Kurs maturalny – Matematyka – Poziom podstawowy

Przed Wami kurs przygotowawczy do matury z matematyki na poziomie podstawowym. W ramach kursu omawiam wszystkie zagadnienia maturalne wymagane przez CKE, a wszystko to robię w bardzo przystępnej formie filmików, które zazwyczaj trwają 20-30 minut. Można więc powiedzieć, że jest to pewna forma internetowych lekcji w których zebrałem dla Was całą wiedzę potrzebną do zdania matury. Dodatkowo kurs uzupełniony jest zbiorami zadań w których pokazuję Wam przykładowe zadania jakie wystąpiły już na maturze z danego zagadnienia. Cały kurs to:

  • Ponad 20 godzin nagrań
  • Ponad 40 lekcji video
  • Ponad 200 typów zadań omówionych krok po kroku
Mała wiadomość ode mnie oraz konkurs, a w zasadzie dwa konkursy :)

Moi drodzy, prawdę mówiąc kurs ten planowałem uruchomić dopiero w nowym roku szkolnym, bo jak widzicie nie mam jeszcze gotowych wszystkich filmów. Mimo tego za namową osób testujących filmiki pomyślałem, że warto Wam dać przynajmniej to co mam, bo i Waszemu rocznikowi ta wiedza może się przydać. Dobra wiadomość jest jednak taka, że pozostałe lekcje mam już praktycznie opracowane, muszę tam dopiąć tylko jeszcze różne drobiazgi, tak więc przez cały kwiecień będę dodawał kolejne materiały, tak aby tych części kursu było jak najwięcej. No i właśnie tutaj pojawiają się moje dwie prośby, a tym samym dwa konkursy – jak szaleć to szaleć :)

1. Opinie, podpowiedzi, sugestie – zależy mi na tym, by tworzyć dla Was jak najlepsze materiały. Te lekcje video to dla mnie tak naprawdę debiut, nigdy wcześniej nie robiłem takich filmików, więc można powiedzieć że dopiero uczę się tego wszystkiego. Z tego też względu bardzo chętnie wysłucham Waszych opinii i podpowiedzi co jest w tych filmikach dobre, co poprawić i ogólnie czy taka forma lekcji Wam się podoba. Będę też wdzięczny za ewentualne podpowiedzi dotyczące konkretnych filmów. Może Waszym zdaniem warto w jakiejś lekcji dodać coś nowego, może gdzieś warto coś jeszcze omówić i o czymś wspomnieć, może coś omówiłem zbyt szybko i pobieżnie, a może wręcz przeciwnie – coś można byłoby pominąć? Każda taka sugestia jest dla mnie cenna, bo przecież te materiały robię dla Was, a nie dla siebie :)

Swoje opinie i sugestie możecie wyrazić w formularzu kontaktowym w zakładce Kontakt (w pasku menu na górze strony).

2. Pomoc w dotarciu z materiałami do innych osób – jeżeli ktoś z Was uważa, że te materiały są wartościowe i pomagają w nauce do matury, to będę wdzięczny za podzielenie się stroną ze swoimi znajomymi. Możecie to zrobić w dowolnych mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter) czy też na forach lub stronach internetowych. Aby móc zobaczyć Wasze wiadomości to dodajcie hasztag #szaloneliczby.

W przypadku Facebooka lub Twittera można to nawet zrobić za pomocą poniższych przycisków:

kubek maturaI teraz uwaga uwaga, zapowiadany konkurs:
W każdy weekend (aż do matury) będę wybierał kilka osób, które podzieliły się ze mną swoją opinią i/lub pomogły mi w dotarciu do swoich znajomych. Wybrane osoby nagrodzę maturalną edycją kubka Szalonych Liczb. Uprzedzając ewentualne pytania dodam, że kubka nie można kupić. To jest po prostu taki mały prezent dla tych, którzy zechcą mi pomóc w tych dwóch sprawach :)

Nie pozostaje mi nic innego jak trzymać za Was kciuki na maturze!

Lista tematów:

AKTUALNOŚCI (06.05):Właśnie dziś wieczorem dodałem ostatnie lekcje numer 34 i 35 :) Oprócz tego polecam Wam materiał, który dodałem w ten weekend, czyli pewniaki maturalne.

Wielkie dzięki za te ostatnie tygodnie, trzymam za Was kciuki! Z takich szybkich ogłoszeń, to postaram się jutro dać na stronie odpowiedzi do Waszej matury, a i może część zadań uda się rozpisać nieco dokładniej, zobaczymy jak to pójdzie, ale już teraz zapraszam :)

1. Liczby rzeczywisteLiczby rzeczywiste
2. PotęgiPotęgi
3. PierwiastkiPierwiastki
4. LogarytmyLogarytmy
5. ProcentyProcenty
6. Błąd bezwzględny i względnyBłąd bezwzględny i względny
7. Przedziały liczbowe i zbioryTej lekcji na pewno nie zdążę zrobić przed maturą 2019
8. Wzory skróconego mnożeniaWzory skróconego mnożenia
9. Równania i nierówności linioweRównania i nierówności liniowe
10. Układ równańTej lekcji na pewno nie zdążę zrobić przed maturą 2019
11. Równania kwadratoweRównania kwadratowe
12. Nierówności kwadratoweNierówności kwadratowe
13. Równania wymierneRównania wymierne
14. Równania trzeciego i wyższego stopniaRównania trzeciego i wyższego stopnia
15. Obliczanie wartości funkcjiObliczanie wartości funkcji
16. Odczytywanie informacji z wykresówOdczytywanie informacji z wykresów funkcji
17. Wykresy, wzory i współczynniki funkcji liniowejWykresy, wzory i współczynniki funkcji liniowej
18. Wykresy funkcji kwadratowejWykresy funkcji kwadratowej
19. Wzory i współczynniki funkcji kwadratowejWzory i współczynniki funkcji kwadratowej
20. Przekształcenia funkcjiPrzekształcenia funkcji
21. Wartości odwrotnie proporcjonalneWartości odwrotnie proporcjonalne
22. Funkcja wykładniczaFunkcja wykładnicza
23. Ciągi liczboweCiągi liczbowe
24. Ciąg arytmetycznyCiąg arytmetyczny
25. Ciąg geometrycznyCiąg geometryczny
26. Funkcje trygonometryczneFunkcje trygonometryczne
27. Odczytywanie funkcji trygonometrycznych z tablicOdczytywanie funkcji trygonometrycznych z tablic
28. Zależności między funkcjami trygonometrycznymiZależności między funkcjami trygonometrycznymi
29. Trygonometria w planimetriiTrygonometria w planimetrii
30. Trygonometria w stereometriiTrygonometria w stereometrii
31. Kąt środkowy i wpisanyTej lekcji na pewno nie zdążę zrobić przed maturą 2019
32. Styczna do okręgu i okręgi styczneTej lekcji na pewno nie zdążę zrobić przed maturą 2019
33. Podobieństwo figurTej lekcji na pewno nie zdążę zrobić przed maturą 2019
34. Równanie prostejRównanie prostej
35. Proste prostopadłe i równoległeProste prostopadłe i równoległe
36. Punkty, odcinki i prosteTej lekcji na pewno nie zdążę zrobić przed maturą 2019
37. Symetria w układzie współrzędnychTej lekcji na pewno nie zdążę zrobić przed maturą 2019
38. Graniastosłupy i ostrosłupyTej lekcji na pewno nie zdążę zrobić przed maturą 2019
39. Bryły obrotoweTej lekcji na pewno nie zdążę zrobić przed maturą 2019
40. StatystykaStatystyka
41. KombinatorykaKombinatoryka
42. PrawdopodobieństwoPrawdopodobieństwo

23
Dodaj komentarz

Marysia

Obejrzałam już kilka filmów i muszę powiedzieć, że tak dobrych lekcji w życiu jeszcze nie widziałam. Wszystko jest dopracowane i bardzo dobrze wyjaśnione. Aż jestem zaskoczona że półgodzinne filmy są w stanie wyjaśnić tak wiele zagadnień.

Dziękuję w imieniu swoim i innych maturzystów :D

Ala

Po obejrzeniu większej części filmów jestem w stanie powiedzieć że jeżeli dobrze wszytko zapamiętam co i jak się robi to nie powinno mnie nic zaskoczyć na maturze i w być może w końcu uda mi się pobić słynne 30%! Wszystko jest bardzo dokładnie wytłumaczone są omówione wszystkie możliwe przypadki! Bardzo się ciesze że trafiłam przez przypadek na tą stronę! Dziękuję!!!

KasiaAsia

Po obejrzeniu jednego filmu już wiem, że znalazłam ratunek dla zdania matury! Wszystko przejrzyście wypisane i wytłumaczone. Już z niecierpliwością czekam na kolejne filmy i mam nadzieję, że będę tą szczęściarą, która będzie mogła przejść cały kurs z Panem. Może Pan liczyć na kolejnych widzów, ponieważ link z kursem wyślę kilku osobom dając im również ratunek :) DZIĘKUJĘ :)

Jankarka

To że fachowość tego kursu jest nieprawdopodobnie wysoka to w sumie widać na pierwszy rzut oka. Ale dla mnie najbardziej cenne jest to, że umiesz opowiadać o tej matematyce i nie rzucasz suchymi zadaniami jak to zazwyczaj w necie ma miejsce. Dzięki temu 30 minutowa lekcja schodzi raz dwa. Ja akurat dużych problemów z matmą nie mam, a i tak już parę fajnych wiadomości udało mi się wyłapać, więc dla słabszych uczniów to jest wręcz pewnie wybawienie. U mnie sprawdzi się to jako idealny sposób na powtórkę i uzupełnienie braków wiedzy. Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najlepszych wyników.

Angela

Żałuje, że znalazłam ten kurs tak późno. To jest wybawienie dla mnie. Filmy są tak precyzyjnie zrobione, że nie ma możliwości żeby ktoś teraz tego nie zrozumiał. Jestem pod wrażeniem. Czekam na kolejne części i zaraz roześlę linka do kursu moim znajomym! Dziękuję <3

Monika

Filmiki są genialne! Z niecierpliwością czekam na resztę

Martś

super wyjaśnione, te materiały ratują moją maturę !

Laura

Świetna strona, nauczyłam się tutaj więcej niż na lekcjach ;p mam nadzieję że reszta kursu pojawi się jeszcze przed maturą, dziękuję i pozdrawia gorąco :)

Oczywiście stronkę poleciłam już całej klasie :D

Beata Makarewicz

Nie wiem jak to jest możliwe, ale kilkanaście dni temu rozwiązywałam arkusze na poziomie granicy zdawalności, czyli 30%. Wiedziałam że nie mogę tak tego zostawić, bo jest to zbyt kruchy wynik i choć matematyka nie jest moim przeznaczeniem, to zrozumiałam że trzeba będzie poświęcić na nią trochę czasu. Tak oto trafiłam na Twoją stronę, obejrzałam sobie kilkanaście filmów z tego kursu, porobiłam parę zadań z zamieszczonych tutaj zbiorów i dzisiaj (tydzień przed maturą) po raz pierwszy w osiągnęłam wynik ponad 50% i to nie byle jaki, bo 56%. Ale nawet nie o sam wynik chodzi. Ja czuję po sobie, że… Czytaj więcej »

Łucja

Jestem zachwycona, że potrafię pojąć matmę. Nigdy orłem nie byłam, ale dzięki tym lekcjom wszystko mam uporządkowane i nie boję się matury z matematyki. Dziękuję pięknie! A stronę polecam każdemu maturzyście! ;)

Urszula

Zdaję maturę z matematyki , po raz 3. Oglądam filmiki od jakiegoś czasu i po raz pierwszy rozwiązuje arkusze na poziomie 40 %-55% Naprawdę świetna robota . Dziękuję i polecam innym … :)

DayCoot

Dzięki mistrzu królu. Wrzuć te filmy na yt to pokonasz matemaksa, bo jesteś naprawdę wow KOZAK!

Lila

Najlepszy kurs z matematyki w całym internecie! :)
Gratuluje!

Magda

kocham tę stronę!!<3

Julia

Rewelacyjnie wytłumaczone , bardzo dobrze pokazane, brak problemów ze zrozumieniem ,gdyby w szkołach tak tłumaczyli zdawalność byłaby większa , dziękuję i pozdrawiam

Lila

Dzięki, że tworzysz tak świetną stronę! :)
Wiele osób jutro pójdzie na maturę z uśmiechem!

Maturzystka2019

Dzięki tobie nie miałam większych problemów z dzisiejszą maturą! Twoje filmy są najlepsze :)

Zosia

Potrafisz wyjaśnić dany materiał powoli, starannie i niezwykle skutecznie. Masz bardzo przyjemny głos ☺️ Twoje filmy są niebywałe. Myślałam, że nigdy nie dam rady dobrze napisać matury, a ty wytłumaczyłeś mi całe 3 lata w parę dni ☺️ Dziękuję!