Darmowy Test IQ

Darmowy Test IQ – bez haczyków, bez opłat, bez wysyłania SMS by otrzymać wynik.

Sprawdź swoje IQ wypełniając specjalnie przygotowany test. Przed Tobą 20 różnorodnych zadań, które pozwolą bardzo obiektywnie zmierzyć poziom inteligencji. Na rozwiązanie tego testu będziesz potrzebować ok. 20 minut. Test najlepiej wykonywać w skupieniu i ciszy, dlatego jeśli nie masz teraz czasu to wróć tu w wolnej chwili. Odradzam rozwiązywanie testu na raty, bo może to zachwiać końcowym wynikiem. Jeśli jesteś gotowy to przejdź do poniższej aplikacji.

Po zakończeniu testu zachęcam Cię do dzielenia się nim ze swoimi znajomymi, tak by oni także mogli sprawdzić swoje umiejętności. Trzymam kciuki za jak najlepszy wynik. Powodzenia!

...
Trwa wczytywanie
Jeżeli spodobał Ci się powyższy test to podziel się nim ze swoimi znajomymi za pomocą poniższych przycisków. Zmierz się ze swoimi znajomymi i poznajcie swoje wyniki IQ!

892 komentarzy

  • Mkrzk

   151. Chyba muszę się nauczyć grać w scrabble bo widzę że to się przydaje xdd można na maila informację gdzie zrobiłem błędy? Pozdr

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Człowiek nigdy nie wie co mu się tam w życiu przyda ;) Błędne odpowiedzi oczywiście prześlę, zwłaszcza że Twój test był bliski perfekcji, ogromne gratulacje za osiągnięty wynik!

    • Filip

     Niestety ja swojego wyniku nie znam :(, albo się nie przesłało albo (jak w większości wypadków wysyłania przez strone emaila) będę musiał poczekać, sam test jest 10/10

     • SzaloneLiczby
      Admin

      Dzięki za miłe słowa odnośnie testu :) Zazwyczaj jeśli mail nie dochodzi, to jest źle wpisany (np. problemy z końcówką gmail) ;) Tutaj widzę, że mail jest na pewno poprawny, więc prawdopodobnie doszedł z opóźnieniem kilkuminutowym. Gdyby się jednak tak nie stało to daj znać, a tymczasem podam Twój wynik tutaj – 138/160.

     • SzaloneLiczby
      Admin

      No właśnie coś ostatnio sporo takich komentarzy jest, będę musiał chyba te starsze trochę wyczyścić, bo się mały bałagan zrobił ;) A prośbę za chwilę spełnię, pozdrawiam!

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Dzięki za miłe słowa, cieszę się że test Ci się spodobał :) A błędne odpowiedzi oczywiście prześlę na maila. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Z tego co widzę, to maila podałeś raczej dobrego – sprawdź może folder spamu, raczej tam maile nie trafiają, ale może akurat u Ciebie tak się stało :)

   • Rafal

    Witam serdecznie, czy moglbym prosic liste zadan na ktore odpowiedzialem blednie.

    Z gory dziekuje i pozdrawiam, super tescik! 130 IQ :)

    • SzaloneLiczby
     Admin

     Witaj! Rafale, z chęcią Ci prześlę błędne odpowiedzi, ale niestety nie widzę Twojego formularza :( Możesz podać ze 3-4 pierwsze litery adresu email? Pozdrawiam!

    • SzaloneLiczby
     Admin

     Taki komunikat występuje jeśli użyjesz w mailu jakiegoś znaku, którego na pewno nie masz w swoim adresie np. średnika lub przecinka. To takie zabezpieczenie, żeby zmniejszyć liczbę pomyłek w adresie :)

   • Marek

    Witam. Czy mógłbym również otrzymać liste zadań gdzie popełniłem błąd? Mój wynik całkiem niezły 128 :) Moje pierwsze litery adresu to – marekmej

    • SzaloneLiczby
     Admin

     Witaj! Właśnie odezwałem się do Ciebie na maila, więc proszę zajrzyj na skrzynkę :) Pozdrawiam i gratuluję dobrego wyniku!

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Nie mam pewności, czy widzę Twój formularz, bo znalazłem jeden z bardzo podobnym IP, ale jednak innym… Trochę to wygląda tak, jakby Ci się rozłączył net w telefonie w trakcie robienia testu ;) Proszę podaj trzy pierwsze litery z maila, wtedy będę miał pewność czy to ten formularz, bo nie chcę Cię w błąd wprowadzić. Pozdrawiam!

  • Anonim

   Taki wynik jest niemożliwy, ponieważ jest 20 pytań a maksymalna ilość punktów 160. Więc każde poprawne zadanie to 8 punktów. 8,16,24,32,40,48,56,64,72,80,88,96,104,112,120,128,136,144,152,160 oto możliwości wyników o ile wszystkie pytania mają tą samą wartość

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Czas nie wpływa na wynik, aczkolwiek rozważałem taką opcję ;) Być może w przyszłości będzie jakiś test, który będzie premiował szybkość, ale wtedy obiecuję że wyraźnie to zaznaczę :)

    • Tomasz

     Wychodzi na to” Iga”, ze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ponieważ ona nie pytała lecz oznajmiła iż ma taki wynik, który jej wyszedł po przeprowadzonym przez nią teście, podobnie jak „przezorny”

     przecież to oczywiste że pisząc (cytuję): „Trochę bez sensu… Ja miałam napisane, że mój wynik to 98-160 o_O”
     „Misia” miała na myśli tylko to ze uważa iż według niej test nie pokazał jej prawdziwych możliwości. Natomiast z grzeczności można darować sobie złośliwe komentarze pod adresem innych ponieważ to również dowodzi jaki poziom intelektualny reprezentujemy a jak wiadomo chamstwo, wywyższanie się (pycha) to efekt kompleksów i rodzaj obrony umysłu na informacje że ktoś mógłby być inteligentniejszy, ale fajnie że znalazła się osoba „głupsza ode mnie” bo to znaczy ze jeszcze nie tak źle ze mną… Zwracam uwagę Adminowi aby wziąć to pod uwagę iż czasem inteligencja u człowieka objawić się może na wiele sposób i nie zawsze wiedza oznaczać może poziom inteligencji, gdyż inteligencja to tak naprawdę sposób radzenia sobie w rozmaitych sytuacjach poprzez szukanie odpowiednich rozwiązań. Pozdrawiam i życzę udanej zabawy :)

     • SzaloneLiczby
      Admin

      Admin zawsze powtarza, że to tylko forma zabawy, która ma na celu rozruszać nasze szare komórki, więc ja akurat doskonale sobie zdaję z tego sprawę o czym piszesz :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Popełniłaś literówkę w adresie email (końcówka .co zamiast .com). Wynik wysłałem Ci właśnie ręcznie, proszę sprawdź skrzynkę ponownie :)

 1. SzaloneLiczby
  Admin

  Właśnie przesłałem Ci wynik, proszę sprawdź skrzynkę (w tym ewentualnie folder spamu). Pozdrawiam :)

 2. SzaloneLiczby
  Admin

  Proszę sprawdź folder spamu, czasem tam mogą się znajdować emaile z wynikami :) Z tego co widzę, to adres wpisałeś/aś prawidłowo. Jakby nadal nic nie było, to napisz tutaj jeszcze raz, to coś poradzimy :)

 3. SzaloneLiczby
  Admin

  Witaj! Z tego co widzę, to dwie literówki w adresie zrobiłaś i dlatego nie doszło. Wysłałem przed chwilką wynik ręcznie, proszę sprawdź skrzynkę (w tym ewentualnie folder spam) :)

 4. Ryba_kotek

  A jak można poznać poprawne odpowiedzi, i dowiedzieć się, gdzie zrobiło się błąd? Test fajny 144/160 miałem. Pozdrawiam wszystkich

 5. SzaloneLiczby
  Admin

  Podałeś/aś zły adres email, a z racji tego że masz cyfry w adresie to nie potrafię dojść gdzie tkwi błąd :) Ale wybrniemy z tego – napisz tutaj początek swojego maila (wszystko to co jest przed @), a ja wyślę Ci wynik ręcznie.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Taki komunikat pojawia się tylko, gdy wpiszesz jakiś znak, którego na pewno nie ma w mailu (np. $ czy też *). Być może jakiś znak Ci wskoczył przypadkowo i go nie widziałeś/aś (np. przecinek lub średnik zamiast kropki). Pozdrawiam!

 6. SzaloneLiczby
  Admin

  Prawdopodobnie popełniłaś literówkę w adresie, ewentualnie mail wylądował w folderze ze spamem. Sprawdziłem więc ręcznie wynik w bazie i mogę Ci tu podać, że osiągnęłaś 80/160 punktów :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Za chwilę napiszę Ci maila z informacją gdzie popełniłeś błąd, tylko wydobędę Twój test z bazy ;) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To co jest w wiadomości, która przychodzi na maila z wynikiem, jest odzwierciedleniem tego jak wychodzi Test wśród użytkowników. Zdecydowanie najwięcej osób ma wynik w przedziale 90-110, a potem im wyższe wyniki tym rzadsze występowanie. Pozdrawiam!

 7. JAMES

  da sie w ogole dokladnie albo z precyzja graniczaca dokladnosci okreslic, jaki poziom IQ sie prezentuje? jesli tak, to czy ten test jest taki?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To dobre pytanie :) Ogólnie poziom inteligencji jest bardzo trudny do zmierzenia, bo nie jest to miara jednoznaczna i namacalna. Zazwyczaj w necie testy robione są na jedno kopyto (co moim zdaniem jest błędem, bo bada się w ten sposób tylko jedną dziedzinę np. modne są testy, gdzie tylko dopasowuje się obrazki). Tutaj pytania są bardziej różnorodne – co nie znaczy, że Test jest idealny.

   Dlatego też moim zdaniem lepiej jest odnosić się do wyników innych Użytkowników, a nie do wyników z innych testów (które mogły być łatwiejsze/trudniejsze). Stąd też w mailu jest informacja o tym jakie wyniki otrzymują inni i jak to się ma do naszego wyniku.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Trudno mi zgadnąć jaką tam literówkę mogłeś popełnić, ale widzę że kilka minut później zrobiłeś test ponownie używając innej skrzynki pocztowej i chyba otrzymałeś już wynik ;) Jeśli nie, to w tym pierwszym teście zdobyłeś 106/160 punktów.

 8. Atex

  Wyszło mi 130/160. Niektóre zadania dały popalić (zwłaszcza ostatnie, gdyż takiego pytania się nie spodziewałem :D). Nigdy nie lubiłem tych z porównywaniem obrazków. Z rok temu robiłem gdzie indziej i wyszło bodajże 124, więc chyba nie jest źle.

  Szkoda, że nie ma opcji sprawdzenia swoich błędów, tylko ręcznie wysyłacie @SzaloneLiczby informacje o tym jak ktoś poprosi. Mimo to fajna inicjatywa i sam teścik, nawet jeśli tzw. 4fun.

  Pozdrawiam :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   No właśnie, jesteś dobrym przykładem na to dlaczego w różnych testach otrzymuje się różne wyniki – jak ktoś jest słabszy z dopasowania obrazków, a cały test opiera się na takich zadaniach, to siłą rzeczy zdobędzie się tam mniej punktów, niż w innych testach pytania są z innych kategorii. Tu pytania są różnorodne, więc mam nadzieję, że dość dobrze (choć nieidealnie) opisują rzeczywistość.

   Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiam! :)

 9. Mateusz

  156/160 test łatwy za duzo pytań, gdzie w tego typu testach mam 130-140, test na pamięć był dużym zaskoczeniem poniewaz miałem zaskakująco słaby wynik, gratuluje pomysłu na stronę. Wykopek oskarcompl pozdrawia

  • SzaloneLiczby
   Admin

   No właśnie ciężko z tym :) Ale sprawdziłem Twój test i tak na oko widzę, że poprawnie zrobiłeś połowę zadań :) Pozdrawiam!

 10. SzaloneLiczby
  Admin

  Prawdopodobnie źle podałaś adres (może źle te cyfry w adresie wpisałaś) i dlatego mail wisi gdzieś w powietrzu :) Twój wynik to 119/160 :)

 11. SzaloneLiczby
  Admin

  Taki komunikat pojawia się, kiedy w adresie wpisany został znak, który na pewno jest niepoprawny (np. przecinek lub średnik). Kiedy zobaczycie taki komunikat, to zawsze sprawdzajcie dokładnie czy przypadkiem wszystko wpisaliście w porządku :)

  Natomiast widzę w systemie, że chyba ostatecznie sobie poradziłeś i mail doszedł do Ciebie – wynik 117/160.

 12. SzaloneLiczby
  Admin

  Prawdę mówiąc nie mam pojęcia jaka forma jest poprawna, bo są różne opinie. Niektórzy nawet uważają, że to zależy od tego jaki to jest owoc (jak rodzaju żeńskiego – np. śliwka to owoca, ale jak nijakiego – np. jabłko to wtedy owocu) – choć ta argumentacja jest w sumie dziwna dla umysłu ścisłego takiego jak ja ;) Jak kiedyś spotkam Profesora Miodka lub Bralczyka to zapytam ;)

 13. Marzena

  Proszę o prawidłowe odpowiedzi na maila. Uważam, że pierwszy slajd wprowadza uczestników w błąd. Jeżeli czas rozwiązywania testu nie wpływa na jego wynik, to w pierwszym slajdzie nie powinno o nim być w ogóle mowy.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ale czemu pierwszy slajd wprowadza w błąd? Jest tam tylko napisane, że Test „szacunkowo trwa ok. 20 minut”. Ta informacja jest po to, by Czytelnicy mniej więcej wiedzieli ile czasu muszą zarezerwować sobie na zrobienie tego Testu :)

 14. SzaloneLiczby
  Admin

  Nie mam informacji zwrotnej o tym, żeby mail do Ciebie nie doszedł. Prawdopodobnie więc coś sprawiło, że mail wyjątkowo wylądował w folderze spamu – proszę sprawdź czy tam nie ma wiadomości :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   10% z 7,3 miliarda to by wyszło 730 mln, a nie 73! Za pomyłkę w liczeniu powinienem Ci w systemie obniżyć wynik o 10% ;)

   Za chwilę wyślę Ci maila ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Kierowniku, ale nie mam jak Ci dać wyników skoro podałeś nieprawidłowego maila ;) Krótko mówiąc – oblałeś test na ostatniej prostej…

 15. SzaloneLiczby
  Admin

  Witaj! Z tego co widzę mail poszedł poprawnie. Są więc dwie możliwości: 1. Podałaś błędy adres email i przez literówkę trafił do kogoś innego. 2. Mail trafił do skrzynki Spam, choć raczej tak nie powinno się zdarzyć – mimo wszystko proszę sprawdź czy tam nie ma wyniku :)

 16. kutafix

  nie dostałem wyniku na maila…czy wykazałem się na tyle niskim iq, że zrobiłem w nim błąd czy to jednak zajmuje trochę czasu?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Maile wysyłane są od razu, nie ma żadnego przestoju. Z tego co widzę to system nie zwrócił Twojego maila, więc wiadomość doszła pod wpisany adres. Są więc dwa wyjścia – albo literówka w adresie email, albo mail trafił do folderu spam (to raczej mało prawdopodobne). Uzyskałeś wynik 141 punktów :)

   • kutafix

    Wow wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź. Spam sprawdzałem, więc pewnie literówka. Super robota z tym darmowym testem.

    • SzaloneLiczby
     Admin

     Cieszę się, że mogłem pomóc i gratuluję bardzo dobre wyniku :) Wielkie dzięki za miłe słowa i przy okazji zachęcam Ciebie (i innych którym test się podoba) do dzielenia się nim ze swoimi znajomymi. Pozdrawiam!

 17. SzaloneLiczby
  Admin

  Witaj! A zatwierdziłeś wysłanie Testu? Tak pytam, bo nie mogę odnaleźć Twojego formularza w bazie po adresie IP. Proszę podaj mi kawałek adresu email, który znajduje się przed znakiem @, wtedy zobaczymy co tam wyszło :) Pozdrawiam!

 18. Już nie jarajcie sie tak

  Jakbyście mieli iq tyle co piszecie to by wyszło średnio ze 120 a średnie iq Polaków wynosi 100 więc albo zmyślacie albo test nie jest miarodajny

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To po prostu wynika z tego, że zazwyczaj swoimi wynikami chwalą się osoby, którym dobrze poszedł test :) W życiu codziennym jest dość podobnie przecież :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Popełniłeś błąd w nazwie „gmail” i dlatego mail nie doszedł :) Za chwilę wyślę Ci wynik ręcznie, proszę sprawdź skrzynkę jeszcze raz.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   135 to jest bardzo dużo, na pewno nie powinieneś być zawiedziony wynikiem ;) Za chwilkę przekopię się przez bazę i odszukam Twój formularz, więc za kilka minut otrzymasz maila ode mnie. Pozdrawiam!

 19. SzaloneLiczby
  Admin

  Twój adres email wygląda na poprawny, może mail trafił do folderu spam (mało prawdopodobne, ale może akurat tak się stało), ewentualnie skoro korzystasz z Gmaila to trafił do którejś z zakładek (nie do głównej)? :)

 20. Kris

  154/160 Poleglem chyba tylko na ostatnim pytaniu [tutaj był mały spoiler, więc wyedytowałem ;)] Troche dziwne ze max w tym tescie to 160 skoro niektorzy ludzie maja podobno ponad 160. Moze po uzyskaniu wysokiego wyniku w takim jak ten mozna sprobowac swych sil w bardziej wymagajacym.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Za chwilkę sprawdzę Twój formularz i napiszę Ci wiadomość na maila :)
   A odnośnie maksymalnej punktacji to 160 punktów nie oznacza, że test ma niższy stopień trudności niż testy mające więcej punktów do zdobycia. Wszystko zależy od skali – akurat ta ze 160 punktami jest chyba najpopularniejsza :)

   Krótko mówiąc, jeśli znajdziesz test, który ma np. 180 punktów i uzyskasz tam powiedzmy 162 punkty (90%), to tak jakbyś tutaj zdobył 144/160 (90%) :)

 21. erman

  Wyszło mi 135. Czy faktycznie tyle moje IQ wynosi? Zastanawia mnie to gdyż napisałeś, że niektórzy moga miec na innym tescie 162/180 a na tym 144/160. To w końcu mają 162 czy 144? Pozatym prosiłbym o błędne odpowiedzi jeśli można

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Najpopularniejsza skala jest właśnie do 160 punktów (tak jak tutaj), ale w różnych miejscach możesz spotkać także testy gdzie skala jest np. do 140 lub 180. Wtedy żeby móc sobie porównać te wyniki należy brać wynik procentowy, a nie wartość liczbową :) A odnośnie błędów, to za chwilę napiszę do Ciebie maila, więc proszę sprawdź skrzynkę :)

 22. P

  To trochę dziwne, wyniki powyżej 120 powinny być nieczęste, a tu widzę zatrzęsienie wybitnych umysłów. Ciekawe czy Ci ze słabszymi wynikami się nie wypowiadają, czy takowych nie ma? Ciekawi mnie jaki jest rzeczywisty średni wynik tego testu.
  Mój wynik to na przykład 139, ale wydaje mi się on mało prawdopodobny.

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Przybliżone statystyki, które otrzymuje się wraz ze swoim wynikiem są cały czas aktualne i są jak najbardziej prawidłowe. Średni wynik testu oscyluje w granicach 100 punktów, bo tak właśnie ten test przygotowywałem, by najczęstsze wyniki były właśnie w tych okolicach.

    A dlaczego w komentarzach pojawiają się tylko te lepsze wyniki? Cóż, w komentarzach wypowiada się raptem ułamek osób, które ten test robią – nic dziwnego, że wynikiem dzielą się zazwyczaj ci, którym dobrze poszło, jak to w życiu bywa :)

    Któremu wynikowi wierzyć? Każdy wynik trzeba brać z przymrużeniem oka, to przecież tylko zabawa. Nie mniej jednak znowu powtarzam – ważna jest też skala punktowa, tutaj maksymalnie jest 160, a w tym Twoim teście mogła być np. 120 ;)

  • Hermilion

   Dlatego że obliczając wstecznie podane wyniki: IQ 140 jako 10% populacji z tablicy z score wychodzi że autor używa testu z SD równym w przybliżeniu 31-32 punkty. Normalne testy są ustawione na SD 15 lub SD 24, a wyniki przez to niższe. Zasięg testu to 60/32 = 1,875 SD a więc podany w normalnej skali SD 15 – mierzy inteligencję w zakresie 72 – 128, gdzie wynik max. 160 odpowiada wynikowi 128 w normalnym teście.

   Stąd zatrzęsienie dobrych wyników .. taki marketing – wyniki tak naprawdę są ok. dwukrotnie zawyżone w stosunku do skali Wechslera.

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Komentarz wygląda na profesjonalny, ale niestety zawiera masę nieprawidłowych wniosków ;)

    Po pierwsze – generalnie osób osiągających 140 IQ jest ciut mniej niż 10%, po prostu dane podane są w przybliżeniu, tak aby przeciętny użytkownik wiedział jak się do nich odnieść. Nie są to badania naukowe, by wyliczać procenty do kilku miejsc po przecinku ;) Nagle się okazuje, że SD testu jest bardzo bliskie 24, który jest w Mensie Polska. Poza tym pamiętaj, że niektórzy wspomagają się bliskimi przy rozwiązywaniu i nie ma takiego rygoru czasowego/stresowego jak w Mensie ;)

    Po drugie – „zatrzęsienie dobrych wyników”? Rozkład wyników jest bardzo zbliżony do tego z Mensy Polska. Cała masa osób osiąga wyniki w okolicy 100 punktów, tylko się tym po prostu nie chwali tutaj w komentarzach. Ty bazujesz na jakiejś małej próbce i swoich przypuszczeniach, a ja bazuję na całej bazie. Poza tym nie chcę nic mówić, ale część osób podaje swoje wyniki, które nie mają niczego wspólnego z rzeczywistością, a Ty na podstawie tych informacji wyciągasz wnioski do swoich obliczeń ;)

 23. Anina04

  Witam, czy ja również mogłabym poprosić o informację gdzie popełniłam błędy? Chciałabym tylko zaznaczyć że pierwszy ciąg licz mnie zupełnie zmylił bo liczby są oddzielone myślnikami a wydaje się że to minusy. W następnym ciągu już zakumałam że to takie przerywniki.

 24. SzaloneLiczby
  Admin

  Nie widzę Twojego formularza w bazie, więc musisz mi pomóc odnaleźć swoje zgłoszenie :) Podaj cztery pierwsze litery swojego adresu email :)
  Jeśli nie znajdę maila to znaczy, że nie wykonałeś testu do końca i dlatego mail nie został wysłany.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Żeby otrzymać wynik trzeba test wypełnić do samego końca klikając na zakończenie „Zakończ i poznaj wynik”. Wtedy system zarejestruje pytania i wyśle maila :)

 25. Zosia

  Test bardzo przyjemny, nie odstrasza trudnością nawet osoby o dość zardzewiałych mózgownicach, jak moja. I – co najważniejsze – jest w pełni darmowy. Co ciekawe, uzyskałam wynik 121 – dokładnie taki sam, jak kilka lat temu w innym, oficjalnym. :) Miły zbieg okoliczności.

  Też chciałabym poprosić o przesłanie moich błędnych odpowiedzi na maila. Pozdrawiam autora sprawdzianu, dobra robota!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Cieszę się, że test Ci się spodobał i że wynik, który otrzymałaś jest miarodajny :) Za chwilę poszukam Twoich odpowiedzi i odezwę się na maila :) Pozdrawiam!

 26. SzaloneLiczby
  Admin

  Asiu, z tego co widzę mail został wysłany poprawnie… Proszę sprawdź może folder spamu – z tego co wiem maile trafiają do skrzynki głównej, ale może akurat wyjątkowo u Ciebie zaszła taka sytuacja. Jak nie znajdziesz maila to daj jeszcze raz znać :)

 27. Orined

  Witam.
  Wynik jaki osiągnąłem skłania do refleksji, gdzie popełniłem błędy.
  Czy można otrzymać arkusz odpowiedzi z kluczem?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Najlepiej jest wzorować się na statystykach, które przychodzą razem z wynikami, bo to one reprezentują rzeczywistość :)

 28. dean

  witam, bardzo proszę o przesłanie mi mojego formularza – jestem ciekaw gdzie popełniłem błąd. =)

  Moim zdaniem bardzo dobry test. Chciałem również pochwalić, za pracę wykonaną nad jego stworzeniem i, mimo to, brak opłat za wynik. Świetna sprawa.

  Gorąco pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wielkie dzięki za miły komentarz i cieszę się, że doceniłeś ten test :) Właśnie przed chwilą przejrzałem Twój formularz i wysłałem Ci wiadomość z zaznaczonymi błędami, tak więc proszę sprawdź swoją skrzynkę email. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   No niestety nie ma takiej opcji, więc póki co ręcznie wyszukuję formularze i sprawdzam ich zawartość. Jak będziesz chciał, to mogę sprawdzić gdzie tam się pomyliłeś ;) Pozdrawiam!

 29. Komiks

  To jest test z łatwymi pytaniami, które już rozwiązywałem w innych testach. Wyniki są zawyżone, bo powyżej 140 zapraszają do MENSY. Nie macie się z czego cieszyć :P

  • SzaloneLiczby
   Admin

   W jakich innych testach rozwiązywałeś pytania, które się tutaj znalazły?
   Poza tym próg 140 (który osiąga naprawdę niewiele osób) jest niewystarczający na Mensę – tam trzeba mieć lepszy wynik. I to nawet lepszy niż ten, który Ty otrzymałeś ;) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie doszedł do Ciebie mail, bo popełniłeś literówkę :) Widzę, że drugi raz wypełniłeś test z poprawnym mailem, więc tym razem na pewno wiadomość trafiła do Twojej skrzynki. Pozdrawiam!

 30. Kasia

  Mnóstwo ciągów a ja w tym zielona :-P
  No ale zrobiłam, jak wyszło tak wyszło, tylko nie przyjmuje mi maila, że zły. A mój adres email jest w pamięci słownika i z automatu wpisuje się. Wiec co się dzieje?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Takich klasycznych ciągów są w sumie tylko dwa, więc może nie będzie tak źle ;) A odnośnie maila – każdy mail może być użyty w jednym teście tylko raz. Jeśli więc już kiedyś robiłaś ten test i korzystałaś z tego maila który wpisujesz, to system nie będzie chciał go przyjąć :)

   Ewentualnie przyczyną nieprzyjęcia maila jest jakaś literówka (np. przecinek lub średnik zamiast kropki).

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Jasne, przepraszam że tak późno, ale nie zauważyłem Twojego komentarza :) Za chwilę przejrzę formularze i odezwę się na maila. Pozdrawiam!

 31. Karol

  Fantastyczny test aczkolwiek, pytania mające na celu określić pasującą liczbę do wskazanego ciągu liczb dosyć męczące. Trochę brak mi obycia z tego typu zadaniami. Tak czy inaczej 126 punktów, liczyłem na trochę więcej, ale chyba tragedii nie ma :). Pozdrawiam

 32. Karol

  PS. Jeśli to nie problem również prosiłbym o wysłanie mi odpowiedzi. Zadania z obrazkami wydawały mi się banalnie łatwe i ciekaw jestem czy przez brak uwagi zrobiłem jakieś błędy.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Tak technicznie to są tylko dwa ciągi do odgadnięcia – ogólnie starałem się, żeby pytania były dość różnorodne, czyli trochę tego i trochę tamtego ;) Odnośnie prośby, to za chwilę poszukam formularza i odezwę się na maila :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Świetny wynik, absolutna czołówka :) Za chwilkę przejrzę Twój formularz i sprawdzę gdzie tam się pomyliłeś :) Pozdrawiam!

 33. Yang

  137 – raczej nie powinienem robić testu w ciągu nocy kiedy jestem najbardziej zmęczony a i jakoś cierpliwości zabrakło by sprawdzić każde pytanie. Chociaż ostatnie pytanie to normalnie trzeba było strzelać kiedy się nie uważnie rozwiązuje wcześniejsze pytania. Ale muszę przyznać że test fajny i dość zróżnicowany. Można go sobie rozwiązać dla rozrywki.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie otrzymałaś maila, co zamiast w adresie z Gmail dałaś końcówkę .co zamiast .com ;) Ale widzę, że spróbowałaś jeszcze raz i za drugim razem już wysłało maila poprawnie, jeśli się mylę to mnie popraw :) Pozdrawiam!

 34. SzaloneLiczby
  Admin

  To chyba trudno będzie mi dojść czemu do Ciebie mail nie trafił, więc Twój wynik napiszę tutaj – Otrzymałaś 119 punktów na 160 możliwych :) Pozdrawiam i gratuluję dobrego wyniku!

 35. SzaloneLiczby
  Admin

  Z tego co widzę, to adres email podałeś dobry (nie widzę literówek). Więc może Twój wynik napiszę tutaj – otrzymałeś 111/160 punktów :)

 36. SzaloneLiczby
  Admin

  Wydaje mi się, że w tym pierwszym mailu zrobiłaś literówkę (chyba za dużo liter G jest w adresie), więc spróbuję skorygować adres ręcznie i wyślę Ci w razie czego maila na obydwie skrzynki :) Pozdrawiam!

 37. SzaloneLiczby
  Admin

  Są w sumie dwie możliwości – albo naprawdę adres email jest źle wpisany (najczęściej jest to przecinek lub średnik zamiast kropki), albo Twój adres email był już użyty wcześniej i zabezpieczenie antyspamowe nie pozwala na wysłanie kolejnych maili :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie ma sprawy, za kilka minut postaram się poszukać odpowiedniego formularza i odezwę się na maila :)

 38. SzaloneLiczby
  Admin

  Końcówka maila wygląda na poprawną, ale prawdopodobnie popełniłaś literówkę na początku i dlatego mail nie doszedł. Nie chcąc więc zgadywać napiszę Ci wynik tutaj – 105/160 :) Pozdrawiam!

 39. Martyna

  Mój wynik 144! Nareszcie po zrobieniu testu IQ otrzymałam wynik bez smsów i płacenia.. (wiem że napisane że się nie płaci ale na niektórych stronach są zapewnienia a pomimo ich nadal trzeba zapłacić.. )

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Miło mi słyszeć takie ciepłe słowa, wielkie dzięki! Cieszę się, że udało mi się Cię miło zaskoczyć :) Pozdrawiam i gratuluję świetnego wyniku!

 40. SzaloneLiczby
  Admin

  Jesteś pewny, że nie trafił nigdzie do jakiegoś folderu albo do spamu? W mailu nie potrafię zidentyfikować literówki, więc nie powinno być problemów ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Tysiu, otrzymałaś niski wynik, więc podanie Ci błędnych odpowiedzi tylko popsuje Ci zabawę :) Spróbuj na spokojnie jeszcze raz rozwiązać sobie test, wtedy będziesz miała większą satysfakcję! :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj :) Przed chwilą napisałem do Ciebie maila i przy okazji gratuluję rewelacyjnego wyniku! Pozdrawiam :)

 41. Krzysztof Janik

  Witam wszystkich mija wynik to 127 czy można otrzymać w których pytaniach popełniłem błąd i jak jest taka możliwość ile czasu mi to zajęło. Myślałem że jest jakiś określany czas. Pozdrowienia

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Niestety nie mam informacji o czasie, ale błędne odpowiedzi wysłałem Ci właśnie przed chwilą na maila :) Pozdrawiam!

 42. wredny

  W teście Mensy uzyskałem 153, tutaj 110 ;) Ten test nie mierzy tego co ma mierzyć i należy go traktować jedynie jako rozrywkę.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ale nikt nie mówi, że ten test ma być jakąś wierną kopią testu Mensy :) Każdy test (nawet ten z Mensy) jest formą zabawy/rozrywki, bo inteligencja nie jest czymś, co możemy zmierzyć tak jak np. mierzymy temperaturę.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie tak krucho, to całkiem dobry wynik ;) Za kilka minut przejrzę formularz i dam znać na maila. Pozdrawiam!

 43. Król_Lew

  Końcowy wynik 89/160. U psychologa wyszedł wynik inteligencji znacznie ponizej przecietnej. Teścik nawet dobry.

 44. Adrian

  151/160 fajny test, ale robilem dluzej niz 20 minut i ciezko te wszystkie liczby i uklady sie robi w glowie. mysle, ze wiekszosc ludzi majac godzinke, kartke i dlugopis uzyskaloby 160 ;)

 45. mal

  Ciekawy test. Mój wynik nie powala, zwłaszcza jak poczytałam powyższe komentarze. U mnie było zaledwie 139, choć i to nie jest najgorszym wynikiem :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie zwracałbym większej uwagi na podawane tutaj wyniki, bo zazwyczaj chwalą się tylko te osoby, które mają świetny wynik ;) Poza tym nie zawsze podany wynik jest prawdziwy :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Nie ma problemu, tylko niestety nie mogę odnaleźć Twojego formularza… Możesz mi podać trzy lub cztery pierwsze znaki ze swojego adresu email? Pozdrawiam!

 46. Anonim

  125 Wyniki powyżej 120 punktów świadczą o ponadprzeciętnej inteligencji testowanej osoby
  czytajac komentarze wnioskuje ze mamy bardzo madre spoleczenstwo… jaks lipa jak na moje :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeszcze raz powtórzę – wcale tak dużo osób nie uzyskuje tak dobrych wyników, a prawdziwy obraz statystyk widnieje właśnie w wiadomości z wynikiem :)

 47. SzaloneLiczby
  Admin

  A jesteś pewny, że tego maila nie ma w jakiejś zakładce/folderze/spamie? Końcówka maila na pewno jest dobra, jedyne co mogłeś źle wpisać to te cyfry, ale to teraz nie dojdziemy tak na odległość :) Uzyskałeś 92 punkty na 160 możliwych.

 48. Alex

  142 jeee :D fajne, fajne, przypomniały mi sie szkolne lata :)
  Znacie może zadanie Einsteina z 5 domami itd…. ? Też ciekawa sprawa, dodajcie, ponoć tylko 3% ludzi potrafi je rozwiązać :)

 49. SzaloneLiczby
  Admin

  Witaj! Adres email wydaje się być poprawny, jesteś pewny że nie ma go w jakimś folderze albo w spamie?

 50. SzaloneLiczby
  Admin

  Wydaje mi się, że mail nie doszedł, bo zamiast literki „o” dałaś przypadkowo cyfrę „0” :) Napiszę więc może tutaj – Twój wynik to 126/160 punktów :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Jasne, właśnie przed chwilą napisałem do Ciebie maila, więc proszę sprawdź skrzynkę :) Pozdrawiam!

 51. SzaloneLiczby
  Admin

  Trudno mi zgadnąć jaką literówkę mogłaś popełnić, dlatego Twój wynik napiszę tutaj. Zdobyłaś 95/160 punktów. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Przepraszam że tak późno odpowiadam, ale zamieszanie świąteczne sprawiło, że zapomniałem o Twojej prośbie. Za chwilę przejrzę formularze i odezwę się na maila. Pozdrawiam!

 52. sidizorah

  Według naszego testu Twój iloraz inteligencji to: 136/160 hmm… patrząc w komentarze to raczej średniawy wynik :p

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ufaj tylko temu, co masz napisane w mailu :) Twój wynik jest naprawdę bardzo dobry, zdecydowana większość nie przekracza 120.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Chyba końcówkę maila źle podałaś… Zamiast „ok” pewnie miało być „op” lub „o2”? ;) Twój wynik to 108/160 punktów :)

 53. Vinnie

  Test nieglupi chociaż obawiam się że obarczony dużymi błędami dlatego że ktoś napisał że miał 140 robią ten test ponad pół godziny, w profesjonalnym teście IQ jest to poprstu nie mówiłem nawet przy samych dobrych odpowiedziach, dlatego że w teście IQ nie liczy się tylko poprawna odpowiedź ale także czas jaki potrzebujemy na zaznaczenie odpowiedzi, innymi słowy „Najlepsza” zła odpowiedź zaznaczona w 5sek daje więcej punktów niż dobra po minucie

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ten test (jak zresztą każdy tego typu) jest przede wszystkim formą zabawy, która ma zachęcić do główkowania i ożywienia swoich szarych komórek. Być może uwzględnienie czasu jest dobrym pomysłem, aczkolwiek nie jest to takie łatwe do zaimplementowania, bo bardzo łatwo można byłoby wypaczać wyniki w drugą stronę i karać Uczestników za to, że np. zadzwoni do nich telefon w trakcie Testu, albo że z jakiegoś powodu muszą nagle na chwilę odejść od komputera ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Gratuluję świetnego wyniku! Za dosłownie 5 minut przejrzę formularz i wyślę Ci informację na maila. Pozdrawiam :)

 54. Aireve

  Mam dwa pytania:
  1. Czy mogłabym otrzymać na maila błędy, które popełniłam w teście? :)
  2. Piszesz, że powyżej 140 osiągane jest przez 10% populacji, jednak czytając inne strony piszą np. ok 2,5%. Czy tutaj chodzi dokładnie o ten test? Z tego testu ok. 10% otrzymuje powyżej 140?

  Z góry dziękuję. :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Jasne, za chwilę napiszę do Ciebie maila z błędami.

   Co do pytania – statystyki przedstawione w mailu dotyczą tego konkretnego testu i są jak najbardziej prawdziwe i wiążące. Z tego co się orientuję, to w przypadku testu MENSY (czyli tego do którego większość się odwołuje), to akurat 2-2,5% osiąga wynik 150 punktów (a nie 140 jak podałaś).

   Być może są też jakieś inne testy, w których tak jak mówisz 140 jest wynikiem osiąganym przez 2% osób, ale trzeba zwrócić uwagę na to jaka jest też skala tego testu, bo niektóre testy mają skalę np. do 148 lub 150. Poza tym pamiętajmy, że cały czas jest to tylko zabawa, która ma sprawić że przez kilkanaście minut zatrudnimy swoje własne szare komórki do działania ;) Pozdrawiam!

   • Aireve

    Dziękuję bardzo za odpowiedź, prawdopodobnie mówiłam o innym teście, albo po prostu na jakiejś stronie znalazłam informacje nie o statystykach z MENSY, ale ogólnych. :)

 55. Anonim

  Cieszyłem się ze swojego 132, ale z tego co widzę po komentarzach to każdy miał wysoki wynik, hahahaha. Test prawdopodobnie jest zbyt prosty.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeszcze raz napiszę to o czym wspominałem już parę razy wyżej – nie patrzcie na komentarze, zwłaszcza że niektóre nie muszą mieć nic wspólnego z rzeczywistością :) Sugerujcie się jedynie statystykami podanymi w mailu :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   107 to nie jest słaby wynik ;) To rezultat, który mieści się w średniej punktacji za ten test i zdecydowana większość osób osiąga właśnie podobne wyniki. Najważniejsze, że dobrze się przy tym bawiłaś i trochę poćwiczyłaś w ten sposób swoje szare komórki. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Otrzymałeś/aś 101 punktów na 160. Może spróbuj sobie na spokojnie zrobić jeszcze raz test, bo poznając błędy popsujesz sobie zabawę ;) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Sorki za małe opóźnienie, ale już działam, za chwilę odezwę się do Ciebie na maila ;) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Przy takim wyniku może spróbuj sobie zrobić test na spokojnie jeszcze raz? Szkoda byłoby tracić okazję do zabawy :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Zamysłem moim było osiągnięcie skali zbliżonej do tej z Mensy, czyli żeby właśnie najczęściej pojawiający się wynik oscylował w granicy 100 punktów :)

 56. SzaloneLiczby
  Admin

  Na pierwszy rzut oka mail raczej wygląda na poprawny, więc powinien być gdzieś w Twojej skrzynce :) Jeśli jednak faktycznie nie doszedł, to Twój wynik to 87/160.

 57. anuleksja

  Bardzo bym prosiła o maila z błędami :) Test bardzo ciekawy, nieco odbiegający od standardów, tym samym zmuszający do nieco dłuższego zastanowienia. A co do wyniku, to rozumiem, że jest on przedstawiony w formie punktacji np. 140/160, a nie w formie skali IQ, ponieważ wedle skali wynik 130 IQ i powyżej osiąga tylko 2% populacji, a Ty piszesz, że wynik powyżej 140 osiąga 10% populacji. Pozdrawiam i gratuluję naprawdę fajnie skonstruowanego testu ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! To nie do końca jest tak, że skalę 130 IQ osiąga 2% populacji :) W Polsce próg przyjęcia do Mensy wynosi 148 i to właśnie ten próg jest osiągany przez zaledwie 2% Polaków. Mogę powiedzieć, że bardzo podobnie wypada to w tym teście, bo skalę tego testu dostosowałem właśnie do skali znanej z polskiej Mensy.

   Próg 130 IQ jest osiągany przez 2% populacji, ale… w USA. I to nie dlatego, że Amerykanie są słabsi, tylko dlatego że tam jest inna skala punktacji. Dlatego też w mailu podaję skalę odniesienia np. 115/160 oraz jak mniej więcej rozkładają się wyniki, tak aby każdy mógł sobie to porównać także z innymi testami, gdzie maksymalna punktacja wynosiła np. 140, bo czym innym jest zdobyć 115/140, a czym innym 115/160 ;)

   Krótko mówiąc – punktacja jest jak najbardziej skalą IQ i jest porównywalna do tej naszej polskiej Mensy pod względem rozkładu wyników.

   A odnośnie błędnych odpowiedzi, to za chwilę przejrzę formularz i odezwę się na maila ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Widzę że próbowałeś dwa razy podać różne maile i w dwóch przypadkach popełniłeś literówkę – raz w słowie „interia”, a drugi raz dając końcówkę „pl” (zamiast „com”) w Gmailu :) Twoje wyniki to 99/160 i 95/160.

 58. SzaloneLiczby
  Admin

  Sprawdź proszę wszystkie foldery i ewentualne zakładki na swojej skrzynce :) Na oko wydaje mi się, że maila wpisałeś poprawnie, ale jakby co to otrzymałeś 113/160 :)

 59. SzaloneLiczby
  Admin

  Masz bardzo dużo cyfr w adresie, więc może tam popełniłaś po prostu błąd ;) Twój wynik to 83/160. Pozdrawiam!

 60. SzaloneLiczby
  Admin

  Nie bardzo wiem o jaki link chodzi, bo mail przychodzi po prostu w formie tekstowej, ale domyślam się, że po prostu mail Ci się nie chce otworzyć. Może serwer Twojej poczty jest chwilowo przeciążony? Czasem tak się zdarza na WP i Onecie, a widzę że masz tam właśnie skrzynkę. Jakby co, to otrzymałaś 98/160 punktów :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Popełniłeś bardzo dużo błędów i tylko kilka zadań zrobiłeś dobrze… Spróbuj może ponownie się w to zabawić w wolnej chwili :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Sorki za opóźnienie, umknął mi Twój komentarz :) Za chwilę nadrobię zaległości. Pozdrawiam!

 61. SzaloneLiczby
  Admin

  Nie widzę w ogóle Twojego formularza, więc albo nie wykonałeś testu do końca i nie nacisnąłeś przycisku „Wyślij” albo robiłeś go wcześniej i musisz mi podać ze 3-4 pierwsze litery adresu email, tak abym mógł go odnaleźć :)

 62. SzaloneLiczby
  Admin

  Musisz mi podać trzy lub cztery pierwsze litery adresu email, bo nie widzę Twojego formularza. Być może nie kliknąłeś w przycisk Wyślij.

 63. SzaloneLiczby
  Admin

  Masz bardzo dużo cyferek w adresie i pewnie tam gdzieś jest popełniony błąd :) Twój wynik to 108/160, tak więc delikatnie powyżej średniej :) Pozdrawiam!

 64. SzaloneLiczby
  Admin

  Mail rzeczywiście wygląda na poprawny, więc trudno mi stwierdzić czemu wiadomość do Ciebie nie doszła od razu – może doszła z jakimś delikatnym opóźnieniem :) Tak czy inaczej Twój wynik w tym teście to 112/160, czyli całkiem dobrze, powyżej średniej :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Powinny się pojawić od razu ;) Ale do Ciebie mail chyba nie dotrze, bo podejrzewam że zrobiłaś literówkę i zamiast „maja” wpisałaś „mja” ;) Twój wynik to 89/160 punktów!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Popełniłeś/aś sporo błędów, więc odpowiedziami popsułbym Ci tylko zabawę :) Spróbuj jeszcze raz w wolnym czasie zrobić ten test (może w gronie jakichś osób), wtedy satysfakcja będzie większa ;)

 65. SzaloneLiczby
  Admin

  Widzę, że później robiłeś/aś test ponownie i użyłeś/aś innego adresu email, więc mam nadzieję że ten drugi mail doszedł (ten pierwszy mail masz bardzo skomplikowany, więc nie dojdziemy do tego gdzie jest literówka ;)). Tak czy inaczej w obydwu tych próbach otrzymałeś/aś wynik 124/160!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeśli przed @ masz ten sam nick w mailu, to zrobiłeś literówkę i dlatego wynik nie doszedł ;) Uzbierałeś/aś 74/160.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Za chwilę przejrzę formularze i za kilkanaście minut odezwę się na maila :) Pozdrawiam!

 66. Iwona

  Bardzo interesujący tescik, polecam… wynik chyba też nienajgorszy 123/160 (nadmieniam, że jestem naturalną blondynką

 67. Pinki

  Panie Adminie jakie jest twoje IQ? czekam na odpowiedź wyślij na emeil w którym na końcu pisze ( KKF ) Pozdrawiam.

 68. Kropek

  Mogłabym prosić o listę błędnych odpowiedzi? Jak wyjaśnić układankę z pojedynczymi kwadracikami (jedno z ostatnich pytań)? Oraz o co tak właściwie chodziło w ostatnim pytaniu? (Teraz wyjdzie, że nie zasłużyłam na swój wynik. :D)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Dzień dobry :) Jasne, za chwilę wyślę do Ciebie maila, żeby nie spoilerować innym użytkownikom :) Pozdrawiam!

 69. Sandro de Vega

  Nie wiem co mam sądzić o tym teście. Olałem część pytań bo nie chciało mi się myśleć i wyszło mi 125 pkt.

 70. Łukasz

  136.. robione na szybko, po pracy, przed pójściem spać (niektóre pytania prawie bez zastanowienia głębszego – bo głowa zaczynała boleć :P). Liczyłem na więcej tak nawiasem mówiąc. W sumie to mój drugi test na IQ w życiu, pierwszy w wieku koło 15lat (130pkt, test certyfikowany „europejski”).

  Jaka jest odpowiedź na ostatnie pytanie mnie interesuję.
  ps. nie wiem czemu wcześniejszy komentarz znikł :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeden z Twoich komentarzy się nie wyświetlił, bo podałeś tam swój pełny adres email, więc filtr go „zablokował”. Ale już wszystko odczytałem i za chwilkę odezwę się do Ciebie na maila ;) I cieszę się, że w dwóch różnych testach otrzymałeś w miarę zbieżne wyniki :) Pozdrawiam!

 71. SzaloneLiczby
  Admin

  Jesteś pewna, że mail nie trafił do żadnej z zakładek na poczcie? Adres wygląda na wpisany poprawnie, a Ty dość szybko napisałaś komentarz, więc być może mail trafił do skrzynki dopiero po kilku minutach ;) Gdyby się tak nie stało, to podaję Twój wynik: 105/160

 72. Kasia

  Ja też poproszę z maila z błednymi zadaniami
  Mój wynik to 150/160, więc bardzo się cieszę, bo mam 13 lat
  Test bardzo ciekawy, wymaga zastanowienia :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeśli masz naprawdę 13 lat to prawdopodobnie pobiłaś rekord wśród swoich rówieśników ;) Ogólnie 150 pada bardzo rzadko, a co dopiero w tym wieku! Za chwilę prześlę Ci informację na maila :)

 73. Danuta

  Czy da się uzyskać wynik kiedy internet rozłączył się w chwili kliknięcie sprawdzenia wyników? Podałam maila, a później wyświetliła mi się strona z rozpoczęciem testu, wyników nie otrzymałam…

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Widzę, że jednak wypełniłaś drugi raz test i to była dobra decyzja, bo ten pierwszy się niestety nie zapisał. Przy okazji gratuluję wyniku :)

    • SzaloneLiczby
     Admin

     To ten pierwszy niestety się nie zapisał :( Poza tym na jednego maila można wysłać tylko jeden formularz, więc trzeba będzie chyba przypomnieć sobie zaznaczone odpowiedzi i zrobić test jeszcze raz ;)

 74. SzaloneLiczby
  Admin

  Miałeś literówkę w słowie „wszystkich” ;) Ale widzę, że już wypełniłeś formularz na inny adres, więc problem nieaktualny ;)

 75. SzaloneLiczby
  Admin

  Z tego co widzę to dzisiaj maile na skrzynkę Onetu docierają z kilkunastominutowym opóźnieniem, bo już jedna osoba do mnie w tej sprawie pisała :) Wierzę więc, że kilka minut po napisaniu komentarza otrzymałeś/aś wyniki. Jeśli nie, to napiszę Ci tutaj, zwłaszcza że wynik wyszedł fenomenalny – 141/160! Gratulacje :)

 76. SzaloneLiczby
  Admin

  Widzę że masz skrzynkę z Onetu, a tam z tego co obserwuję maile dochodzą po kilku minutach :) Pewnie już swojego maila otrzymałeś, ale jakby co to Twój wynik wyniósł 116/160. Pozdrawiam!

 77. szopen

  Skoro używa Pan skali Catella, to mam rozumieć, że moje 150 oznacza 100+2SD czyli mniej więcej 130 w tradycyjnej skali Wechslera (tj 2.3% populacji)? Wtedy toby się zgadzało z innymi testami, które robiłem, gdzie otrzymuję między 125/145 w „tradycyjnej” skali.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   W Polsce za tradycyjną uważa się raczej tą skalę która jest tutaj, czyli Cattella, bo w naszej Mensie jest dokładnie taka sama :) Nie mniej jednak masz rację – wychodzą Ci niemal identyczne wyniki, bo 130 w skali Wechslera (takiej używają w Mensie USA) to tak jak 148 w skali Cattella (Mensa w Polsce i ten test) ;)

 78. zagatka

  to kilka zagadek powyzej przeciętnej spytano piotrka ile ma lat odpowiada za 2 lata będę 2x starszy niz 2 lata temu ile ma lat
  2. zagadka mam 9 kulek czarne 8 czerwone 7 zielone te kulki masz w kieszeni wymieszane masz wyciągnąć jak najmiej kulek na ślepo żeby miał gwarantowane z każdego koloru co najmie po 1 kulce ile ca wyciągnąć kulek

 79. zagadka

  zagadka 3 jechałeś z beczkom wody w pierwszej godz uciekło ci pół beczki i 1 l wody
  w 2 godz z tego co pozostało uciekła połowa + 1 liter
  w 3 godz z tego co pozostało uciekło połowa + 1 litr i tak się opruzniła się beczka
  pytanie? ile było wody na początku

 80. Delray

  Zastanawia mnie, czy ten test można traktować na poważnie. Jeśli wychodzi w nim ta ponadprzeciętna inteligencja, czy naprawdę można temu wynikowi zaufać? Chcę wiedzieć, czy mogę z czystym sumieniem trochę polepszyć zdanie na swój temat.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Już na ten temat napisałem tutaj kilka obszernych komentarzy, więc w celu jak najlepszej diagnozy Twojego zagadnienia zachęcam Cię do przejrzenia moich wpisów :)

 81. SzaloneLiczby
  Admin

  Pewnie dostałeś, tylko trzeba było poczekać dłużej niż minutkę ;) Jakby co to Twój wynik to 130. Pozdrawiam!

 82. Malija

  Świetna zabawa, polecam. Mimo, że wynik w pełni mnie zadowolił to i tak podchodzę do tego z przymrużeniem oka. Pozdrawiam wszystkich miłośników główkowania :D

 83. SzaloneLiczby
  Admin

  Maile przychodzą od razu, o ile nie zrobi się literówki w adresie :) Twój wynik to 117/160 punktów, pozdrawiam!

 84. zagadka

  ja robiłem testy mensy w wrocławiu w listopadzie wyszło 119
  na tych szalone liczby wyszło 139 tak ze trochę wygórowane

 85. zagadka

  Tą łamigłówkę jak ktoś zrobi w ciągu 30 minut ma ajkiu ponad przeciętnie
  daje w palnik

  5 ludzi różnych narodowości zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków. Który z nich trzyma w domu rybki?

  1 Norweg zamieszkuje pierwszy dom
  2 Anglik mieszka w czerwonym domu.
  3 Zielony dom znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domu białego.
  4 Duńczyk pija herbatkę.
  5 Palacz papierosów light mieszka obok hodowcy kotów.
  6 Mieszkaniec żółtego domu pali cygara.
  7 Niemiec pali fajkę.
  8 Mieszkaniec środkowego domu pija mleko.
  9 Palacz papierosów light ma sąsiada, który pija wodę.
  10 Palacz papierosów bez filtra hoduje ptaki.
  11 Szwed hoduje psy.
  12 Norweg mieszka obok niebieskiego domu.
  13 Hodowca koni mieszka obok żółtego domu.
  14 Palacz mentolowych pija piwo.
  15 W zielonym domu pija się kawę.
  kto hoduje ryki?
  Zakłada się, że domy ustawione są w jednej linii (1-2-3-4-5), a określenie „po lewej stronie” w punkcie 3. dotyczy lewej strony z perspektywy naprzeciw tych domów (tj. dom o numerze n jest bezpośrednio po lewej stronie domu n+1).

 86. SzaloneLiczby
  Admin

  Witaj! W sumie to dobrze, że tak ostrożnie podchodzisz do podawania danych w Internecie, choć akurat ta strona jest w pełni uczciwa, prowadzę ją jako swoje hobby, więc nie musisz się niczego obawiać :) Nie wiem czemu mógł nie dotrzeć do Ciebie email (na pewno nie z powodu nicku). Możliwe, że trafił on do jakiejś zakładki lub folderu (czasem niektóre skrzynki tak mają) i go nie widzisz na pierwszy rzut oka. Wierzę jednak, że maila już otrzymałaś, a jeśli nie to napiszę wynik tutaj – otrzymałaś 101/160 punktów. Pozdrawiam!

 87. SzaloneLiczby
  Admin

  W żadnym folderze/zakładce/spamie też nie ma? Być może właśnie tam gdzieś się ten email pojawił, bo dotrzeć dotarł na pewno :) Jakby co, to Twój wynik to 104/160, pozdrawiam!

 88. SzaloneLiczby
  Admin

  Cieszę się, że sprawa się wyjaśniła, choć mam nadzieję że to jednostkowy przypadek z tym spamem :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie wiem po co niektórzy mijają się z prawdą nawet w tak banalnych sprawach jak pochwalenie się wynikiem testu ;) Twój wynik to przecież 86 punktów.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! A nie wolisz spróbować swoich sił jeszcze raz, tak aby rozwikłać samodzielnie błędne odpowiedzi? Tak pytam, bo masz mniej więcej połowę odpowiedzi błędnych i szkoda sobie psuć zabawę :) Pozdrawiam!

 89. kartofel

  mógłbym prosić o ręczne wysłanie wyników na maila? prawdopodobnie moja nieuwaga spowodowana zbyt wczesną godziną
  i brakiem kubka kawy spowodowała, że mogłem popełnić błąd w adresie :P

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Widzę, że drugi raz wypełniłeś ten Test, tak więc mam nadzieję że tym razem wynik doszedł ;) Za pierwszym razem miałeś 103 punkty na 160 :)

  • Sylwester

   po poprawkach, bo nie byłem pewien paru odpowiedzi wyszło mi 149/160, nie mam pojęcia gdzie popełniam błąd. Mogę dostać na maila błędne odpowiedzi?

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Witaj! Jasne że Ci prześlę, przepraszam że tak późno odpisuję :) Aczkolwiek na dobre to wyszło, bo dzięki temu spróbowałeś samodzielnie zmierzyć się z tym testem po raz drugi ;) Za chwilę odezwę się na maila, pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Świetny wynik, wielkie gratulacje :) Cieszę się, że test Ci się spodobał i oczywiście za chwilę przejrzę formularz, tak więc sprawdź skrzynkę, pozdrawiam!

 90. SzaloneLiczby
  Admin

  Nie mam Twojego testu w bazie – na pewno ukończyłeś/aś test? Ewentualnie powiedz o której mniej więcej test był wypełniany lub podaj ze 3-4 pierwsze litery adresu. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Powiem Ci, że niestety nie widzę w systemie Twojego formularza, więc coś poszło nie tak (albo serwer padł na kilka sekund, albo coś się stało po stronie Twojego łącza/przeglądarki). Proszę wypełnij jeszcze raz ten test, bo niestety nie mam innej możliwości by Ci pomóc :(

 91. SzaloneLiczby
  Admin

  Witaj! Źle napisałaś słowo „gmail”, dlatego nic do Ciebie nie doszło :) Twój wynik to równe 100 na 160! Pozdrawiam :)

 92. SzaloneLiczby
  Admin

  Widzę, że sobie już poradziłeś i że mail dotarł do Ciebie :) Podpowiedź dla innych: jeśli wyskakuje Wam informacja o błędzie maila, to najprawdopodobniej przez to, że gdzieś wkradł się Wam przecinek lub średnik (najczęściej zamiast kropki).

 93. SzaloneLiczby
  Admin

  A wypełniłeś test do końca i kliknąłeś końcowy przycisk? W systemie mam tylko Twój wynik z Testu Pamięci :)

 94. SzaloneLiczby
  Admin

  Już wiem w czym tkwi problem – widzę, że już używałeś tego maila na którego chcesz ponownie wysłać test (robiłeś test już w czerwcu) i włącza się zabezpieczenie antyspamowe, aczkolwiek powinna się wyświetlić stosowna informacja, sprawdzę to. Spróbuj wpisać inny adres email, taki którego jeszcze nie używałeś i na pewno będzie wszystko w porządku :) Przepraszam za mały kłopot.

 95. Mensa tak daleko =, =

  Witam mój wynik 144 pierwsze litery maila kamilmi rozwiązywalem test przed 23:00.
  W sumie to drugi raz dzisiaj… Mógłbym prosić o przesłanie na maila błędnych odpowiedzi?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   No właśnie widzę, że to Twoja druga próba, ale i pierwszy wynik był niezły (drugi to już w ogóle rewelacyjny), tak więc gratulacje. Za chwilę odezwę się na maila :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Nie przejmuj się, to w sumie tylko zabawa, ale faktycznie taki wynik oznacza że prawie wszystkie odpowiedzi były błędne ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Jasne, za chwilę się do Ciebie odezwę i przy okazji gratuluję świetnego wyniku (prawdziwy, sprawdziłem) :) Pozdrawiam!

 96. SzaloneLiczby
  Admin

  Jesteś pewna że mail nie doszedł? Może w którymś z folderów/zakładce się ukrył? Tak dopytuję, bo mail wygląda na poprawny :) Jakby co, to Twój wynik to 129/160. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Przepraszam że tak późno, ale już nadrabiam zaległości :) Za chwilę odezwę się na maila! Pozdrawiam

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeśli wpisało się poprawny email, to email wychodzi błyskawicznie w ciągu kilku sekund :) Jeśli mail do Ciebie nie dotarł od razu, to być może dojdzie za kilka minut, bo czasem maile na WP i Onet dochodzą z kilku minutowym opóźnieniem (winne są przeciążenia po ich stronie). Gdyby mail jednak nie został podany prawidłowo, to podam Ci wynik tutaj – zdobyłaś 78/160 punktów.

 97. SzaloneLiczby
  Admin

  Z tego co widzę, to za pierwszym razem zrobiłeś literówkę, bo za drugim razem masz już jeden znak w mailu wpisany inaczej, więc domyślam się, że tym razem mail dotarł. Wynik tego pierwszego testu to 131 punktów. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wynik 87 jest sporo poniżej średniej wartości IQ, tak więc idealnie oddaje fakt, że ktoś strzelał ;) Taki wynik oznacza, że zaledwie pojedyncze zadania zostały wykonane poprawnie ;)

   • Anonim

    Zrobiłem dwa testy – jeden normalny a w drugim klikałem zawsze odpowiedź nr [spoiler – edycja] nie czytając pytania. Wynik drugiego to 95 co oznacza okolicę średniej. Innymi słowy trzeba się mocno napracować aby mieć IQ poniżej przeciętnej.

    • SzaloneLiczby
     Admin

     Tak się zastanawiam po co piszesz nieprawdę… Sprawdziłem Twój formularz i rzeczywiście zazwyczaj wybierałeś tą samą odpowiedź, ale nie byłeś konsekwentny i w paru miejscach zaznaczyłeś coś innego, tak aby nabić parę punktów prawidłową odpowiedzią ;)

     Poza tym skala IQ nie jest taka, że można uzyskać np. 10 czy 20 pkt. Strzelaniem na ślepo z lekkimi zmianami by podbić wynik i tak nie udało się dobić do średniej 100-110 punktów, więc na moje jest wszystko jak najbardziej w porządku :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Zdecydowana większość zadań jakie wykonałeś została zrobiona błędnie, więc może spróbuj jeszcze raz w wolnej chwili ;) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! :) Nie jest taki marny, jest nawet bardzo dobry bo otrzymałaś 120/160 punktów :) Co do maila – możliwe że dotarł w kilkuminutowym opóźnieniem, ale to już z winy Twojego usługodawcy :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Masz więcej odpowiedzi błędnych niż poprawnych, tak więc zachęcam Cię do zrobienia sobie tego testu jeszcze raz, bo szkoda sobie psuć zabawę :) Pozdrawiam!

 98. Nikola

  Witam. Właśnie skończyłam robić test i wyszło mi, że mój iloraz inteligencji wynosi 108/160. Nie dokonać wiem jak czytać wtedy ten wynik. Czy mogłabym prosić o odpowiedź emailem oraz (jeśli oczywiście się da) o powiedzenie gdzie zrobiłam błędy? Pierwsze litery mojego emalia to pols

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ten wynik należałoby odczytać jako typowy, średni iloraz inteligencji, pamiętając oczywiście, że to cały czas jest zabawa :) Zdecydowana większość osób osiąga wynik podobny do Twojego. Co do prośby o błędne odpowiedzi – właśnie wysłałem maila :) Pozdrawiam!

 99. Martita

  Fajna zabawa ;) Mnie wyszlo 149/160. Rowniez poprosze o przeslanie moich blednych odpowiedzi, moj email zaczyna sie od mryb. Dziekuje i pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Aż sprawdziłem czy Twój wynik jest poprawny i mogę potwierdzić, że jest :) Ogromne gratulacje! Błędy zaraz prześlę, zwłaszcza że wykonałaś test niemal perfekcyjnie. Pozdrawiam!

 100. Smok

  Siema tez bym poprosil o wskazanie blednych odp. To ostatniebto mnie dobiło z pamieci mialem całe2 pkt. A tu 126:/ I jakby można było prawidłowe tam gdzie miałem źle;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   126 to bardzo dużo, więc minka powinna być uśmiechnięta :) Za chwilę przejrzę wszystkie prośby i odezwę się na maila! Pozdrawiam

 101. SzaloneLiczby
  Admin

  Widzę, że już kilka razy robiłaś ten test, więc zadziałał filtr zabezpieczający i dlatego ponownie nie dało się wysłać wyniku. Musisz spróbować wysłać wynik na jakiś inny adres email. Pozdrawiam!

 102. Anna

  Witam też chciała bym poznać moje błędne odpowiedzi z pytaniami. Zastanawiam się czemu źle odpowiedziałam. Mój e-mail zaczyna się na anna a mój wynik to 134. Liczyłam że zdobędą więcej punktów ale trudno. Może powinnam wypełniać takie testy o lepszej porze niż 1 w nocy.:)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ty w nocy robisz testy, a ja w nocy nadrabiam zaległości, tak więc znam ten ból ;) Za chwilę prześlę Ci listę błędów na maila, ale już teraz gratuluję świetnego wyniku! Pozdrawiam

   • Anna

    Tak jak myślałam. Te zadania przy których miałam wątpliwości sprawiły mi problemy. Strzelanie w ciemno nie jest najlepszym rozwiązaniem :) Może kiedyś inny test pójdzie mi lepiej. Ciekawostką może być to że kiedy byłam dzieckiem (podstawówka) miała robione testy w poradni dyslektycznej? I jedno co pamiętam to to że mam iloraz inteligencji powyżej przeciętnej i w związku z tym nie jestem dyslektykiem. Jak się później okazało to osoby dyslektyczne zwykle mają wyższy iloraz inteligencji od przeciętnej. A co się nacierpiałam w podstawówce zostanie już moją osobistą tragedią. Jedno z przykładowych pytań z którymi miałam problemy. Pogoda za oknem pochmurna jak dziś i Pani na angielskim pyta – „czy świeci dziś słońce?” normalna osoba odpowiedziała by że nie. I takiej odpowiedzi oczekiwała Pani od angielskiego. A ja naiwna mowę że tak. Tak słońce dziś świeci. Przecież słońce świeci 24 h na dobę! Tylko my go w tej chwili nie widzimy. Dla mnie to było oczywiste. Bo jeśli dziś słońce by nie świeciło to oznacza apokalipsę. Koniec świata jaki znamy. A normalny człowiek powiedział by że nie. Teraz z perspektywy osoby dorosłej wiem że widzę świat inaczej. Nie oznacza to że jest mi jakoś szczególnie lepiej.

    • SzaloneLiczby
     Admin

     Ja to w ogóle uważam, że do tych wszystkich testów trzeba podchodzić z dużym dystansem. Nie ma takiej możliwości, by kilka pytań i zadań opisało nam idealnie cechy danego człowieka, zwłaszcza jeśli są to cechy trudne do zmierzenia (tak jak np. inteligencja) :)

     Najważniejsze, że ten test jest świetnym ćwiczeniem dla naszego mózgu i wyobraźni, a jeśli przy okazji cała masa osób się przy tym świetnie bawi, to tym lepsza jest to wiadomość dla mnie :)

 103. SzaloneLiczby
  Admin

  System w ogóle nie zarejestrował Twojego testu, więc prawdopodobnie nie nacisnąłeś przycisku potwierdzającego wysłanie wyniku ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Większość zadań zrobiłaś niepoprawnie, stąd też zachęcam Cię do spróbowania swoich sił jeszcze raz, bo szkoda sobie psuć zabawę. Pozdrawiam

 104. nayakri

  Wyszło mi 141… Albo miałam szczęście, albo o czymś nie wiem. Ciekawy test, chociaż na tych ciągach o mały włos nie połamałam sobie mózgu :P A chciałam jeszcze wziąć się dzisiaj za matematykę… :D

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wiadomo – jest Test IQ, to muszą być i ciągi ;) Gratuluję świetnego wyniku i życzę sukcesów w nauce matematyki!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Sugeruję się bardzo prostą rzeczą – statystyką Waszych wyników :) Nie są to więc moje domysły i przypuszczenia, tylko suche liczby. Pozdrawiam!

 105. franekbo

  Zajęło mi to trochę więcej czasu niż 20 minut…
  Czy mógłbym dostać listę zadań w których popełniłem błąd wraz z poprawnymi odpowiedziami?

 106. SzaloneLiczby
  Admin

  A jesteś pewny, że go nie dostałeś? Może w jakiejś zakładce się znalazł? Jeśli nie, to prawdopodobnie źle wpisałeś cyfry w tym mailu, bo końcówka jest na pewno dobra. Tak czy inaczej Twój wynik to 109/160. Pozdrawiam!

 107. beata

  Zajrzałam, dziękuję :) „Wyłożyłam się” na tych, wydawałoby się, prostszych pytaniach :) Fajny test,. Rozwiązywałam go przy biegających dzieciach i huczącym telewizorze – tym bardziej wynik cieszy :P

 108. qwerty

  Czy mogę prosić o przesłanie błędów? Pierwsze dwie litery e-maila to „li”, pierwsze dwie litery nicka to „ka”. Wynik 129.
  Z góry dziękuję.
  Btw, bardzo fajny test, ile czasu zajęło Ci ułożenie pytań?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ułożenie i opracowanie zajęło kilka dni, aczkolwiek potem jeszcze odpowiednio modyfikowałem ten test, aby jak najwierniej oddawał rzeczywistość (zwłaszcza w porównaniu do tego z Mensy, bo to do niego większość osób się odnosi). Jeśli chodzi o błędy to jak najbardziej – za chwilę wyślę Ci odpowiedniego maila :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Masz rację, w słowie „gmail” zjadłeś literkę l. Na szczęście test się zapisał bez problemu, a szkoda by było przegapić taki wynik, bo jest naprawdę bardzo dobry. Otrzymałeś 141/160! Ogromne gratulacje :)

 109. SzaloneLiczby
  Admin

  Niemożliwe :) Mail został do Ciebie wysłany prawidłowo, sprawdź czy nie ma go w jakiejś zakładce/folderze. Zresztą może być też tak, że mail u Ciebie pojawi się dopiero po kilku minutach jak serwery Twojej poczty są obciążone. Jakby co, to Twój wynik to 91/160.

 110. Maciej

  Poza tym ten test nijak ma się do inteligencji.. większość dało się z robić posiadając podstawowe informacje o ciągach geometrycznych/arytmetycznych.. zadania praktyczne z matmy na poziomie 5 klasy podstawówki.. bardziej by mi to pasowało do sprawdzianu wiedzy.. zrobiłem drugie podejście i 140/160..

  • SzaloneLiczby
   Admin

   1. Są raptem 3 zadania o ciągach, więc nie bardzo rozumiem ten zarzut.
   2. Widzisz i problem jest w tym, że testy na inteligencję tworzy się zupełnie inaczej niż uważasz – zadania w teście inteligencji muszą być teoretycznie proste, bo nie jest to test na wiedzę, tylko na inteligencję (czyli na to jak rozwiązujemy dość proste dylematy i zagadki). Są nawet takie testy, w których są same obrazki i jakieś ciągi układanek, więc powiedziałbyś pewnie, że taki test jest na poziomie przedszkolaka ;)

   Gdyby test był trudniejszy i obejmował jakieś różne tematy (np. astronomię, prawo, sztukę) to wtedy mielibyśmy test na wiedzę, a nie inteligencję :) Po testy na wiedzę zapraszam do quizów tematycznych.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Po co takie insynuacje? Dostałeś jakiś spam ode mnie? Strona działa już kilka lat i ani razu nie wysłałem niepożądanych wiadomości, bo niby po co miałbym to robić? Czy jak się rejestrujesz na forach czy innych stronach, to też pytasz się Adminów po co się podaje email? Po prostu email jest standardowym kanałem komunikacji w Internecie i do tego został stworzony, żeby go używać. Na wielu blogach trzeba nawet podać email by napisać komentarz, a tu nie musisz ;)

   Poza tym naprawdę nie ma przymusu bawić się i rozwiązywać testy, więc jak komuś się cokolwiek nie podoba, to może z tego po prostu nie korzystać :)

 111. mchmiel

  Oj zawiodłem się troszkę na swoim wyniku bo ledwo 132. Swoją drogą realny test na IQ to nie jest ale miło spędziłem czas głowiąc się nad tymi zamalowanymi polami zanim zrozumiałem o co chodzi. Mimo to prosiłbym o podesłanie mi co było źle, chciałbym wiedzieć. :)
  Pozdrawiam.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jak już tak szczerze rozmawiamy, to nigdy nie powstanie idealny test IQ, bo to nie jest miara, którą można zmierzyć tak jak np. długość :) Nie mniej jednak myślę, że jak na ogólne standardy to ten test i tak jest mocno wypieszczony, znacznie mocniej niż się to wielu osobom wydaje :)
   Zaraz przejrzę gdzie popełniłeś błędy i odezwę się na maila. Pozdrawiam!

 112. Rozpruwacz

  Do Admina
  Super test i fajne pytania, aczkolwiek proponuje edycje testu tak aby czas miał znaczenie. Ponieważ nawet najwiekszy debil jest go wstanie zrobić na maksymalna liczbę punktów, tylko jednym to zajmie dłużej innym krócej

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Myślałem nad tym czasem, aczkolwiek prawda jest taka że to rozwiązanie oprócz kilku zalet ma jeszcze niestety kilka wad. Póki co stanęło na tym, by nikogo nie stresować upływającym czasem, bo w gruncie rzeczy chcę byście traktowali ten test jako świetną łamigłówkę dla relaksu, a nie ja jakiś sprawdzian ;) Poza tym praktyka i życie pokazują, że nabicie dużej liczby punktów (powyżej 130-140) nawet bez zegarka wcale nie jest takie łatwe i takie wyniki osiąga naprawdę garstka :)
   Pozdrawiam i dziękuję za miły komentarz!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   No no, genialny wynik! W takim przypadku chętnie zajrzę do formularza i prześlę Ci informację na maila. Pozdrawiam!

 113. marcin

  Czy pan admi za pytać mogę jest członkiem mensa ze ten test stworzył, i sugeruje ze ten test miezy prawidłowo poziom intelektu ?.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Członkiem Mensy nie jestem i nie twierdzę, że ten test mierzy idealnie poziom intelektu. Stwierdzam tylko, że test ma podobny rozkład wyników do tego z Mensy.
   Poza tym cały czas podkreślam – to przecież tylko zabawa, niezależnie od tego czy jest to test z Mensy czy z Szalonych Liczb.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie twierdzę, że ten test jest podobny do Mensy, tylko że ma podobny rozkład wyników :) Mała różnica, ale dość istotna.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To akurat jest bardzo proste do stwierdzenia, bo wiadomo z jakiej skali korzysta Mensa Polska :) W Polsce korzystają ze skali Cattella, w której jest także do zdobycia 160 punktów i w której odchylenie standardowe jest równe 24. Jak więc ktoś ma chęć to sobie może rozrysować przybliżony rozkład wyników z Mensy. Znając mniej więcej rozkład z Mensy i znając ten tutaj widzę, że są bardzo podobne.

 114. SzaloneLiczby
  Admin

  Jak się nie podaje prawdziwego maila tylko przypadkowy ciąg znaków to mail faktycznie nie dojdzie ;) W ostatniej próbie otrzymałeś 99 punktów. Pozdrawiam!

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Serio? To mnie teraz zaskoczyłeś, bo te adresy są praktycznie nie do zapamiętania ;) Jeśli jakiś mail nie doszedł, to wielce prawdopodobne jest to, że w tym ciągu znaków była jakaś literówka. No ale wynik już znasz, zwłaszcza że widzę że miałeś kilka podejść do testu :) Pozdrawiam!

 115. SzaloneLiczby
  Admin

  Nie widzę Twojego formularza z Testu IQ. Widzę tylko Quizy. Jesteś pewny, że do końca rozwiązałeś test i go zatwierdziłeś?

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Cieszę się, że wynik doszedł samodzielnie :) Akurat dzisiaj na WP mieli od rana jakąś awarię (nawet skrzynki nie działały przez jakiś czas), więc to pewnie stąd to opóźnienie. Pozdrawiam!

 116. Anonim

  Miałem nie pisać, ponieważ minęło tak wiele czasu od publikacji, ale zauważyłem iż adminie jeszcze odpisujesz i czytasz komentarze. W jednym zadaniu trzeba było policzyć ile kwadratów jest na obrazku. Jesteś pewien że liczba jaką wybrałeś za odpowiedź jest poprawna?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Pewnie że czytam, strona cały czas żyje :)
   Jak najbardziej jestem pewny tego zadania, na 100% jest poprawne. Pamiętaj, że niektóre kwadraty są tak jakby trochę „ukryte” i trochę większe niż te najbardziej oczywiste – je też należy policzyć ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To oznacza, że zdobyłeś/aś 102 punkty na 160 możliwych do uzyskania :) A więc Twój iloraz inteligencji w tym teście to 102 IQ. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jak najbardziej wynik może być nieparzysty, bo waga pytań jest różna i tak naprawdę każde pytanie ma inną liczbę punktów do uzyskania :)

 117. Mala

  Witaj.
  Czy mogłabym prosić o przesłanie mi mojego testu gdzie popelnilam błędy? Dziękuję.
  Teścik fajny polecam. :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Jasne, nie ma sprawy, za chwilę prześlę Ci dokładniejsze wyniki. Pozdrawiam i dziękuję za wspólną zabawę :)

 118. Joanna

  115. Super zabawa. Dziękuję. Czy mogę prosić o przesłanie moich odpowiedzi. Ciekawi mnie jakie zrobiłam błędy. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję. Trochę mózg rozruszałam. :) :) :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   I o to właśnie chodzi, ten test ma być przede wszystkim rozrywką dla naszego mózgu :) Za chwilę prześlę Ci informację o popełnionych błędach. Pozdrawiam!

 119. Jasiu :P

  Mam takie jedno pytanko :P. Poniewaz mam 13 lat i posiadam 144 iq To jest normalny czy ponadprzecietny wynik. To zalezy od mojego wieku czy jak? Wiem ze moglbym sprawdzic to w wyszukiwarce ale odpowiedzi sa podzielone albo to ja akurat trafilem na zly link

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Choć to jest tylko zabawa, to wynik jest niewątpliwie ponadprzeciętny :) Jeśli chodzi o wpływ wieku na wyniki inteligencji w różnych testach, to powiem Ci, że są różne praktyki. Są testy, które posiadają bardzo rozbudowaną tabelę i wtedy przykładowo 20-latek, który odpowie na 15 pytań, ma taki sam iloraz inteligencji jak 40-latek, który odpowie na np. 13-14.

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Prośbę spełniam z wielką przyjemnością, zwłaszcza że z tego co widzę to samodzielnie rozgryzałaś swoje błędy, robiąc ten test ponownie ;) To mi się podoba! Błędne odpowiedzi wysłałem Ci oczywiście na maila, pozdrawiam!

 120. Rain

  Jestem członkiem Mensy. Powyższy test rozwiązałem bardziej dla przyjemności niż w celach diagnostycznych, robiłem go w nocy i słuchając przy nim muzyki. Otrzymałem wynik 155/160. Jestem ciekaw gdzie popełniłem błąd, więc jeśli istnieje taka możliwość to proszę o kontakt mailowy.
  Co do samego testu – jeden z lepszych, jakie znalazłem w sieci. No i do tego darmowy. Zadania są zróżnicowane, co jest dużym plusem. Dla zainteresowanych dołączeniem do Mensy – powyższy test różni się dość znacząco od mensańskiego i pomimo, że wysoki wynik tutaj oznacza większe szanse na dostanie się do Mensy, to jednak na naszym teście proszę spodziwać się trochę innych zadań.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wielkie dzięki za miłe słowa i cieszę się, że ktoś ze środowiska Mensy się tutaj wypowiedział :) Za chwilę sprawdzę formularz więc zobaczę gdzie popełniłeś błąd i dam znać na maila. Pozdrawiam serdecznie!