że matmę mogę uznać za odhaczoną, co pozwoli mi się skupić teraz na rozszerzeniach. Piszę, bo jestem absolutnie zachwycona tym w jaki sposób opowiadasz o matematyce. To zdecydowanie najlepsze materiały do przygotowań maturalnych z jakimi kiedykolwiek się spotkałam.