Darmowy Test IQ

Darmowy Test IQ – bez haczyków, bez opłat, bez wysyłania SMS by otrzymać wynik.

Sprawdź swoje IQ wypełniając specjalnie przygotowany test. Przed Tobą 20 różnorodnych zadań, które pozwolą bardzo obiektywnie zmierzyć poziom inteligencji. Na rozwiązanie tego testu będziesz potrzebować ok. 20 minut. Test najlepiej wykonywać w skupieniu i ciszy, dlatego jeśli nie masz teraz czasu to wróć tu w wolnej chwili. Odradzam rozwiązywanie testu na raty, bo może to zachwiać końcowym wynikiem. Jeśli jesteś gotowy to przejdź do poniższej aplikacji.

Po zakończeniu testu zachęcam Cię do dzielenia się nim ze swoimi znajomymi, tak by oni także mogli sprawdzić swoje umiejętności. Trzymam kciuki za jak najlepszy wynik. Powodzenia!

Trwa wczytywanie
Jeżeli spodobał Ci się powyższy test to podziel się nim ze swoimi znajomymi za pomocą poniższych przycisków. Zmierz się ze swoimi znajomymi i poznajcie swoje wyniki IQ!
848 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Milena

Oto chodziło. Gratuluje autorowi

mateusz gdańsk
Reply to  Milena

125pkt 25 lat,
fajny teścik, dziękuję adminowi,
za tydzień rozwiąże jeszcze raz :)

Magda

No bardzo fajny test i nawet całkiem dobry wynik udało mi się uzyskać – 121 IQ :-)

Anonim
Reply to  Magda

Mi wyszło tak samo jak w testach z psychologiem :)

M.
Reply to  Anonim

To bardzo przydatny komentarz. Dużo mówi o tych testach, dziękuję, za napisanie go tu. :)

etiudi

najlepszy test iq w internecie

blackwhite

Mi wyszło 132. Kto da więcej?

Iga
Reply to  blackwhite

155

pan tajemniczy
Reply to  Iga

Ty matowe ta na pewno ci tyle wyszło.

Anonim
Reply to  pan tajemniczy

139

Mariusz
Reply to  Anonim

to tak jak ja :0 też mam 139

Anonim
Reply to  Iga

pewnie

Anonim
Reply to  blackwhite

Witaj w klubie. Ja też 132

martynika
Reply to  blackwhite

136 i co ty na to??

Anonim
Reply to  blackwhite

160 :)

Marcin
Reply to  blackwhite

140

Nela Brankiewicz
Reply to  blackwhite

147 na 160

Ola

Mam 148

Anonim
Reply to  Ola

Taki wynik jest niemożliwy, ponieważ jest 20 pytań a maksymalna ilość punktów 160. Więc każde poprawne zadanie to 8 punktów. 8,16,24,32,40,48,56,64,72,80,88,96,104,112,120,128,136,144,152,160 oto możliwości wyników o ile wszystkie pytania mają tą samą wartość

Anonim
Reply to  SzaloneLiczby

ALE JA DOSTAŁEM ZE MAM 109 TO JAK W TAKIM RAZIE

grochu
Reply to  Anonim

125 ;) jest nieźle ;)

Aurelia
Reply to  Anonim

Skąd masz pewność że wszystkie pytania mają tę samą wartość może być pytanie za 10 pkt albo za 3pkt

HMM
Reply to  Anonim

Błąd i jeszcze raz błąd ! Po pierwsze, pytania mają różną wagę, zresztą na pewno zauważyłeś, że część pytań jest banalna, a część upierdliwa. Po drugie nawet gdybyś odpowiedział na wszystkie pytania źle, to prawdopodobnie Twój wynik oscylowałby gdzieś w granicach 60-70, ponieważ nie da się mieć na przykład 8IQ, jest to fizycznie nierealne, więc siłą rzeczy, taki wynik byłby strzałem w kolano dla takiego testu.

Mick
Reply to  HMM

Trochę nieco bredzisz za bardzo, hmmm… Zapominasz o CZASIE – za to są tez liczony punkty. Poza tym – co to znaczy „..8IQ, jest to fizycznie nierealne, więc siłą rzeczy, taki wynik byłby strzałem w kolano dla takiego testu.” Chyba próbujesz pseudointelekualnymi dywagacjami nadrobić marny wynik testu.
Odpowiedz

piotrek
Reply to  Mick

Faktycznie fizycznie niemożliwe jest, żeby komuś słusznie wyszło 8 IQ w jakimkolwiek wypadku. Jeśli dana osoba przeszła przez cały test, podała swojego maila i odczytała wynik, na pewno ma powyżej powiedzmy 70 IQ (mocno zaniżając). Człowiek o IQ w okolicy 8 prawdopodobnie nie wiedziałby, że istnieje i że to co widzi jest prawdziwe w naszym rozumieniu. Byłby intelektualnie zbliżony do gołębia, kaczki, ryjówki.

zuza

122 IQ ;)

Bystrzak

Super test. Zajęło mi to trochę więcej niż podane 30 min, ale mój wynik to 146 IQ :)

polo

Czy na wynik wpływa czas wykonania testu ? Pozdrawiam.

Booya
Reply to  SzaloneLiczby

powinnien byc licznik bo jakby mi sie chcialo siedziec nad tym dluzej niz 5 minut (jak niektorzy ponad 30) to pewnie wyszloby bez problemu wiecej niz te 117.

Ania
Reply to  Booya

To mogłeś siedzieć, a się teraz nie usprawiedliwiać ;)

Snake
Reply to  Ania

To jest dobry przykład Aniu- skoro nie ma licznika, to rozsądniej jest po prostu dać sobie więcej czasu :) To też o czymś świadczy.

Anonim
Reply to  Snake

Z jednej strony czas udzielania odpowiedzi mógłby być brany pod uwagę ale z drugiej strony byłoby to bolesne dla ludzi inteligentnych którzy jednak mają wolniejszy czas reakcji, wolniej czytają, bardziej skupiają się na zadaniu itd. A świadomość że goni ich czas może stresować. Jeżeli już ma być czas brany pod uwagę, to raczej powinno być to dobrze przemyślane ile pkt za szybkie odpowiedzi dać.

M.
Reply to  Anonim

Może jednak byłoby to sprawiedliwe jeśli założymy właśnie, że osoba o wyższym ilorazie inteligencji odpowie na pytanie szybciej niż osoba o ilorazie niższym? Bo czy to jednak nie jest znaczące, że ktoś patrzy na zadanie i w ciągu 3 sekund już widzi odpowiedź a druga osoba musi poświęcić na jego rozwiązanie 40 sekund. Chcesz powiedzieć, że obie osoby mają dokładnie taki sam iloraz inteligencji (zakładając te same poprawne odpowiedzi)?

Misia

Trochę bez sensu… Ja miałam napisane, że mój wynik to 98-160 o_O

Anonim
Reply to  SzaloneLiczby

chyba zasłużone 98 :D

pocztait
Reply to  Anonim

hahahah :) słuszne spostrzeżenie :)

Taka prawda
Reply to  Anonim

Inteligencja człowieka nie jest wynikiem testu na inteligencję, tylko kultury osobistej i szacunku do drugiego człowieka. U ciebie (celowo małą literą) zauważam duże deficyty w tej kwestii. Popracuj nad sobą.

Piotr
Reply to  Taka prawda

Oczywiście, że nie. Wynikiem testu na inteligencję jest *iloraz* inteligencji.
Co do samej inteligencji, to ma dwa znaczenia, jedno to ogół ludzi wykształconych (wykonujących prace umysłowe), a drugie, to zdolność korzystania z umysłu do uczenia się, rozumienia zagadnień, wykorzystywania swojej wiedzy i umiejętności, operowania abstrakcjami itd. przy rozwiązywaniu problemów (potocznie zdolności intelektualne).
To o czym piszesz, to część tzw. inteligencji społecznej (umiejętność rozumienia innych ludzi i doboru stosownego zachowania) – zupełnie inna bajka.

SimGen
Reply to  Taka prawda

generalnie to i tak i nie ponieważ są różne rodzaje inteligencji. iq to inteligencja matematyczno-logiczna czyli nie ma tutaj znaczenia czy ktoś się zachowuje dobrze… Aczkolwiek można po tym wnioskować też ponieważ zazwyczaj osoby niemiłe i takie które się prują że tak powiem o nic mają iloraz inteligencji poniżej przeciętnej ale zaznaczam że nie jest to pewne. tak czy inaczej jest na przykład inteligencja interpersonalna lub również artystyczna. więc to nie jest tak że jak masz niskie iq to jesteś po prostu od tak, głupi. po prostu zazwyczaj to się rekompensuje w innych dziedzinach inteligencji a wszystkie rodzaje można ćwiczyć… Czytaj więcej »

Last edited 2 lat temu by SimGen
arek
Reply to  Taka prawda

No niestety, ale nie – kultura i szacunek to jedno, a inteligencja to drugie – to są dwie zupełnie różne rzeczy. Można być kulturalnym, ale mało inteligentnym, a można być burakiem z b.wysokim IQ. Najlepiej jak to się łączy, ale nie zawsze tak jest.

przezorny
Reply to  Misia

Za to pytanie powinnaś odjąć sobie 10 punktów z wyniku

Iga
Reply to  przezorny

Wychodzi na to,że jej wynik to nie przypadek :P

Tomasz
Reply to  Iga

Wychodzi na to” Iga”, ze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ponieważ ona nie pytała lecz oznajmiła iż ma taki wynik, który jej wyszedł po przeprowadzonym przez nią teście, podobnie jak „przezorny” przecież to oczywiste że pisząc (cytuję): „Trochę bez sensu… Ja miałam napisane, że mój wynik to 98-160 o_O” „Misia” miała na myśli tylko to ze uważa iż według niej test nie pokazał jej prawdziwych możliwości. Natomiast z grzeczności można darować sobie złośliwe komentarze pod adresem innych ponieważ to również dowodzi jaki poziom intelektualny reprezentujemy a jak wiadomo chamstwo, wywyższanie się (pycha) to efekt kompleksów i rodzaj obrony umysłu na… Czytaj więcej »

mm
Reply to  Tomasz

Mądra wypowiedź. Całkowicie się zgadzam.

Fanka.Z
Reply to  Tomasz

Słuszna uwaga…głównie są to łamigłówki liczbowe…wolę łamać główkę w dziedzinie literatury, sztuki – interpretacja, zauważanie ukrytych znaczeń przez artystów, gra słów, to jedno zadanie z królem i rycerzem było w moim guście hihi :D

OLO
Reply to  Fanka.Z

bo takie testy badają coś co nazywamy inteligencja matematyczna, i choć w takich testach wypadam zawsze bardzo dobrze, żeby nie brzmieć głupio ze wybitnie to nie uważam, ze jest to podstawa to uważania się za superinteligentnego… mam ten rodzaj łatwości w odnajdywaniu analogii czy ciągów matematycznych (kolejna liczba to , itp ), zawsze miałem ścisły umysł i te zadania są tak naprawdę proste a dla Ciebie – humanisty pewnie są trudne albo przynajmniej kłopotliwe, tak jak dla mnie interpretacja obrazu czy wiersza. nie określa to wyższości jednego rodzaju inteligencji nad drugim , po prostu ta matematyczna jest łatwiejsza do zbadania… Czytaj więcej »

Geniusz
Reply to  OLO

Interpretacja wiersza jest zazwyczaj subiektywna i bardzo zależna od wielu czynników, przez co umiejętności interpretacji wierszy właściwie nie jest mierzalna. Oczywiście można wysunąć jakieś wnioski jeśli wiersz jest logiczny, ale czy wszystkie wiersze są logiczne, nie sądzę. Z wieloma wierszami jest jak że sztuka abstrakcji

Pat
Reply to  Geniusz

Problem z takimi testami jest taki, że łatwo znaleźć więcej niż jedną analogię. Czyli dopóki myślisz tak samo jak autor to masz prawo uważać się za inteligentnego trochę to też aroganckie ze strony twórców takich testów. Pomimo, że zawsze wypadam dobrze w takich testach to nienawidzę odpowiedzi z klucza.

Beti
Reply to  Fanka.Z

Hehe a ja znowu ścisły umysł i najwięcej czasu zabrał mi pierniczony król i rycerz. Myślałam, że głowa mi pęknie przy tym zadaniu

Olka

Przyznaje musiałam troszkę pogłówkować, ale się opłacało

VSS

120/160 :)

Req

Super test! Mam 144/160 ale i tak miałem frajde z rozwiazywania go! Dzieki!

maniek

Prośba o udostępnienie rozkładu wyników.

Ja
Reply to  SzaloneLiczby

Podpinam się pod prośbę. Ile wynosi odchylenie standardowe w tym konkretnym teście? 15? 24? Ile osób rozwiązało test? Czy punktacja jest przeliczana na bieżąco? (ergo możliwe jest, ze udzielając tych samych odpowiedzi w innym czasie uzyskam inny wynik?) Czy faktycznie rozkład wyników jest gaussowski? Dodatkowe pytanie – czy osoby, które otrzymały prawidłowe odpowiedzi od admina, wykonywały test ponownie, niszcząc w ten sposób rozkład?

Sir
Reply to  SzaloneLiczby

Ja przykładowo przeklikałem losowo test, żeby sprawdzić czy na końcu nie trzeba wysyłać sms-a, więc inne osoby zaniżają w drugą stronę i wszystko się wyrównuje.
choć powiem szczerze, że zdziwił mnie wynik – 86 przy losowym klikaniu.

JAMES

da sie w ogole dokladnie albo z precyzja graniczaca dokladnosci okreslic, jaki poziom IQ sie prezentuje? jesli tak, to czy ten test jest taki?

SimGen
Reply to  SzaloneLiczby

generalnie się w pełni zgadzam. jest ciężko to zmierzyć aczkolwiek najdokładniejszy test który mierzy właśnie iq to jest oficjalny test mensy który odbywa się w różnych okresach czasu w różnych miejscach a jeśli zdobędzie się wynik większy niż 150 iq, zostanie się wpisanym do księgi mensy

Atex

Wyszło mi 130/160. Niektóre zadania dały popalić (zwłaszcza ostatnie, gdyż takiego pytania się nie spodziewałem :D). Nigdy nie lubiłem tych z porównywaniem obrazków. Z rok temu robiłem gdzie indziej i wyszło bodajże 124, więc chyba nie jest źle.

Szkoda, że nie ma opcji sprawdzenia swoich błędów, tylko ręcznie wysyłacie @SzaloneLiczby informacje o tym jak ktoś poprosi. Mimo to fajna inicjatywa i sam teścik, nawet jeśli tzw. 4fun.

Pozdrawiam :)

Kashene

Wyszło mi 106/160

Marzena

Proszę o prawidłowe odpowiedzi na maila. Uważam, że pierwszy slajd wprowadza uczestników w błąd. Jeżeli czas rozwiązywania testu nie wpływa na jego wynik, to w pierwszym slajdzie nie powinno o nim być w ogóle mowy.

Ania

122 pkt. Czy mogę prosić o błędy na maila? Bardzo fajny test :-)

lilia111222333kola

93/160 :(

Janko

Dej mnie no odpowiedzi majster na mejla plox

Już nie jarajcie sie tak

Jakbyście mieli iq tyle co piszecie to by wyszło średnio ze 120 a średnie iq Polaków wynosi 100 więc albo zmyślacie albo test nie jest miarodajny

Wojtek
Reply to  SzaloneLiczby

Można też przyjąć że osoby z niskim IQ nie wchodzą na strony matematyczne :p

koala

111 wyszłam na głąba kapuścianego, masakra, Ciekawe, ile pytań miałam dobrze?

jaro

ja się zmieściłem w przeciętnej :D 104 (nie jest źle ale może gdybym się bardziej skupił byłoby lepiej) :)

Ahgsfds
Reply to  jaro

Ja natomiast chyba jestem upośledzony, bo wyszło mi 62

erman

Wyszło mi 135. Czy faktycznie tyle moje IQ wynosi? Zastanawia mnie to gdyż napisałeś, że niektórzy moga miec na innym tescie 162/180 a na tym 144/160. To w końcu mają 162 czy 144? Pozatym prosiłbym o błędne odpowiedzi jeśli można

P

To trochę dziwne, wyniki powyżej 120 powinny być nieczęste, a tu widzę zatrzęsienie wybitnych umysłów. Ciekawe czy Ci ze słabszymi wynikami się nie wypowiadają, czy takowych nie ma? Ciekawi mnie jaki jest rzeczywisty średni wynik tego testu.
Mój wynik to na przykład 139, ale wydaje mi się on mało prawdopodobny.

P
Reply to  P

W innym znacznie trudniejszym teście (zależnym od czasu) uzyskałem zaledwie 98 wiec komu wierzyć?

P
Reply to  SzaloneLiczby

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. I za edytkę :)

Hermilion
Reply to  P

Dlatego że obliczając wstecznie podane wyniki: IQ 140 jako 10% populacji z tablicy z score wychodzi że autor używa testu z SD równym w przybliżeniu 31-32 punkty. Normalne testy są ustawione na SD 15 lub SD 24, a wyniki przez to niższe. Zasięg testu to 60/32 = 1,875 SD a więc podany w normalnej skali SD 15 – mierzy inteligencję w zakresie 72 – 128, gdzie wynik max. 160 odpowiada wynikowi 128 w normalnym teście.

Stąd zatrzęsienie dobrych wyników .. taki marketing – wyniki tak naprawdę są ok. dwukrotnie zawyżone w stosunku do skali Wechslera.

Monika ;)
Reply to  SzaloneLiczby

Myślę że mimo wszystko wyniki są trochę zawyżone (być może nieznacznie), bo nie wydaję mi się że naprawdę mam 141 iq. Jednak ogółem ten test oceniam raczej pozytywnie ;) Nie był jakoś strasznie łatwy i pytania były zróżnicowane, co mi się całkiem podobało ;) (mam 23 lata)

Leon
Reply to  Monika ;)

No i tu się z Tobą nie zgodzę. Akurat o tym, że Twój wynik może być prawdopodobny świadczy pokora z jaką do niego podchodzisz. Ludzie, których cechuje wysoka inteligencja, mają świadomość swojej niedoskonałości. Zapewniam, że ignoranci nie mają żadnych wątpliwości, również co do wartości tego testu. Ale żeby nie było tak ładnie, trochę wiary w siebie też jest wskazane. Niestety to jest tylko inteligencja, która nie zawsze przekłada się na realia życiowe. Pozdrawiam 143/160.

Anina04

Witam, czy ja również mogłabym poprosić o informację gdzie popełniłam błędy? Chciałabym tylko zaznaczyć że pierwszy ciąg licz mnie zupełnie zmylił bo liczby są oddzielone myślnikami a wydaje się że to minusy. W następnym ciągu już zakumałam że to takie przerywniki.

Anina04

Poza tym chciałabym podziękować za świetny i darmowy test :)

pani kasia

moje IQ wynosi 165

Zosia

Test bardzo przyjemny, nie odstrasza trudnością nawet osoby o dość zardzewiałych mózgownicach, jak moja. I – co najważniejsze – jest w pełni darmowy. Co ciekawe, uzyskałam wynik 121 – dokładnie taki sam, jak kilka lat temu w innym, oficjalnym. :) Miły zbieg okoliczności.

Też chciałabym poprosić o przesłanie moich błędnych odpowiedzi na maila. Pozdrawiam autora sprawdzianu, dobra robota!

Suchcio

Fajny test :) Mój wynik to 98 ,wiem ,że słabo ,ale inne strzelałem :D P.S Można złe odpowiedzi na maila?

Orined

Witam.
Wynik jaki osiągnąłem skłania do refleksji, gdzie popełniłem błędy.
Czy można otrzymać arkusz odpowiedzi z kluczem?

Nelly

Orłem to ja nie jestem 120

Ania

Kurcze, myslalam ze tylko ja tu jestem orlem. A tu sie okazuje ze co druga osoba ma super wyniki. Gratuluje.

dean

witam, bardzo proszę o przesłanie mi mojego formularza – jestem ciekaw gdzie popełniłem błąd. =)

Moim zdaniem bardzo dobry test. Chciałem również pochwalić, za pracę wykonaną nad jego stworzeniem i, mimo to, brak opłat za wynik. Świetna sprawa.

Gorąco pozdrawiam!

Mirek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoda, że nie można sprawdzić gdzie popełniło się błąd.

Komiks

To jest test z łatwymi pytaniami, które już rozwiązywałem w innych testach. Wyniki są zawyżone, bo powyżej 140 zapraszają do MENSY. Nie macie się z czego cieszyć :P

julia

Bardzo fajny test, super, że darmowy :) mój wynik to 140 :>

90

sami geniusze 140 160 …marnujecie sie

Karol

Fantastyczny test aczkolwiek, pytania mające na celu określić pasującą liczbę do wskazanego ciągu liczb dosyć męczące. Trochę brak mi obycia z tego typu zadaniami. Tak czy inaczej 126 punktów, liczyłem na trochę więcej, ale chyba tragedii nie ma :). Pozdrawiam

Mate0
Reply to  Karol

Jakby nie było testy inteligencji opierają się na pewnej wiedzy, logicznym myśleniu, a także doświadczeniach. Także prawdopodobnie gdybyś „nabył obycia” z takimi zadaniami, to mógłbyś w prosty sposób podbić sobie wynik testu.

Karol

PS. Jeśli to nie problem również prosiłbym o wysłanie mi odpowiedzi. Zadania z obrazkami wydawały mi się banalnie łatwe i ciekaw jestem czy przez brak uwagi zrobiłem jakieś błędy.

Yang

137 – raczej nie powinienem robić testu w ciągu nocy kiedy jestem najbardziej zmęczony a i jakoś cierpliwości zabrakło by sprawdzić każde pytanie. Chociaż ostatnie pytanie to normalnie trzeba było strzelać kiedy się nie uważnie rozwiązuje wcześniejsze pytania. Ale muszę przyznać że test fajny i dość zróżnicowany. Można go sobie rozwiązać dla rozrywki.

KAROL

Ostatnie pytanie poniżej pasa, szczególnie kiedy na tel się rozwiązuje…. Mogę prosić o błędy?

Martyna

Mój wynik 144! Nareszcie po zrobieniu testu IQ otrzymałam wynik bez smsów i płacenia.. (wiem że napisane że się nie płaci ale na niektórych stronach są zapewnienia a pomimo ich nadal trzeba zapłacić.. )

wredny

W teście Mensy uzyskałem 153, tutaj 110 ;) Ten test nie mierzy tego co ma mierzyć i należy go traktować jedynie jako rozrywkę.

Julaa

Świetny test.
Ja również poproszę o błędne odpowiedzi.
Tak trochę krucho 114/160, ale OK :D
Pozdrawiam

Król_Lew

Końcowy wynik 89/160. U psychologa wyszedł wynik inteligencji znacznie ponizej przecietnej. Teścik nawet dobry.

Tralala
Reply to  Król_Lew

Gratki za szczerość wobec samego siebie i brak rozdętego ego, a poza tym zauważam pewną korelację: niższemu IQ często towarzyszy większa zaradność, albo pracowitość :) a osoby wysoce inteligentne i/albo wykształcone często są nadęte i przeświadczone o własnej racji, co utrudnia życie ich otoczeniu :p

Adrian

151/160 fajny test, ale robilem dluzej niz 20 minut i ciezko te wszystkie liczby i uklady sie robi w glowie. mysle, ze wiekszosc ludzi majac godzinke, kartke i dlugopis uzyskaloby 160 ;)

mal

Ciekawy test. Mój wynik nie powala, zwłaszcza jak poczytałam powyższe komentarze. U mnie było zaledwie 139, choć i to nie jest najgorszym wynikiem :)

Anonim

125 Wyniki powyżej 120 punktów świadczą o ponadprzeciętnej inteligencji testowanej osoby
czytajac komentarze wnioskuje ze mamy bardzo madre spoleczenstwo… jaks lipa jak na moje :)

Sxymon

136 punktów:-)