Darmowy Test IQ

Darmowy Test IQ – bez haczyków, bez opłat, bez wysyłania SMS by otrzymać wynik.

Sprawdź swoje IQ wypełniając specjalnie przygotowany test. Przed Tobą 20 różnorodnych zadań, które pozwolą bardzo obiektywnie zmierzyć poziom inteligencji. Na rozwiązanie tego testu będziesz potrzebować ok. 20 minut. Test najlepiej wykonywać w skupieniu i ciszy, dlatego jeśli nie masz teraz czasu to wróć tu w wolnej chwili. Odradzam rozwiązywanie testu na raty, bo może to zachwiać końcowym wynikiem. Jeśli jesteś gotowy to przejdź do poniższej aplikacji.

Po zakończeniu testu zachęcam Cię do dzielenia się nim ze swoimi znajomymi, tak by oni także mogli sprawdzić swoje umiejętności. Trzymam kciuki za jak najlepszy wynik. Powodzenia!

Trwa wczytywanie
Jeżeli spodobał Ci się powyższy test to podziel się nim ze swoimi znajomymi za pomocą poniższych przycisków. Zmierz się ze swoimi znajomymi i poznajcie swoje wyniki IQ!

673 komentarzy

  • Mkrzk

   151. Chyba muszę się nauczyć grać w scrabble bo widzę że to się przydaje xdd można na maila informację gdzie zrobiłem błędy? Pozdr

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Człowiek nigdy nie wie co mu się tam w życiu przyda ;) Błędne odpowiedzi oczywiście prześlę, zwłaszcza że Twój test był bliski perfekcji, ogromne gratulacje za osiągnięty wynik!

     • kon

      Też mogę prosić o odpowiedź w mailu – gdzie był zrobił się błąd (były zrobiły się błędy)? Dziś wypełniłem test, 143 pkt – ku swojemu pozytywnemu zaskoczeniu, ale przecież mogło być hiperpozytywnie, czyli 160 pkt ;))) W sumie przyzwoity, by nie rzec banalnie – fajny test. Pozdrawiam!!

     • SzaloneLiczby
      Admin

      Wynik jest świetny, tak więc tym chętniej spełnię prośbę :) Wielkie dzięki za miłe słowa i pozdrawiam serdecznie!

     • Martyna

      Ej panie Admin
      Czemu każdy email który wpisuje jest odrzucany „invalid email addres”, chociaż jest to mój aktualny i działający email?

     • SzaloneLiczby
      Admin

      Najczęściej powodem jest to, że wkradł się przecinek lub średnik zamiast kropki, ewentualnie dałaś jakąś spację ;) W ten sposób system informuje, że adres jest na pewno błędny (i rzeczywiście jakiś błąd musi być).

   • kon

    Gratulacje!
    Dziś zrobiłem test. Uzyskałem tylko 143 pkt. Znaczy, że jesteś w 4,5% najlepszych biologicznych superprocesorów, ja tylko w 8,5%. ;)))

   • Wariacik

    Gratuluję Milenko ;) tyle że coś tu nie gra.. Nie chce być nie skromny ale dobrze znam siebie i chyba nierealne jest żebym miał IQ równe 70 ;). Pewna instytucja która zmuszona była robić mi badania psychologiczne (zk) z badań stwierdziła że mam wyjątkowo wysokie IQ ale niestety nie chcieli mi podać jakie ^^

  • Atreix

   Chyba nieźle za pierwszym razem tylko 105 a za drugim 111 czyli trochę powyżej najczęstszych wyników :D

  • Anonim

   Ciekawe zadania . W niektorych brakuje informacji przez co nie do konca wiadomo co jest zadane w zadaniu przy tak wielu mozliwosciach

  • Karolu

   Marne 110 patrząc jakie wyniki mają inni. Zastanawia mnie tylko jedno skoro tyle inteligentnych ludzi to gdzie wy jesteście na co dzień bo idąc ulicą widzę przeważnie samych kretynów:) Man na myśli zachowanie co chyba świadczy o naszej inteligencji.
   Inaczej mówiąc Głupi ten co głupio robi. Pozdrawiam.

  • Anonim

   Taki wynik jest niemożliwy, ponieważ jest 20 pytań a maksymalna ilość punktów 160. Więc każde poprawne zadanie to 8 punktów. 8,16,24,32,40,48,56,64,72,80,88,96,104,112,120,128,136,144,152,160 oto możliwości wyników o ile wszystkie pytania mają tą samą wartość

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Czas nie wpływa na wynik, aczkolwiek rozważałem taką opcję ;) Być może w przyszłości będzie jakiś test, który będzie premiował szybkość, ale wtedy obiecuję że wyraźnie to zaznaczę :)

    • Tomasz

     Wychodzi na to” Iga”, ze nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ponieważ ona nie pytała lecz oznajmiła iż ma taki wynik, który jej wyszedł po przeprowadzonym przez nią teście, podobnie jak „przezorny”

     przecież to oczywiste że pisząc (cytuję): „Trochę bez sensu… Ja miałam napisane, że mój wynik to 98-160 o_O”
     „Misia” miała na myśli tylko to ze uważa iż według niej test nie pokazał jej prawdziwych możliwości. Natomiast z grzeczności można darować sobie złośliwe komentarze pod adresem innych ponieważ to również dowodzi jaki poziom intelektualny reprezentujemy a jak wiadomo chamstwo, wywyższanie się (pycha) to efekt kompleksów i rodzaj obrony umysłu na informacje że ktoś mógłby być inteligentniejszy, ale fajnie że znalazła się osoba „głupsza ode mnie” bo to znaczy ze jeszcze nie tak źle ze mną… Zwracam uwagę Adminowi aby wziąć to pod uwagę iż czasem inteligencja u człowieka objawić się może na wiele sposób i nie zawsze wiedza oznaczać może poziom inteligencji, gdyż inteligencja to tak naprawdę sposób radzenia sobie w rozmaitych sytuacjach poprzez szukanie odpowiednich rozwiązań. Pozdrawiam i życzę udanej zabawy :)

     • SzaloneLiczby
      Admin

      Admin zawsze powtarza, że to tylko forma zabawy, która ma na celu rozruszać nasze szare komórki, więc ja akurat doskonale sobie zdaję z tego sprawę o czym piszesz :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To co jest w wiadomości, która przychodzi na maila z wynikiem, jest odzwierciedleniem tego jak wychodzi Test wśród użytkowników. Zdecydowanie najwięcej osób ma wynik w przedziale 90-110, a potem im wyższe wyniki tym rzadsze występowanie. Pozdrawiam!

 1. JAMES

  da sie w ogole dokladnie albo z precyzja graniczaca dokladnosci okreslic, jaki poziom IQ sie prezentuje? jesli tak, to czy ten test jest taki?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To dobre pytanie :) Ogólnie poziom inteligencji jest bardzo trudny do zmierzenia, bo nie jest to miara jednoznaczna i namacalna. Zazwyczaj w necie testy robione są na jedno kopyto (co moim zdaniem jest błędem, bo bada się w ten sposób tylko jedną dziedzinę np. modne są testy, gdzie tylko dopasowuje się obrazki). Tutaj pytania są bardziej różnorodne – co nie znaczy, że Test jest idealny.

   Dlatego też moim zdaniem lepiej jest odnosić się do wyników innych Użytkowników, a nie do wyników z innych testów (które mogły być łatwiejsze/trudniejsze). Stąd też w mailu jest informacja o tym jakie wyniki otrzymują inni i jak to się ma do naszego wyniku.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Trudno mi zgadnąć jaką tam literówkę mogłeś popełnić, ale widzę że kilka minut później zrobiłeś test ponownie używając innej skrzynki pocztowej i chyba otrzymałeś już wynik ;) Jeśli nie, to w tym pierwszym teście zdobyłeś 106/160 punktów.

 2. Atex

  Wyszło mi 130/160. Niektóre zadania dały popalić (zwłaszcza ostatnie, gdyż takiego pytania się nie spodziewałem :D). Nigdy nie lubiłem tych z porównywaniem obrazków. Z rok temu robiłem gdzie indziej i wyszło bodajże 124, więc chyba nie jest źle.

  Szkoda, że nie ma opcji sprawdzenia swoich błędów, tylko ręcznie wysyłacie @SzaloneLiczby informacje o tym jak ktoś poprosi. Mimo to fajna inicjatywa i sam teścik, nawet jeśli tzw. 4fun.

  Pozdrawiam :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   No właśnie, jesteś dobrym przykładem na to dlaczego w różnych testach otrzymuje się różne wyniki – jak ktoś jest słabszy z dopasowania obrazków, a cały test opiera się na takich zadaniach, to siłą rzeczy zdobędzie się tam mniej punktów, niż w innych testach pytania są z innych kategorii. Tu pytania są różnorodne, więc mam nadzieję, że dość dobrze (choć nieidealnie) opisują rzeczywistość.

   Dzięki za miłe słowa. Pozdrawiam! :)

 3. Marzena

  Proszę o prawidłowe odpowiedzi na maila. Uważam, że pierwszy slajd wprowadza uczestników w błąd. Jeżeli czas rozwiązywania testu nie wpływa na jego wynik, to w pierwszym slajdzie nie powinno o nim być w ogóle mowy.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ale czemu pierwszy slajd wprowadza w błąd? Jest tam tylko napisane, że Test „szacunkowo trwa ok. 20 minut”. Ta informacja jest po to, by Czytelnicy mniej więcej wiedzieli ile czasu muszą zarezerwować sobie na zrobienie tego Testu :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Kierowniku, ale nie mam jak Ci dać wyników skoro podałeś nieprawidłowego maila ;) Krótko mówiąc – oblałeś test na ostatniej prostej…

 4. Już nie jarajcie sie tak

  Jakbyście mieli iq tyle co piszecie to by wyszło średnio ze 120 a średnie iq Polaków wynosi 100 więc albo zmyślacie albo test nie jest miarodajny

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To po prostu wynika z tego, że zazwyczaj swoimi wynikami chwalą się osoby, którym dobrze poszedł test :) W życiu codziennym jest dość podobnie przecież :)

 5. erman

  Wyszło mi 135. Czy faktycznie tyle moje IQ wynosi? Zastanawia mnie to gdyż napisałeś, że niektórzy moga miec na innym tescie 162/180 a na tym 144/160. To w końcu mają 162 czy 144? Pozatym prosiłbym o błędne odpowiedzi jeśli można

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Najpopularniejsza skala jest właśnie do 160 punktów (tak jak tutaj), ale w różnych miejscach możesz spotkać także testy gdzie skala jest np. do 140 lub 180. Wtedy żeby móc sobie porównać te wyniki należy brać wynik procentowy, a nie wartość liczbową :) A odnośnie błędów, to za chwilę napiszę do Ciebie maila, więc proszę sprawdź skrzynkę :)

 6. P

  To trochę dziwne, wyniki powyżej 120 powinny być nieczęste, a tu widzę zatrzęsienie wybitnych umysłów. Ciekawe czy Ci ze słabszymi wynikami się nie wypowiadają, czy takowych nie ma? Ciekawi mnie jaki jest rzeczywisty średni wynik tego testu.
  Mój wynik to na przykład 139, ale wydaje mi się on mało prawdopodobny.

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Przybliżone statystyki, które otrzymuje się wraz ze swoim wynikiem są cały czas aktualne i są jak najbardziej prawidłowe. Średni wynik testu oscyluje w granicach 100 punktów, bo tak właśnie ten test przygotowywałem, by najczęstsze wyniki były właśnie w tych okolicach.

    A dlaczego w komentarzach pojawiają się tylko te lepsze wyniki? Cóż, w komentarzach wypowiada się raptem ułamek osób, które ten test robią – nic dziwnego, że wynikiem dzielą się zazwyczaj ci, którym dobrze poszło, jak to w życiu bywa :)

    Któremu wynikowi wierzyć? Każdy wynik trzeba brać z przymrużeniem oka, to przecież tylko zabawa. Nie mniej jednak znowu powtarzam – ważna jest też skala punktowa, tutaj maksymalnie jest 160, a w tym Twoim teście mogła być np. 120 ;)

  • Hermilion

   Dlatego że obliczając wstecznie podane wyniki: IQ 140 jako 10% populacji z tablicy z score wychodzi że autor używa testu z SD równym w przybliżeniu 31-32 punkty. Normalne testy są ustawione na SD 15 lub SD 24, a wyniki przez to niższe. Zasięg testu to 60/32 = 1,875 SD a więc podany w normalnej skali SD 15 – mierzy inteligencję w zakresie 72 – 128, gdzie wynik max. 160 odpowiada wynikowi 128 w normalnym teście.

   Stąd zatrzęsienie dobrych wyników .. taki marketing – wyniki tak naprawdę są ok. dwukrotnie zawyżone w stosunku do skali Wechslera.

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Komentarz wygląda na profesjonalny, ale niestety zawiera masę nieprawidłowych wniosków ;)

    Po pierwsze – generalnie osób osiągających 140 IQ jest ciut mniej niż 10%, po prostu dane podane są w przybliżeniu, tak aby przeciętny użytkownik wiedział jak się do nich odnieść. Nie są to badania naukowe, by wyliczać procenty do kilku miejsc po przecinku ;) Nagle się okazuje, że SD testu jest bardzo bliskie 24, który jest w Mensie Polska. Poza tym pamiętaj, że niektórzy wspomagają się bliskimi przy rozwiązywaniu i nie ma takiego rygoru czasowego/stresowego jak w Mensie ;)

    Po drugie – „zatrzęsienie dobrych wyników”? Rozkład wyników jest bardzo zbliżony do tego z Mensy Polska. Cała masa osób osiąga wyniki w okolicy 100 punktów, tylko się tym po prostu nie chwali tutaj w komentarzach. Ty bazujesz na jakiejś małej próbce i swoich przypuszczeniach, a ja bazuję na całej bazie. Poza tym nie chcę nic mówić, ale część osób podaje swoje wyniki, które nie mają niczego wspólnego z rzeczywistością, a Ty na podstawie tych informacji wyciągasz wnioski do swoich obliczeń ;)

 7. Anina04

  Witam, czy ja również mogłabym poprosić o informację gdzie popełniłam błędy? Chciałabym tylko zaznaczyć że pierwszy ciąg licz mnie zupełnie zmylił bo liczby są oddzielone myślnikami a wydaje się że to minusy. W następnym ciągu już zakumałam że to takie przerywniki.

 8. Zosia

  Test bardzo przyjemny, nie odstrasza trudnością nawet osoby o dość zardzewiałych mózgownicach, jak moja. I – co najważniejsze – jest w pełni darmowy. Co ciekawe, uzyskałam wynik 121 – dokładnie taki sam, jak kilka lat temu w innym, oficjalnym. :) Miły zbieg okoliczności.

  Też chciałabym poprosić o przesłanie moich błędnych odpowiedzi na maila. Pozdrawiam autora sprawdzianu, dobra robota!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Cieszę się, że test Ci się spodobał i że wynik, który otrzymałaś jest miarodajny :) Za chwilę poszukam Twoich odpowiedzi i odezwę się na maila :) Pozdrawiam!

 9. Orined

  Witam.
  Wynik jaki osiągnąłem skłania do refleksji, gdzie popełniłem błędy.
  Czy można otrzymać arkusz odpowiedzi z kluczem?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Najlepiej jest wzorować się na statystykach, które przychodzą razem z wynikami, bo to one reprezentują rzeczywistość :)

 10. dean

  witam, bardzo proszę o przesłanie mi mojego formularza – jestem ciekaw gdzie popełniłem błąd. =)

  Moim zdaniem bardzo dobry test. Chciałem również pochwalić, za pracę wykonaną nad jego stworzeniem i, mimo to, brak opłat za wynik. Świetna sprawa.

  Gorąco pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wielkie dzięki za miły komentarz i cieszę się, że doceniłeś ten test :) Właśnie przed chwilą przejrzałem Twój formularz i wysłałem Ci wiadomość z zaznaczonymi błędami, tak więc proszę sprawdź swoją skrzynkę email. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   No niestety nie ma takiej opcji, więc póki co ręcznie wyszukuję formularze i sprawdzam ich zawartość. Jak będziesz chciał, to mogę sprawdzić gdzie tam się pomyliłeś ;) Pozdrawiam!

 11. Komiks

  To jest test z łatwymi pytaniami, które już rozwiązywałem w innych testach. Wyniki są zawyżone, bo powyżej 140 zapraszają do MENSY. Nie macie się z czego cieszyć :P

  • SzaloneLiczby
   Admin

   W jakich innych testach rozwiązywałeś pytania, które się tutaj znalazły?
   Poza tym próg 140 (który osiąga naprawdę niewiele osób) jest niewystarczający na Mensę – tam trzeba mieć lepszy wynik. I to nawet lepszy niż ten, który Ty otrzymałeś ;) Pozdrawiam!

 12. Karol

  Fantastyczny test aczkolwiek, pytania mające na celu określić pasującą liczbę do wskazanego ciągu liczb dosyć męczące. Trochę brak mi obycia z tego typu zadaniami. Tak czy inaczej 126 punktów, liczyłem na trochę więcej, ale chyba tragedii nie ma :). Pozdrawiam

 13. Karol

  PS. Jeśli to nie problem również prosiłbym o wysłanie mi odpowiedzi. Zadania z obrazkami wydawały mi się banalnie łatwe i ciekaw jestem czy przez brak uwagi zrobiłem jakieś błędy.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Tak technicznie to są tylko dwa ciągi do odgadnięcia – ogólnie starałem się, żeby pytania były dość różnorodne, czyli trochę tego i trochę tamtego ;) Odnośnie prośby, to za chwilę poszukam formularza i odezwę się na maila :) Pozdrawiam!

 14. Yang

  137 – raczej nie powinienem robić testu w ciągu nocy kiedy jestem najbardziej zmęczony a i jakoś cierpliwości zabrakło by sprawdzić każde pytanie. Chociaż ostatnie pytanie to normalnie trzeba było strzelać kiedy się nie uważnie rozwiązuje wcześniejsze pytania. Ale muszę przyznać że test fajny i dość zróżnicowany. Można go sobie rozwiązać dla rozrywki.

 15. Martyna

  Mój wynik 144! Nareszcie po zrobieniu testu IQ otrzymałam wynik bez smsów i płacenia.. (wiem że napisane że się nie płaci ale na niektórych stronach są zapewnienia a pomimo ich nadal trzeba zapłacić.. )

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Miło mi słyszeć takie ciepłe słowa, wielkie dzięki! Cieszę się, że udało mi się Cię miło zaskoczyć :) Pozdrawiam i gratuluję świetnego wyniku!

 16. wredny

  W teście Mensy uzyskałem 153, tutaj 110 ;) Ten test nie mierzy tego co ma mierzyć i należy go traktować jedynie jako rozrywkę.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ale nikt nie mówi, że ten test ma być jakąś wierną kopią testu Mensy :) Każdy test (nawet ten z Mensy) jest formą zabawy/rozrywki, bo inteligencja nie jest czymś, co możemy zmierzyć tak jak np. mierzymy temperaturę.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie tak krucho, to całkiem dobry wynik ;) Za kilka minut przejrzę formularz i dam znać na maila. Pozdrawiam!

 17. Król_Lew

  Końcowy wynik 89/160. U psychologa wyszedł wynik inteligencji znacznie ponizej przecietnej. Teścik nawet dobry.

 18. Adrian

  151/160 fajny test, ale robilem dluzej niz 20 minut i ciezko te wszystkie liczby i uklady sie robi w glowie. mysle, ze wiekszosc ludzi majac godzinke, kartke i dlugopis uzyskaloby 160 ;)

 19. mal

  Ciekawy test. Mój wynik nie powala, zwłaszcza jak poczytałam powyższe komentarze. U mnie było zaledwie 139, choć i to nie jest najgorszym wynikiem :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie zwracałbym większej uwagi na podawane tutaj wyniki, bo zazwyczaj chwalą się tylko te osoby, które mają świetny wynik ;) Poza tym nie zawsze podany wynik jest prawdziwy :)

 20. Anonim

  125 Wyniki powyżej 120 punktów świadczą o ponadprzeciętnej inteligencji testowanej osoby
  czytajac komentarze wnioskuje ze mamy bardzo madre spoleczenstwo… jaks lipa jak na moje :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeszcze raz powtórzę – wcale tak dużo osób nie uzyskuje tak dobrych wyników, a prawdziwy obraz statystyk widnieje właśnie w wiadomości z wynikiem :)

 21. Alex

  142 jeee :D fajne, fajne, przypomniały mi sie szkolne lata :)
  Znacie może zadanie Einsteina z 5 domami itd…. ? Też ciekawa sprawa, dodajcie, ponoć tylko 3% ludzi potrafi je rozwiązać :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Przepraszam że tak późno odpowiadam, ale zamieszanie świąteczne sprawiło, że zapomniałem o Twojej prośbie. Za chwilę przejrzę formularze i odezwę się na maila. Pozdrawiam!

 22. sidizorah

  Według naszego testu Twój iloraz inteligencji to: 136/160 hmm… patrząc w komentarze to raczej średniawy wynik :p

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ufaj tylko temu, co masz napisane w mailu :) Twój wynik jest naprawdę bardzo dobry, zdecydowana większość nie przekracza 120.

 23. Vinnie

  Test nieglupi chociaż obawiam się że obarczony dużymi błędami dlatego że ktoś napisał że miał 140 robią ten test ponad pół godziny, w profesjonalnym teście IQ jest to poprstu nie mówiłem nawet przy samych dobrych odpowiedziach, dlatego że w teście IQ nie liczy się tylko poprawna odpowiedź ale także czas jaki potrzebujemy na zaznaczenie odpowiedzi, innymi słowy „Najlepsza” zła odpowiedź zaznaczona w 5sek daje więcej punktów niż dobra po minucie

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ten test (jak zresztą każdy tego typu) jest przede wszystkim formą zabawy, która ma zachęcić do główkowania i ożywienia swoich szarych komórek. Być może uwzględnienie czasu jest dobrym pomysłem, aczkolwiek nie jest to takie łatwe do zaimplementowania, bo bardzo łatwo można byłoby wypaczać wyniki w drugą stronę i karać Uczestników za to, że np. zadzwoni do nich telefon w trakcie Testu, albo że z jakiegoś powodu muszą nagle na chwilę odejść od komputera ;)

 24. Aireve

  Mam dwa pytania:
  1. Czy mogłabym otrzymać na maila błędy, które popełniłam w teście? :)
  2. Piszesz, że powyżej 140 osiągane jest przez 10% populacji, jednak czytając inne strony piszą np. ok 2,5%. Czy tutaj chodzi dokładnie o ten test? Z tego testu ok. 10% otrzymuje powyżej 140?

  Z góry dziękuję. :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Jasne, za chwilę napiszę do Ciebie maila z błędami.

   Co do pytania – statystyki przedstawione w mailu dotyczą tego konkretnego testu i są jak najbardziej prawdziwe i wiążące. Z tego co się orientuję, to w przypadku testu MENSY (czyli tego do którego większość się odwołuje), to akurat 2-2,5% osiąga wynik 150 punktów (a nie 140 jak podałaś).

   Być może są też jakieś inne testy, w których tak jak mówisz 140 jest wynikiem osiąganym przez 2% osób, ale trzeba zwrócić uwagę na to jaka jest też skala tego testu, bo niektóre testy mają skalę np. do 148 lub 150. Poza tym pamiętajmy, że cały czas jest to tylko zabawa, która ma sprawić że przez kilkanaście minut zatrudnimy swoje własne szare komórki do działania ;) Pozdrawiam!

   • Aireve

    Dziękuję bardzo za odpowiedź, prawdopodobnie mówiłam o innym teście, albo po prostu na jakiejś stronie znalazłam informacje nie o statystykach z MENSY, ale ogólnych. :)

 25. Anonim

  Cieszyłem się ze swojego 132, ale z tego co widzę po komentarzach to każdy miał wysoki wynik, hahahaha. Test prawdopodobnie jest zbyt prosty.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeszcze raz napiszę to o czym wspominałem już parę razy wyżej – nie patrzcie na komentarze, zwłaszcza że niektóre nie muszą mieć nic wspólnego z rzeczywistością :) Sugerujcie się jedynie statystykami podanymi w mailu :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   107 to nie jest słaby wynik ;) To rezultat, który mieści się w średniej punktacji za ten test i zdecydowana większość osób osiąga właśnie podobne wyniki. Najważniejsze, że dobrze się przy tym bawiłaś i trochę poćwiczyłaś w ten sposób swoje szare komórki. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Przy takim wyniku może spróbuj sobie zrobić test na spokojnie jeszcze raz? Szkoda byłoby tracić okazję do zabawy :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Zamysłem moim było osiągnięcie skali zbliżonej do tej z Mensy, czyli żeby właśnie najczęściej pojawiający się wynik oscylował w granicy 100 punktów :)

 26. anuleksja

  Bardzo bym prosiła o maila z błędami :) Test bardzo ciekawy, nieco odbiegający od standardów, tym samym zmuszający do nieco dłuższego zastanowienia. A co do wyniku, to rozumiem, że jest on przedstawiony w formie punktacji np. 140/160, a nie w formie skali IQ, ponieważ wedle skali wynik 130 IQ i powyżej osiąga tylko 2% populacji, a Ty piszesz, że wynik powyżej 140 osiąga 10% populacji. Pozdrawiam i gratuluję naprawdę fajnie skonstruowanego testu ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! To nie do końca jest tak, że skalę 130 IQ osiąga 2% populacji :) W Polsce próg przyjęcia do Mensy wynosi 148 i to właśnie ten próg jest osiągany przez zaledwie 2% Polaków. Mogę powiedzieć, że bardzo podobnie wypada to w tym teście, bo skalę tego testu dostosowałem właśnie do skali znanej z polskiej Mensy.

   Próg 130 IQ jest osiągany przez 2% populacji, ale… w USA. I to nie dlatego, że Amerykanie są słabsi, tylko dlatego że tam jest inna skala punktacji. Dlatego też w mailu podaję skalę odniesienia np. 115/160 oraz jak mniej więcej rozkładają się wyniki, tak aby każdy mógł sobie to porównać także z innymi testami, gdzie maksymalna punktacja wynosiła np. 140, bo czym innym jest zdobyć 115/140, a czym innym 115/160 ;)

   Krótko mówiąc – punktacja jest jak najbardziej skalą IQ i jest porównywalna do tej naszej polskiej Mensy pod względem rozkładu wyników.

   A odnośnie błędnych odpowiedzi, to za chwilę przejrzę formularz i odezwę się na maila ;)

 27. Iwona

  Bardzo interesujący tescik, polecam… wynik chyba też nienajgorszy 123/160 (nadmieniam, że jestem naturalną blondynką

 28. Pinki

  Panie Adminie jakie jest twoje IQ? czekam na odpowiedź wyślij na emeil w którym na końcu pisze ( KKF ) Pozdrawiam.

 29. Kropek

  Mogłabym prosić o listę błędnych odpowiedzi? Jak wyjaśnić układankę z pojedynczymi kwadracikami (jedno z ostatnich pytań)? Oraz o co tak właściwie chodziło w ostatnim pytaniu? (Teraz wyjdzie, że nie zasłużyłam na swój wynik. :D)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Dzień dobry :) Jasne, za chwilę wyślę do Ciebie maila, żeby nie spoilerować innym użytkownikom :) Pozdrawiam!

 30. Sandro de Vega

  Nie wiem co mam sądzić o tym teście. Olałem część pytań bo nie chciało mi się myśleć i wyszło mi 125 pkt.

 31. Łukasz

  136.. robione na szybko, po pracy, przed pójściem spać (niektóre pytania prawie bez zastanowienia głębszego – bo głowa zaczynała boleć :P). Liczyłem na więcej tak nawiasem mówiąc. W sumie to mój drugi test na IQ w życiu, pierwszy w wieku koło 15lat (130pkt, test certyfikowany „europejski”).

  Jaka jest odpowiedź na ostatnie pytanie mnie interesuję.
  ps. nie wiem czemu wcześniejszy komentarz znikł :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeden z Twoich komentarzy się nie wyświetlił, bo podałeś tam swój pełny adres email, więc filtr go „zablokował”. Ale już wszystko odczytałem i za chwilkę odezwę się do Ciebie na maila ;) I cieszę się, że w dwóch różnych testach otrzymałeś w miarę zbieżne wyniki :) Pozdrawiam!

 32. Kasia

  Ja też poproszę z maila z błednymi zadaniami
  Mój wynik to 150/160, więc bardzo się cieszę, bo mam 13 lat
  Test bardzo ciekawy, wymaga zastanowienia :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeśli masz naprawdę 13 lat to prawdopodobnie pobiłaś rekord wśród swoich rówieśników ;) Ogólnie 150 pada bardzo rzadko, a co dopiero w tym wieku! Za chwilę prześlę Ci informację na maila :)

 33. szopen

  Skoro używa Pan skali Catella, to mam rozumieć, że moje 150 oznacza 100+2SD czyli mniej więcej 130 w tradycyjnej skali Wechslera (tj 2.3% populacji)? Wtedy toby się zgadzało z innymi testami, które robiłem, gdzie otrzymuję między 125/145 w „tradycyjnej” skali.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   W Polsce za tradycyjną uważa się raczej tą skalę która jest tutaj, czyli Cattella, bo w naszej Mensie jest dokładnie taka sama :) Nie mniej jednak masz rację – wychodzą Ci niemal identyczne wyniki, bo 130 w skali Wechslera (takiej używają w Mensie USA) to tak jak 148 w skali Cattella (Mensa w Polsce i ten test) ;)

 34. zagatka

  to kilka zagadek powyzej przeciętnej spytano piotrka ile ma lat odpowiada za 2 lata będę 2x starszy niz 2 lata temu ile ma lat
  2. zagadka mam 9 kulek czarne 8 czerwone 7 zielone te kulki masz w kieszeni wymieszane masz wyciągnąć jak najmiej kulek na ślepo żeby miał gwarantowane z każdego koloru co najmie po 1 kulce ile ca wyciągnąć kulek

 35. zagadka

  zagadka 3 jechałeś z beczkom wody w pierwszej godz uciekło ci pół beczki i 1 l wody
  w 2 godz z tego co pozostało uciekła połowa + 1 liter
  w 3 godz z tego co pozostało uciekło połowa + 1 litr i tak się opruzniła się beczka
  pytanie? ile było wody na początku

 36. Delray

  Zastanawia mnie, czy ten test można traktować na poważnie. Jeśli wychodzi w nim ta ponadprzeciętna inteligencja, czy naprawdę można temu wynikowi zaufać? Chcę wiedzieć, czy mogę z czystym sumieniem trochę polepszyć zdanie na swój temat.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Już na ten temat napisałem tutaj kilka obszernych komentarzy, więc w celu jak najlepszej diagnozy Twojego zagadnienia zachęcam Cię do przejrzenia moich wpisów :)

 37. Malija

  Świetna zabawa, polecam. Mimo, że wynik w pełni mnie zadowolił to i tak podchodzę do tego z przymrużeniem oka. Pozdrawiam wszystkich miłośników główkowania :D

 38. zagadka

  Tą łamigłówkę jak ktoś zrobi w ciągu 30 minut ma ajkiu ponad przeciętnie
  daje w palnik

  5 ludzi różnych narodowości zamieszkuje 5 domów w 5 różnych kolorach. Wszyscy palą papierosy 5 różnych marek i piją 5 różnych napojów. Hodują zwierzęta 5 różnych gatunków. Który z nich trzyma w domu rybki?

  1 Norweg zamieszkuje pierwszy dom
  2 Anglik mieszka w czerwonym domu.
  3 Zielony dom znajduje się bezpośrednio po lewej stronie domu białego.
  4 Duńczyk pija herbatkę.
  5 Palacz papierosów light mieszka obok hodowcy kotów.
  6 Mieszkaniec żółtego domu pali cygara.
  7 Niemiec pali fajkę.
  8 Mieszkaniec środkowego domu pija mleko.
  9 Palacz papierosów light ma sąsiada, który pija wodę.
  10 Palacz papierosów bez filtra hoduje ptaki.
  11 Szwed hoduje psy.
  12 Norweg mieszka obok niebieskiego domu.
  13 Hodowca koni mieszka obok żółtego domu.
  14 Palacz mentolowych pija piwo.
  15 W zielonym domu pija się kawę.
  kto hoduje ryki?
  Zakłada się, że domy ustawione są w jednej linii (1-2-3-4-5), a określenie „po lewej stronie” w punkcie 3. dotyczy lewej strony z perspektywy naprzeciw tych domów (tj. dom o numerze n jest bezpośrednio po lewej stronie domu n+1).

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie wiem po co niektórzy mijają się z prawdą nawet w tak banalnych sprawach jak pochwalenie się wynikiem testu ;) Twój wynik to przecież 86 punktów.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! A nie wolisz spróbować swoich sił jeszcze raz, tak aby rozwikłać samodzielnie błędne odpowiedzi? Tak pytam, bo masz mniej więcej połowę odpowiedzi błędnych i szkoda sobie psuć zabawę :) Pozdrawiam!

  • Sylwester

   po poprawkach, bo nie byłem pewien paru odpowiedzi wyszło mi 149/160, nie mam pojęcia gdzie popełniam błąd. Mogę dostać na maila błędne odpowiedzi?

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Witaj! Jasne że Ci prześlę, przepraszam że tak późno odpisuję :) Aczkolwiek na dobre to wyszło, bo dzięki temu spróbowałeś samodzielnie zmierzyć się z tym testem po raz drugi ;) Za chwilę odezwę się na maila, pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Świetny wynik, wielkie gratulacje :) Cieszę się, że test Ci się spodobał i oczywiście za chwilę przejrzę formularz, tak więc sprawdź skrzynkę, pozdrawiam!

 39. Mensa tak daleko =, =

  Witam mój wynik 144 pierwsze litery maila kamilmi rozwiązywalem test przed 23:00.
  W sumie to drugi raz dzisiaj… Mógłbym prosić o przesłanie na maila błędnych odpowiedzi?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   No właśnie widzę, że to Twoja druga próba, ale i pierwszy wynik był niezły (drugi to już w ogóle rewelacyjny), tak więc gratulacje. Za chwilę odezwę się na maila :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Nie przejmuj się, to w sumie tylko zabawa, ale faktycznie taki wynik oznacza że prawie wszystkie odpowiedzi były błędne ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Jasne, za chwilę się do Ciebie odezwę i przy okazji gratuluję świetnego wyniku (prawdziwy, sprawdziłem) :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wynik 87 jest sporo poniżej średniej wartości IQ, tak więc idealnie oddaje fakt, że ktoś strzelał ;) Taki wynik oznacza, że zaledwie pojedyncze zadania zostały wykonane poprawnie ;)

   • Anonim

    Zrobiłem dwa testy – jeden normalny a w drugim klikałem zawsze odpowiedź nr [spoiler – edycja] nie czytając pytania. Wynik drugiego to 95 co oznacza okolicę średniej. Innymi słowy trzeba się mocno napracować aby mieć IQ poniżej przeciętnej.

    • SzaloneLiczby
     Admin

     Tak się zastanawiam po co piszesz nieprawdę… Sprawdziłem Twój formularz i rzeczywiście zazwyczaj wybierałeś tą samą odpowiedź, ale nie byłeś konsekwentny i w paru miejscach zaznaczyłeś coś innego, tak aby nabić parę punktów prawidłową odpowiedzią ;)

     Poza tym skala IQ nie jest taka, że można uzyskać np. 10 czy 20 pkt. Strzelaniem na ślepo z lekkimi zmianami by podbić wynik i tak nie udało się dobić do średniej 100-110 punktów, więc na moje jest wszystko jak najbardziej w porządku :)

 40. Nikola

  Witam. Właśnie skończyłam robić test i wyszło mi, że mój iloraz inteligencji wynosi 108/160. Nie dokonać wiem jak czytać wtedy ten wynik. Czy mogłabym prosić o odpowiedź emailem oraz (jeśli oczywiście się da) o powiedzenie gdzie zrobiłam błędy? Pierwsze litery mojego emalia to pols

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ten wynik należałoby odczytać jako typowy, średni iloraz inteligencji, pamiętając oczywiście, że to cały czas jest zabawa :) Zdecydowana większość osób osiąga wynik podobny do Twojego. Co do prośby o błędne odpowiedzi – właśnie wysłałem maila :) Pozdrawiam!

 41. Martita

  Fajna zabawa ;) Mnie wyszlo 149/160. Rowniez poprosze o przeslanie moich blednych odpowiedzi, moj email zaczyna sie od mryb. Dziekuje i pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Aż sprawdziłem czy Twój wynik jest poprawny i mogę potwierdzić, że jest :) Ogromne gratulacje! Błędy zaraz prześlę, zwłaszcza że wykonałaś test niemal perfekcyjnie. Pozdrawiam!

 42. Smok

  Siema tez bym poprosil o wskazanie blednych odp. To ostatniebto mnie dobiło z pamieci mialem całe2 pkt. A tu 126:/ I jakby można było prawidłowe tam gdzie miałem źle;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   126 to bardzo dużo, więc minka powinna być uśmiechnięta :) Za chwilę przejrzę wszystkie prośby i odezwę się na maila! Pozdrawiam

 43. Anna

  Witam też chciała bym poznać moje błędne odpowiedzi z pytaniami. Zastanawiam się czemu źle odpowiedziałam. Mój e-mail zaczyna się na anna a mój wynik to 134. Liczyłam że zdobędą więcej punktów ale trudno. Może powinnam wypełniać takie testy o lepszej porze niż 1 w nocy.:)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ty w nocy robisz testy, a ja w nocy nadrabiam zaległości, tak więc znam ten ból ;) Za chwilę prześlę Ci listę błędów na maila, ale już teraz gratuluję świetnego wyniku! Pozdrawiam

   • Anna

    Tak jak myślałam. Te zadania przy których miałam wątpliwości sprawiły mi problemy. Strzelanie w ciemno nie jest najlepszym rozwiązaniem :) Może kiedyś inny test pójdzie mi lepiej. Ciekawostką może być to że kiedy byłam dzieckiem (podstawówka) miała robione testy w poradni dyslektycznej? I jedno co pamiętam to to że mam iloraz inteligencji powyżej przeciętnej i w związku z tym nie jestem dyslektykiem. Jak się później okazało to osoby dyslektyczne zwykle mają wyższy iloraz inteligencji od przeciętnej. A co się nacierpiałam w podstawówce zostanie już moją osobistą tragedią. Jedno z przykładowych pytań z którymi miałam problemy. Pogoda za oknem pochmurna jak dziś i Pani na angielskim pyta – „czy świeci dziś słońce?” normalna osoba odpowiedziała by że nie. I takiej odpowiedzi oczekiwała Pani od angielskiego. A ja naiwna mowę że tak. Tak słońce dziś świeci. Przecież słońce świeci 24 h na dobę! Tylko my go w tej chwili nie widzimy. Dla mnie to było oczywiste. Bo jeśli dziś słońce by nie świeciło to oznacza apokalipsę. Koniec świata jaki znamy. A normalny człowiek powiedział by że nie. Teraz z perspektywy osoby dorosłej wiem że widzę świat inaczej. Nie oznacza to że jest mi jakoś szczególnie lepiej.

    • SzaloneLiczby
     Admin

     Ja to w ogóle uważam, że do tych wszystkich testów trzeba podchodzić z dużym dystansem. Nie ma takiej możliwości, by kilka pytań i zadań opisało nam idealnie cechy danego człowieka, zwłaszcza jeśli są to cechy trudne do zmierzenia (tak jak np. inteligencja) :)

     Najważniejsze, że ten test jest świetnym ćwiczeniem dla naszego mózgu i wyobraźni, a jeśli przy okazji cała masa osób się przy tym świetnie bawi, to tym lepsza jest to wiadomość dla mnie :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Większość zadań zrobiłaś niepoprawnie, stąd też zachęcam Cię do spróbowania swoich sił jeszcze raz, bo szkoda sobie psuć zabawę. Pozdrawiam

 44. nayakri

  Wyszło mi 141… Albo miałam szczęście, albo o czymś nie wiem. Ciekawy test, chociaż na tych ciągach o mały włos nie połamałam sobie mózgu :P A chciałam jeszcze wziąć się dzisiaj za matematykę… :D

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wiadomo – jest Test IQ, to muszą być i ciągi ;) Gratuluję świetnego wyniku i życzę sukcesów w nauce matematyki!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Sugeruję się bardzo prostą rzeczą – statystyką Waszych wyników :) Nie są to więc moje domysły i przypuszczenia, tylko suche liczby. Pozdrawiam!

 45. franekbo

  Zajęło mi to trochę więcej czasu niż 20 minut…
  Czy mógłbym dostać listę zadań w których popełniłem błąd wraz z poprawnymi odpowiedziami?

 46. qwerty

  Czy mogę prosić o przesłanie błędów? Pierwsze dwie litery e-maila to „li”, pierwsze dwie litery nicka to „ka”. Wynik 129.
  Z góry dziękuję.
  Btw, bardzo fajny test, ile czasu zajęło Ci ułożenie pytań?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ułożenie i opracowanie zajęło kilka dni, aczkolwiek potem jeszcze odpowiednio modyfikowałem ten test, aby jak najwierniej oddawał rzeczywistość (zwłaszcza w porównaniu do tego z Mensy, bo to do niego większość osób się odnosi). Jeśli chodzi o błędy to jak najbardziej – za chwilę wyślę Ci odpowiedniego maila :) Pozdrawiam!

 47. Maciej

  Poza tym ten test nijak ma się do inteligencji.. większość dało się z robić posiadając podstawowe informacje o ciągach geometrycznych/arytmetycznych.. zadania praktyczne z matmy na poziomie 5 klasy podstawówki.. bardziej by mi to pasowało do sprawdzianu wiedzy.. zrobiłem drugie podejście i 140/160..

  • SzaloneLiczby
   Admin

   1. Są raptem 3 zadania o ciągach, więc nie bardzo rozumiem ten zarzut.
   2. Widzisz i problem jest w tym, że testy na inteligencję tworzy się zupełnie inaczej niż uważasz – zadania w teście inteligencji muszą być teoretycznie proste, bo nie jest to test na wiedzę, tylko na inteligencję (czyli na to jak rozwiązujemy dość proste dylematy i zagadki). Są nawet takie testy, w których są same obrazki i jakieś ciągi układanek, więc powiedziałbyś pewnie, że taki test jest na poziomie przedszkolaka ;)

   Gdyby test był trudniejszy i obejmował jakieś różne tematy (np. astronomię, prawo, sztukę) to wtedy mielibyśmy test na wiedzę, a nie inteligencję :) Po testy na wiedzę zapraszam do quizów tematycznych.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Po co takie insynuacje? Dostałeś jakiś spam ode mnie? Strona działa już kilka lat i ani razu nie wysłałem niepożądanych wiadomości, bo niby po co miałbym to robić? Czy jak się rejestrujesz na forach czy innych stronach, to też pytasz się Adminów po co się podaje email? Po prostu email jest standardowym kanałem komunikacji w Internecie i do tego został stworzony, żeby go używać. Na wielu blogach trzeba nawet podać email by napisać komentarz, a tu nie musisz ;)

   Poza tym naprawdę nie ma przymusu bawić się i rozwiązywać testy, więc jak komuś się cokolwiek nie podoba, to może z tego po prostu nie korzystać :)

 48. mchmiel

  Oj zawiodłem się troszkę na swoim wyniku bo ledwo 132. Swoją drogą realny test na IQ to nie jest ale miło spędziłem czas głowiąc się nad tymi zamalowanymi polami zanim zrozumiałem o co chodzi. Mimo to prosiłbym o podesłanie mi co było źle, chciałbym wiedzieć. :)
  Pozdrawiam.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jak już tak szczerze rozmawiamy, to nigdy nie powstanie idealny test IQ, bo to nie jest miara, którą można zmierzyć tak jak np. długość :) Nie mniej jednak myślę, że jak na ogólne standardy to ten test i tak jest mocno wypieszczony, znacznie mocniej niż się to wielu osobom wydaje :)
   Zaraz przejrzę gdzie popełniłeś błędy i odezwę się na maila. Pozdrawiam!

 49. Rozpruwacz

  Do Admina
  Super test i fajne pytania, aczkolwiek proponuje edycje testu tak aby czas miał znaczenie. Ponieważ nawet najwiekszy debil jest go wstanie zrobić na maksymalna liczbę punktów, tylko jednym to zajmie dłużej innym krócej

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Myślałem nad tym czasem, aczkolwiek prawda jest taka że to rozwiązanie oprócz kilku zalet ma jeszcze niestety kilka wad. Póki co stanęło na tym, by nikogo nie stresować upływającym czasem, bo w gruncie rzeczy chcę byście traktowali ten test jako świetną łamigłówkę dla relaksu, a nie ja jakiś sprawdzian ;) Poza tym praktyka i życie pokazują, że nabicie dużej liczby punktów (powyżej 130-140) nawet bez zegarka wcale nie jest takie łatwe i takie wyniki osiąga naprawdę garstka :)
   Pozdrawiam i dziękuję za miły komentarz!

 50. marcin

  Czy pan admi za pytać mogę jest członkiem mensa ze ten test stworzył, i sugeruje ze ten test miezy prawidłowo poziom intelektu ?.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Członkiem Mensy nie jestem i nie twierdzę, że ten test mierzy idealnie poziom intelektu. Stwierdzam tylko, że test ma podobny rozkład wyników do tego z Mensy.
   Poza tym cały czas podkreślam – to przecież tylko zabawa, niezależnie od tego czy jest to test z Mensy czy z Szalonych Liczb.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie twierdzę, że ten test jest podobny do Mensy, tylko że ma podobny rozkład wyników :) Mała różnica, ale dość istotna.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To akurat jest bardzo proste do stwierdzenia, bo wiadomo z jakiej skali korzysta Mensa Polska :) W Polsce korzystają ze skali Cattella, w której jest także do zdobycia 160 punktów i w której odchylenie standardowe jest równe 24. Jak więc ktoś ma chęć to sobie może rozrysować przybliżony rozkład wyników z Mensy. Znając mniej więcej rozkład z Mensy i znając ten tutaj widzę, że są bardzo podobne.

 51. Anonim

  Miałem nie pisać, ponieważ minęło tak wiele czasu od publikacji, ale zauważyłem iż adminie jeszcze odpisujesz i czytasz komentarze. W jednym zadaniu trzeba było policzyć ile kwadratów jest na obrazku. Jesteś pewien że liczba jaką wybrałeś za odpowiedź jest poprawna?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Pewnie że czytam, strona cały czas żyje :)
   Jak najbardziej jestem pewny tego zadania, na 100% jest poprawne. Pamiętaj, że niektóre kwadraty są tak jakby trochę „ukryte” i trochę większe niż te najbardziej oczywiste – je też należy policzyć ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To oznacza, że zdobyłeś/aś 102 punkty na 160 możliwych do uzyskania :) A więc Twój iloraz inteligencji w tym teście to 102 IQ. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jak najbardziej wynik może być nieparzysty, bo waga pytań jest różna i tak naprawdę każde pytanie ma inną liczbę punktów do uzyskania :)

 52. Mala

  Witaj.
  Czy mogłabym prosić o przesłanie mi mojego testu gdzie popelnilam błędy? Dziękuję.
  Teścik fajny polecam. :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Jasne, nie ma sprawy, za chwilę prześlę Ci dokładniejsze wyniki. Pozdrawiam i dziękuję za wspólną zabawę :)

 53. Joanna

  115. Super zabawa. Dziękuję. Czy mogę prosić o przesłanie moich odpowiedzi. Ciekawi mnie jakie zrobiłam błędy. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję. Trochę mózg rozruszałam. :) :) :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   I o to właśnie chodzi, ten test ma być przede wszystkim rozrywką dla naszego mózgu :) Za chwilę prześlę Ci informację o popełnionych błędach. Pozdrawiam!

 54. Jasiu :P

  Mam takie jedno pytanko :P. Poniewaz mam 13 lat i posiadam 144 iq To jest normalny czy ponadprzecietny wynik. To zalezy od mojego wieku czy jak? Wiem ze moglbym sprawdzic to w wyszukiwarce ale odpowiedzi sa podzielone albo to ja akurat trafilem na zly link

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Choć to jest tylko zabawa, to wynik jest niewątpliwie ponadprzeciętny :) Jeśli chodzi o wpływ wieku na wyniki inteligencji w różnych testach, to powiem Ci, że są różne praktyki. Są testy, które posiadają bardzo rozbudowaną tabelę i wtedy przykładowo 20-latek, który odpowie na 15 pytań, ma taki sam iloraz inteligencji jak 40-latek, który odpowie na np. 13-14.

   • SzaloneLiczby
    Admin

    Prośbę spełniam z wielką przyjemnością, zwłaszcza że z tego co widzę to samodzielnie rozgryzałaś swoje błędy, robiąc ten test ponownie ;) To mi się podoba! Błędne odpowiedzi wysłałem Ci oczywiście na maila, pozdrawiam!

 55. Rain

  Jestem członkiem Mensy. Powyższy test rozwiązałem bardziej dla przyjemności niż w celach diagnostycznych, robiłem go w nocy i słuchając przy nim muzyki. Otrzymałem wynik 155/160. Jestem ciekaw gdzie popełniłem błąd, więc jeśli istnieje taka możliwość to proszę o kontakt mailowy.
  Co do samego testu – jeden z lepszych, jakie znalazłem w sieci. No i do tego darmowy. Zadania są zróżnicowane, co jest dużym plusem. Dla zainteresowanych dołączeniem do Mensy – powyższy test różni się dość znacząco od mensańskiego i pomimo, że wysoki wynik tutaj oznacza większe szanse na dostanie się do Mensy, to jednak na naszym teście proszę spodziwać się trochę innych zadań.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wielkie dzięki za miłe słowa i cieszę się, że ktoś ze środowiska Mensy się tutaj wypowiedział :) Za chwilę sprawdzę formularz więc zobaczę gdzie popełniłeś błąd i dam znać na maila. Pozdrawiam serdecznie!

 56. waww

  Fajny test. Nie wiem na ile precyzyjnie mierzy inteligencje, ale troche sie trzeba pomyslec, a zadania nie sa przekombinowane. @szaloneliczby – macie rozklad dotychczasowych wynikow? Zastanawiam sie, ile % osob wpadlo Wam w kazdy z przedzialow o ktorych piszecie w mailu.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Kiedyś robiłem sobie takie wyliczenia i właśnie na ich podstawie napisałem tę notatkę, którą otrzymujecie w mailu. Nic więc precyzyjniejszego niestety pod ręką nie mam. Pamiętam jednak, że wynik 140 osiąga niecałe 10% osób, a chyba 152 zaledwie 2%. Najwięcej wyników jest zdecydowanie w przedziale 100-110. Ogólnie rozkład wyników jest bardzo zbliżony do tego z polskiej Mensy.

 57. marcin

  Czym się ludzie podniecacie … aikiu , myślicie ze 150 to boga za nogi złapali to nie znaczy ze osiągniecie sukces w życiu to tylko szybkość myślenia . A DETERMINACJA pracowitość upartość do celu ,siła woli ,psychika to gwarantuje sukces .

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To mąż powinien się cieszyć, że ma taką mądrą żonę :D Zwłaszcza, że 120 to naprawdę dobry wynik. Za chwilę wyślę Ci na maila listę Twoich błędów. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj Aniu! Jasne że tak, za chwilę przejrzę formularze i dam Ci znać co zrobiłaś niepoprawnie. Pozdrawiam i dziękuję za miły komentarz!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wysyłka automatyczna nie jest taka łatwa, poza tym niesie ze sobą spore wady – są tacy, którzy chętnie robią test ponownie i szkoda by mi było psuć tym osobom zabawę, zwłaszcza że zależy mi na tym abyście ruszali szarymi komórkami ;) A co do błędnych odpowiedzi, to jak najbardziej prześlę, zajrzyj za chwilę na maila. Pozdrawiam!

 58. WYKOP

  140 więc jest nieźle. Szkoda, że nie doczytałem, że czas się nie liczy, to bym się tak nie śpieszył, tylko upewnił się co do każdej odpowiedzi. A tak miałem dziwne uczucie „czas tyka” :D Adminie, jeżeli Ci się chce, to podeślij jakie błędy zrobiłem. Serdecznie pozdrawiam :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Powiem Ci tak – jeśli robiłeś to „z presją czasu” to tym lepiej, wynik jest dzięki temu bardziej miarodajny. A błędne odpowiedzi jak najbardziej Ci wyślę, zwłaszcza że masz taki świetny wynik :) Pozdrawiam!

 59. Mateusz

  Dzień dobry,
  uzyskałem wynik 151/160, chciałbym wiedzieć co zrobiłem źle, ponieważ każde rozwiązanie było dość intensywnie przeze mnie analizowane. Godzina zakończenia testu i dostania wiadomości email 13:55
  Jak bardzo miarodajny jest ten test?

  Pozdrawiam MRumin

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Co do miarodajności to musisz poczytać sobie komentarze powyżej, bo toczyły się tu już różne dyskusje na ten temat ;) W skrócie Ci powiem, że moim zdaniem żaden test na inteligencję nie jest miarodajny, bo każdy może to rozpatrywać inaczej (nie jest to tak jednoznaczne jak np. długość czy waga). Tak czy inaczej jeśli przyjmiemy, że wyznacznikiem jakości takich testów jest Mensa, to wyniki tego testu są do Mensy bardzo zbliżone. A odpowiedzi błędne wyślę na maila :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wynik dostaje się od razu, o ile poprawnie się wpisze maila… Zamiast gmail wpisałaś ymail ;) Twój wynik to 95/160. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   O i to mi się podoba :) Jak najbardziej, mail z błędnymi odpowiedziami jest już w Twojej skrzynce, pozdrawiam!

 60. gabs

  Myślę, że test jest dobrze skonstruowany. Wynik również wydaje się być wiarygodny w porównaniu do innych testów, które robiłam wcześniej. Dziękuję za dobrą i darmową rozrywkę :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To nie jest 96%, tylko 96 punktów na 160 możliwych. Średnie wyniki są w okolicy 100, więc Twój wynik jest niewiele poniżej średniej ;) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jasne, za kilka minut powinieneś dostać maila z błędnymi odpowiedziami :) Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa!

 61. Justyna

  Dzień dobry, bardzo dziękuję za fajny test. Mój wynik to 149 p. Czy mogę prosić o przesłanie moich błędnych odpowiedzi? Z góry dziękuję :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Widzę, że ten świetny wynik osiągnęłaś za drugim razem i to mi się podoba :) Lubię jak samodzielnie rozgryzacie takie zadania. Maila oczywiście już wysyłam i gratuluję dotarcia do niemal wszystkich rozwiązań :) Pozdrawiam!

 62. Nastolatka

  Myślę że w wieku lat 15 to 115 punktów to nie tragedia.. ale z całą pewnością czeka mnie jeszcze dużo nauki.. W końcu uczymy się na błędach i z całą pewnością będę wracała do tego testu. Byłoby problemem z wysłanie mi informacji z błędnymi odpowiedziami? Pozdrawiam:)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Pewnie, że to nie jest tragedia! Powiedziałbym nawet, że to bardzo dobry wynik, znacznie powyżej średniej. A błędy oczywiście za chwilkę Ci prześlę, spodziewaj się maila za kilka minut. Pozdrawiam :)

 63. MrRadzio

  121 – nie jest chyba tak źle ze mną :D Kojarze że w pytaniu [spoiler ;)] siedziałem z 10 minut i niemal cały czas zmieniałem odpowiedź…

  No i też chciałbym wyniki bo ciekawi mnie gdzie popełniłem błędy.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Wynik jest bardzo ładny, powinieneś być zadowolony, bo jest mocno powyżej średniej. A co do błędów, to zaraz Ci je prześlę, pozdrawiam!

 64. Kamil

  Wynik 140/160 powinien mnie usatysfakcjonować a tymczasem ciągle myślę o tym co zrobiłem źle. Ostatnie pytanie czysty strzał bo tylko jedno pamiętałem :) Mogę prosić o szczegóły odpowiedzi?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wynik jest świetny, ogromne gratulacje! Podoba mi się też zaciekawienie testem, więc tym chętniej za chwilę przejrzę Twój formularz i rozwieję wszelkie wątpliwości :) Pozdrawiam serdecznie!

 65. troll

  W mailu mam 108/160 i nie mam pojęcie co to oznacza. To jest taki przedział, czy ktoś przekombinował sposób opisania tego?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Domyślam się, że nick „troll” nie jest przypadkowy, więc nie będę się może wysilał z odpowiedzią ;) Pozdrawiam!

 66. Limonka~

  140/160 Fajny, przyjemny test na sprawdzenie siebie ;) Na dodatek darmowy, a pytania są różnorodne. Takie testy, to ja lubię.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   I o to właśnie chodzi! Cieszę się, że test Ci się spodobał i gratuluję świetnego wyniku! Pozdrawiam :)

 67. macios

  Witam, można prosić o błędne odpowiedzi na maila? Ogólnie test bardzo mi się spodobał, świetna zabawa i rozgrzewka dla mojego mózgu przed matematyką rozszerzoną ;) Osiągnąłem wynik 118, wiec według Twojej skali jestem trochę ponad średnia :)
  nick: macios
  jeśli potrzeba adres e-mail mogę podać

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Dzięki za miłe słowa! Trzymam kciuki za dobre wyniki na maturze :) A co do prośby, to właśnie przed chwilą ją spełniłem. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Einstein to by za pierwszym razem osiągnął taki wynik, a nie w drugiej próbie znając już pytania ;) Ale fajnie, że udało Ci się osiągnąć taki wynik za drugim razem. Pozdrawiam!

 68. omeleq

  146/160

  Ale wynik jest zawyżony bo na pewno nie mam prawdziwego IQ wyżej jak 120. W necie zawyża się wyniki IQ żeby się podniecać, udostępniać i chwalić innym jaki ma się wysoki wynik, co nie jest prawdą./

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Brzmi jak teoria spiskowa ;) Mam nadzieję, że w ramach potwierdzenia swojej tezy udostępniłeś test znajomym, bo w przeciwnym razie sam obalisz własną teorię ;)

 69. Lukasz

  Test bardzo ciekawy :) Dziękuję ! 138/160 jak na koniec tygodnia uznaję za pozytywny ;) Czy mogę uprzejmie również prosić o wysłanie błędnych odpowiedzi? :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Dzięki za miłe słowa :) Wynik jest nawet bardziej pozytywny niż myślisz, więc tym chętniej sprawdzę Twój formularz. Pozdrawiam!

 70. Martyna

  Super, test, najciekawszy na inteligencję, jaki do tej pory wypełniałam :)
  I tak jak większość osób tutaj: mogę prosił o błędne odpowiedzi? ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Dzięki za miłe słowa, oczywiście za dosłownie kilka minut spełnię prośbę i wyślę Ci maila. Pozdrawiam!

 71. Majklu

  Witam, test zrealizowany bardzo dobrze, mógłbym prosić o błędne odpowiedzi na mój mail? Adres zaczyna się na: bzomi
  wynik: 151
  Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj, dzięki za miłe słowa! Cieszę się, że test Ci się spodobał :) Widzę, że to była Twoja druga próba (choć i w pierwszej miałeś bardzo fajny wynik) i właśnie o to mi się podoba najbardziej, bo samemu doszedłeś do praktycznie wszystkich rozwiązań. Błędne odpowiedzi są już na Twoim mailu, tak więc pozdrawiam serdecznie!

 72. rick

  Taa, kolejny darnowy – wyślij sms za 4 dychy, ciekawe ile w rzeczywistości… Prawdziwy test na inteligencję rozpoczyna się w momencie połapania sie, o co w tym chodzi. A wiadomo, o to co zawsze

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nawet sobie nie zdajesz sprawy z tego jak się właśnie ośmieszyłeś ;) Proponowałbym najpierw wypełnić test, a potem ewentualnie podzielić się uwagami. To, że inne strony tak działają nie oznacza, że ta też wymusza jakieś opłaty.

 73. Mest

  Fajny test , chciałbym tylko wiedzieć:
  – ile jest wyników w bazie danych
  – przydałaby się jakaś krzywa Gaussa/ tabela centylowa

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wszystkie informacje odnośnie wyników jakie mogę przekazać są podane na mailu i jak najbardziej są one aktualne.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   W skali wechslera wynik 149 jest wręcz kosmiczny (próg zagranicznej Mensy przy takiej skali to 130) ;) Choć teoretycznie wszystkie te testy to tylko forma zabawy, to prawdopodobnie tamten prezentował wyjątkowo mocno zawyżone wyniki, kompletnie nieadekwatne do rzeczywistości.

 74. Ana

  Witam,
  Czy mogłabym poprosić o przesłanie gdzie popełniłam błędy…? Test bardzo ciekawy.
  Musze go pokazać chrześniakowi dla zabawy bo według Mensy ma 146.

 75. Magdalena

  Mi wyszło 128 (bez większego główkowania bo czas też się liczy). Trochę słabo zwłaszcza że w mensowskich wychodzi zawsze ok 150-160 (skala Cattella). W jakiej skali są podane wyniki? I czy na pewno w takim teście powinny być rozsypanki wyrazowe i zadania matematyczne i to ostatnie na pamięć? W mensowskich są tylko obrazki ponieważ ktoś kto ma braki w wiedzy wypadnie w takim teście znacznie gorzej, a inteligencja to przecież cecha wrodzona… Może mógłby mi ktoś podesłać aktualne testy mensowskie bo w każdym z testów jakie znalazłam wypadam inaczej a w maju są kwalifikacje do polskiej mensy w Warszawie i głupio by było nawet nie osiągnąć dolnego progu 148 (więc wolę się upewnić) pomimo że za każdym razem w testach badających wysokie iq (30 pytań) łapie się w przedziale. Ale niestety te testy online kosztują ok 10zł a bonus za rejestrację karty sim się kończy:)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   1. Kilka komentarzy wyżej ktoś twierdził, że test jest za łatwy i że wyniki są zawyżone, snując wokół tego teorie spiskowe ;) Ty twierdzisz, że jest zupełnie na odwrót, czyli pewnie z testem jest wszystko w porządku, co zresztą potwierdza rozkład wyników :)
   2. Tak, jest to skala Cattella, czyli dokładnie taka jak w Mensa Polska.
   3. Co do obrazków, to niestety Cię zmartwię – to, że w testach IQ są zazwyczaj różne układanki nie wynika z tego, że są one lepsze, albo że lepiej badają one inteligencję. Stosuje się je, bo tak jest po prostu łatwiej. Bardzo trudno byłoby tworzyć takie testy jak ten tutaj na każdych kwalifikacjach do Mensy – znacznie prościej jest w jeden szablon wklejać jakieś układanki, które w dodatku można powielić z zagranicznych testów (bo przy obrazkach nie istnieje bariera językowa).
   Czy obrazki lepiej badają inteligencję? Niestety nie, bo ciągle są tam powielane pewne schematy, których po prostu można się wyuczyć (zwłaszcza jak mamy klucze odpowiedzi). I wydaje mi się, że właśnie Twój przypadek jest na to najlepszym dowodem – rozwiązujesz sporo testów z układankami, więc doszłaś w nich już niemal do perfekcji, stąd tak wysokie wyniki. Ale czy nauka tych schematów ma coś wspólnego z inteligencją, jeśli nie umie się rozwiązać prostych zadań logicznych? Moim zdaniem nie ;)

 76. erewee

  halo. Robilem test kolo godziny 14 nick erewee czy jakos tak. Wynik taki sobie, natomiast mialbym prosbe o przeslanie odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Test nawiasem mowiac bardzo fajny

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wynik nie był taki zły ;) Dzięki za miłe słowa odnośnie testu, a prośbę dotyczącą błędnych odpowiedzi właśnie spełniłem. Pozdrawiam!

 77. Konrad

  Witam, pierwszy raz w życiu rozwiązywałem tego typu test i otrzymałem 142/160pkt. Ciekawi mnie jak wygląda ten test na tle takich jak są np. robione przez mensę lub psychologów, którzy badają dzieci lub dorosłych? Mam na myśli czy są bardziej rozbudowane, dłuższe itp. Rozwiązywanie zajęło mi 35 minut, czy czas ma wpływ na wynik? I jeszcze jedno pytanie, czy mógłbym otrzymać moje błędne odpowiedzi?
  Dziękuję i pozdrawiam

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Odnośnie porównania do innych testów to zachęcam do poczytania innych komentarzy, bo już kilka razy ten temat był tu poruszany ;) Czas nie wpływa na końcowy wynik testu, ale gdyby chcieć go uwzględnić to myślę, że powinieneś odjąć sobie około 10 punktów za przekroczenie 30 minut rozwiązywania, bo faktycznie 35 minut to dość dużo.
   Błędne odpowiedzi właśnie przed chwilą Ci wysłałem, tak więc zajrzyj na skrzynkę. Pozdrawiam!

 78. Renka

  Fajny test, zróżnicowane typy zadań. A ostatnie dla mnie zaskakujące. Ciekawa jestem swoich błędów. Dzięki za fajna zabawę :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Miło mi czytać tak pozytywne komentarze, dlatego tym chętniej spełnię Twoją prośbę :) Listę błędów masz już na mailu. Pozdrawiam i również dziękuję!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Zdecydowana większość Twoich odpowiedzi była błędna, tak więc lista z błędami niestety nic Ci nie pomoże :( Spróbuj może wykonać ten test jeszcze raz :)

 79. Daffi

  142/160 – 2,75 pkt. proc. więcej niż na maturze z matmy (rozsz..) :))
  W sumie ciekawe na ile inteligencję badają egzaminy maturalne, albo chociaż jakie są korelacje… ‚_’

  Zastanawia mnie definicja słowa – czy chodziło o istniejące w polskim słowniku?

  Standardowo jestem ciekaw błędów, ale też czasu rozwiązywania :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Myślę, że jakaś korelacja między wynikami z matur i testami na inteligencję istnieje, zwłaszcza że osoby inteligentne są w stanie dojść do pewnych rozwiązań nawet mimo braku pełnej wiedzy :)

   Tak, słowo musi być słowem istniejącym w polskim słowniku i to zadanie masz akurat źle ;) Listę błędów przesłałem Ci na maila. Pozdrawiam serdecznie!

 80. Niebieski kangur

  145 iq. Czytałem komentarze i dowiedziałem się ,że to jest w skali cattella ,więc 148 pkt. To 2 sd ,awięc tu 148 jest równe 130 weschlera i 132 bineta. Wg. Takich kalkulacji mam 129 w skali weschlera. Dobrze rozumuję?
  Proszę o informację ile % ludzi uzyskuje to 150 i 160 pkt.
  Oraz chciałbym informacje o błędach.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   No może prędzej 128 jeśli już tak przeliczamy skale ;) Co do ilości osób, to niestety nie liczyłem aż tak dokładnie ile procent osób przekracza akurat 150 punktów. Zresztą nie ma sensu aż tak się rozdrabniać, bo skoro niecałe 10% przekracza próg 140, to możemy śmiało oszacować, że 150 przekracza może ze 3%.
   A błędy za chwilę prześlę na maila ;) Pozdrawiam!

    • SzaloneLiczby
     Admin

     Starałem się by test jak najlepiej odzwierciedlał rzeczywistość, więc cieszę się że to dostrzegłeś i doceniłeś :) Pozdrawiam!

 81. panixyz

  Test fajny. Roiłam test iQ na innej stronie z opłatą i wyszedł mi taki sam wynik. Czy można otrzymać błędne odpowiedzi wraz z poprawnymi

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wielkie dzięki za komentarz i cieszę się, że test Ci się spodobał :) Prośba już spełniona, tak więc pozdrawiam serdecznie!

 82. Julia

  Czy mogłabym prosić o wysłanie prawidłowych odpowiedzi na te pytania, na które udzieliłam niepoprawnej odpowiedzi?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Test jest w skali Cattella, czyli takiej jak w Mensa Polska ;) Prośba już spełniona, tak więc pozdrawiam serdecznie!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Z chęcią bym Ci wysłał listę Twoich błędnych odpowiedzi, ale musisz mi podać trzy pierwsze litery swojego maila, bo nie mam pewności czy dobrze namierzyłem Twój test ;) Pozdrawiam!

 83. Marta

  Całkiem fajny test :)
  Widzę, że niektórzy proszą o wysłanie błędnych odpowiedzi. Też je chętnie zobaczę, jeśli to nie problem.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Dzięki za miłe słowa i cieszę się, że test Ci się spodobał :) A prośbę już oczywiście spełniam, pozdrawiam!

 84. Adrian

  Witam, bardzo ciekawy test, trochę taki różnorodny. Jaka jest statystyka wyników użytkowników strony??? Pozdrawiam

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ogólna statystyka wyników jest przedstawiona w mailu :) Generalnie rozkład wyników jest bardzo zbliżony do tego jaki powinien być w Mensa Polska, bo to właśnie ta organizacja była moim punktem wyjścia podczas tworzenia testu. Pozdrawiam!

 85. Mimi

  Bardzo fajne pytania :D Przeważnie na tego typu testach, chcę tylko aby się skończył. Pytania są tam niemiłosiernie nudne i pozbawione sensu. Tylko i wyłącznie „wstaw” „dopasuj” itp. Ten jest zupełną odwrotnością. Gratuluję :)
  Mogę prosić o wysłanie mi moich błędów na maila? ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Bardzo Ci dziękuję za miły komentarz i cieszę się, że doceniłaś moją pracę :) Tak pomyślałem, że i ja Ci sprawię przyjemność, tak więc oprócz błędnych wyników wyślę Ci także unikatowy kubek Szalonych Liczb ;) Zajrzyj więc koniecznie na skrzynkę, do usłyszenia!

 86. Anonim

  145 LOL a tu wszyscy mają powyżej przeciętniej to może nie wierzyć wynikom, i jestem ciekaw ile błędów mi się popełniło. hmm… ciekawe. i rozwiązałam test w 5 min kto pobije?
  proszę o przesłanie odpowiedzi. :P :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ale dlaczego wkręcasz innych? ;) Przecież za pierwszym razem zrobiłeś/aś test ze znacznie niższym wynikiem i zajęło Ci to ponad 40 minut. A potem niektórzy myślą, że tak wiele osób zgarnia jakąś gigantyczną liczbę punktów ;)

 87. DragoNN

  Proszę o przesłanie mi poprawnych odpowiedzi na mój email :) Poszło mi bardzo źle, bo tylko 108/160 , a mam 12 lat, więc powinienem mieć co najmniej 120, zresztą w szkole moje jedyne oceny końcowe to 6 i 5, więc jestem z siebie bardzo niezadowolony :(

  Test jednak bardzo fajny, dobrze się bawiłem, i przyznam, że w wielu momentach miałem zagwozdkę, jakoś poszło. [Tu lekki spoiler, więc kawałek wyciąłem ;)]. Test zajął mi 20 minut bo robiłem ogromne przerwy – to z psem, to do sklepu, to na obiad. XD Ale spoko. To dobre takie. Może kiedyś wyjdzie mi lepiej!

  Był on kompletnie inny, w większości, żeby poznać wynik trzeba SMS-a wysłać i zazwyczaj jedyne zadania które tam są to zadania typu: DOPASUJ. Ten test jest zupełną odwrotnością. Końcowa moja ocena: 10/10! :)

  Gratuluję świetnego testu i się już żegnam ;D Do zobaczenia i życzę powodzenia w następnych grach!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Złączyłem Twoje komentarze w jedną całość, tak aby się łatwiej innym czytało :) Wynikiem się nie przejmuj, jest naprawdę dobry, zwłaszcza jak Twój wiek! Tak więc głowa do góry :) Cieszę się, że test Ci się podoba, więc tym chętniej spełniam prośbę dotyczącą wysyłki listy z błędami. Pozdrawiam serdecznie i do usłyszenia!

 88. grey

  prosze sie nie przejmowac wynikami jesli panstwo nie mieli w zyciu do czynienia z ciagami aretmetycznymi i geometrycznymi zadania z testu polegaja na sprawnym wykorzystywaniu zdobytej wiedzy wiec jesli ktos pomimo tego iz jest nad wyraz rozwiniety w dziedzinjach humanistycznych i dosc latwo sobie radzi w zyciu ale nie uvczeszczal na matematyke raczej nie poradzi sobie z tymi zadaniami uczciwie byloby gdyby przed testem byla informacja z jakiej dziedziny i jakiego rodzaju testy beda podane w ten sposob uzytkownik moglby sie przygotowac do tego rodzaju testow jesli juz koniecznie chcecie oceniac poziom swojego intelektu na podstawie testow w internecie sam osiagnelem bardzo maly wynik za pierwszym razem gdyz mam ukonczone 4 klasy szkoly podstawowej ,natomiast po zapoznaniu sie z materialami przystapilem do testu ponownie po uplywie 30 minut i wynik byl 25% lepszy od poprzednbiego i oscylowal w granicach 104 pierwszy rzeczywiscie wypadl zenujaco. Takze to iz ktos z mensy poradzil sobie z tym testem oznacza tylko i wylacznie ze byc moze w zyciu nie slyszales\as o tego typu zagadkach a tu przychodza ludzie ktorzy robia to czesto w wolnym czasie nie uwazam ze odzwierciedla to poziom intelektu. bardzo czesto ludzie ktorzy to dobrze rozwiazuja nie radza sobie w zyciu na poziomie podstawowych funkcji egzystencji w srodowisku i byc moze przedstawiaja o wiele mniejsza wartosc intelektualna dla spoleczenstwa niz ty uzytkowniku ktory osiagnales 68pnkt.prawdopodobnie poswiecasz swoj czas i uwage na rzeczy istotniejsze niz jakies zagadki w internetach prosze adminow o nie usuwanie postu gdyz sluzy on tylko i wylacxznie zapobieganiu nieuzasadnionej depresji uzytkownika pozdrawiam i dziekuje za mozliwosc udzialu w tym przedsiewzieciu

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Przecież tutaj nie ma ani jednego ciągu arytmetycznego, ani tym bardziej geometrycznego :) Ten jeden ciąg liczb który się pojawia w teście da się rozgryźć znając jedynie dodawanie i odejmowanie i nie ma on nic wspólnego z ciągami, których uczymy się w liceum lub technikum. Jeśli już, to prędzej to jedno zadanie gdzie użyte jest pojęcie procentów może być problematyczne dla 4-klasisty. Tak więc kompletnie się nie zgodzę, że ten test jest jakiś „matematyczny”, bo jest cała masa zadań na logikę, są też zagadki słowne, a to że gdzieś w zadaniu występują liczby nie czyni od razu testu typowo matematycznym ;)

   Nie mniej jednak to przecież tylko zabawa :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Mail wygląda na wpisany poprawnie, ale jakby faktycznie wynik nie doszedł (może dojdzie z kilkuminutowym opóźnieniem) to napiszę Ci tutaj – zdobyłeś/aś 139 punktów na 160 możliwych :) Pozdrawiam!

 89. fqawmee

  Za średni wynik testu IQ uznaje się 100 punktów.
  Najwięcej osób osiąga wynik w granicach 90-110 punktów.

  A widzę tu głównie wysokie noty. Popisywanie się, czy statystyki kłamią ? ;)
  Wiem, że przeciętni nie będą się popisywać, ale ktoś wysoce inteligenty nie jest zaskoczony wynikami testu bo ma świadomość że jest ponadprzeciętny, a u niektórych tutaj „inteligentach” można zauważyć to zdziwienie ;p

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Już wiele razy odpowiadałem na to zagadnienie ;) Po co miałbym kłamać w podawanych statystykach? To przecież tylko zabawa, jaki sens miałoby podawanie przeze mnie nieprawdziwych informacji? Statystyki są jak najbardziej prawdziwe. Co do komentarzy – to chyba nic niezwykłego, że ludzie wolą się pochwalić lepszym wynikiem. Zresztą to też często jest tak, że wynik napisany w komentarzu ma niewiele wspólnego z rzeczywistością ;) Pozdrawiam!

 90. Itasik

  151 punktów.
  Ostatnie pytanie nie dotyczyło raczej pytania z zakresu inteligencji, a pamięci. Stwierdzenie, że wiedza ogólna i pamięć są jednymi ze składowych inteligencji IQ – jest błędne. Z mojej wypowiedzi możecie wywnioskować z niemałą pewnością, że nie znałem odpowiedzi na ostatnie pytanie. Ile pkt bym miał, gdybym odpowiedział na nie poprawnie? :)

  Niemniej jednak test spełnij swoje zadanie. Rozruszał nasze komórki, pobudził do myślenia, skupienia.. – A zapewne o to w tym głównie chodziło.
  Pozdrawiam Admina i dziękuję za udostępnienie testu :)

 91. Oczko

  Bardzo przyjemny test, gratuluje autorowi projektu, świetnie się bawiłem :) Bardzo prosiłbym o podesłanie błędów w wolnej chwili, o ile nadal jest taka możliwość, byłbym bardzo wdzięczny. No i oczywiście życzę Wesołych Świąt! :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wielkie dzięki za miłe słowa! Właśnie o to chodzi, by się przede wszystkim dobrze bawić przy tym teście :) Prośba oczywiście już spełniona, tak więc zajrzyj na swoją skrzynkę. Pozdrawiam i również Wesołych Świąt życzę!

 92. Gola

  Za pierwszym razem nie dodał mi się komentarz, ale podchodziłam do testu dwa razy ( ze względu na to, że nie było możliwości cofnięcia się do poprzedniego zadania i poprawienia, a byłam w pracy i niektóre pytania zrobiłam zbyt niedbale, czego na końcu testu żałowałam) – pierwszy wynik 141, drugi 160/160 :) test fajny, różnorodny, choć może wynik nie do końca wiarygodny ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wynik z drugiego testu jest na pewno nieadekwatny i tym samym niewiarygodny, to to nawet ja Ci powiem ;) To trochę tak jakby maturzysta po egzaminie wrócił do domu i jeszcze raz napisał maturę znając pytania – wiadomo, że znając pytania pójdzie nam znacznie lepiej. Poza tym bardzo długo robiłaś ten pierwszy test (prawie godzinę), więc to też musisz uwzględnić. Zalecany czas zrobienia testu to maksymalnie ok. 25-30 minut, więc siłą rzeczy niezastosowanie się do wskazań powoduje wyższe wyniki ;)

   Nie mniej jednak to przecież tylko zabawa, nie patrzyłbym aż tak na wynik co na możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i ćwiczenie szarych komórek, a te jak się okazało było u Ciebie z pewnością bardzo udane, tak więc gratuluję! :)

   • Gola

    Wiem, że długo, pracuje w sklepie, więc miałam częste przerwy w teście podczas obsługi klienta, trudno mi stwierdzić ile zajęłoby mi to w domu, w ciszy i skupieniu :) ale najważniejsze, że test był ciekawy i umilil mi czas pracy :)

    • SzaloneLiczby
     Admin

     A no to chyba że tak, to w takim razie długi czas rozwiązywania jest zrozumiały :) W sumie to właśnie dlatego nie uwzględniam czasu przy wypełnianiu testu, bo właśnie zdaję sobie sprawę z tego, że wiele osób ma krótsze/dłuższe przerwy i szkoda by było ich w ten sposób karać.

     Tak czy inaczej – najważniejsza w tym wszystkim jest dobra zabawa :) Zresztą powiedzmy sobie wprost, ale Twój wynik jest w absolutnej czołówce i jakkolwiek by tego nie ująć w skali IQ to na pewno masz ponadprzeciętną inteligencję, tak więc gratulacje!

 93. Karolina

  Witam, świetny test! Tak mi się spodobał, że widząc ostatnie pytanie poczułam lekki smutek! Zazwyczaj było odwrotnie. :)
  Czy mogę prosić o odpowiedzi na maila?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Miło mi czytać tak pozytywny komentarz, dlatego tym chętniej spełniam prośbę i błędne odpowiedzi są już na Twoim mailu :) Pozdrawiam!

 94. Anonim

  Ja mam bardzo słaby wynik. Ledwo 74. Tylko przyznaję robione na szybko. W przypadku jednak niektórych pytań wątpię abym wysnuł bardziej bliskie prawdy podpowiedzi kiedykolwiek.
  Testy chyba w większości opierają się na prostej matematyce, a z tej miałem lufy. Mimo magistra na piątkę z malarstwa i pedagogiki. Pocieszam się tym że testy na rozróżnianie barw, spostrzegawczość, pamięć kształtów i treści pewnie poszłyby lepiej.

 95. Wojtek

  Witam,
  Fajny test, super sposób na zajęcie czasu ^^ Zupełnie zaskoczyło mnie ostatnie pytanie, złapałem się na tym że przez cały test nie patrzyłem w ogóle na odpowiedzi póki nie byłem pewien/nie miałem jakiegoś typu co do prawidłowego rozwiązania (i trzeba było oddać szybki strzał ^^). Również prosiłbym o podesłanie na maila co poszło nie tak (nie wiem jak to się odbywa, czy trzeba podać mail, czy wyszukiwanie po nicku, tak czy siak czekam na odpowiedź ;)).
  Jeszcze raz gratuluje udanej roboty i pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ostatnie pytanie jest rzeczywiście specyficzne, ale to właśnie na tym polega cała zabawa :) Już udało mi się odnaleźć Twój formularz, tak więc proszę zajrzyj na skrzynkę. Czeka tam na Ciebie lista błędnych odpowiedzi, choć nie jest ona długa, tak więc gratuluję świetnego wyniku ;) Dzięki za wspólną zabawę!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Świetny wynik, gratulacje! Dokładnie przed chwilą wysłałem Ci maila z listą błędnych odpowiedzi, tak więc zajrzyj na skrzynkę :) Pozdrawiam!

 96. papryczka

  Heh, 150. Nie wiem co w tym trudnego… Nie udało mi się ostatnie pytanie. Dlaczego? Bo zwykle od razu byłam pewna odpowiedzi i nie czytałam innych… To jednak czegoś uczy: zawsze zwracaj na wszystko uwagę!

  Pozdrowienia!

 97. Anonim

  Fajny teścik, miło się go rozwiązywało, ale miałem robione testy w poradni i tam mi powiedzieli że mam IQ 134 a wyszło mi 108. Frajda jednak została

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Pamiętaj, że może też być tak, że to w poradni wyszedł „zły” wynik ;) Tak czy inaczej to tylko zabawa i tak należy traktować każdy test na inteligencję :)

 98. Kacper

  Nie wiem co ja robię ze swoim życiem, ale rozwiązałem ten test już kilka razy i za każdym podejściem miałem zbliżony, niezbyt imponujący wynik. ;D Chyba nie udało mi się wywnioskować, gdzie popełniłem błędy… :D
  W każdym razie test jest świetny i szczerze podziwiam osobę, która była zdolna do jego ułożenia. :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie patrz na wyniki, które padają tutaj w komentarzach. Uzyskujesz wyniki powyżej średniej, a to już coś, zwłaszcza jak na Twój wiek :) Wielkie dzięki za miłe słowa!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To się nazywa timing ;) Właśnie miałem kończyć pracę na dziś, ale w ostatniej chwili przeczytałem Twój komentarz, tak więc za chwilę będziesz mieć błędne odpowiedzi na mailu :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeśli chodzi o testy z Mensy to można wyćwiczyć różne typy zadań i w ten sposób na papierze da się „poprawić swoje IQ” ;) Co do wieku to faktycznie inteligencja zmienia się z wiekiem – zazwyczaj starsze osoby wypadają gorzej w tego typu testach.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ale trzeba było podać prawdziwy email, a nie jakieś losowe literki ;) Wyjątkowo więc napiszę Ci tutaj Twój rezultat – zdobyłaś 78 punktów na 160 możliwych :)

 99. Ewa

  Witam, rozwiązała test kilka minut temu , jako Ewa, nie dałam rady wysłać ze względu na to ze nie brało mi żadnego adresu e-mail, czy tutaj mogłabym dowiedzieć sięjaki jest wynik? Dziekuje

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Niestety nie pomogę Ci, bo nie mam zapisanego Twojego formularza w systemie :( Prawdopodobnie w adresie email wkradł Ci się jakiś znak, którego na pewno być nie powinno (np. przecinek zamiast kropki). Zachęcam więc do ponownego spróbowania swoich sił :)

 100. krabi

  Proszę również o wysłanie odpowiedzi, mam podejrzenie co mogłem zrobić źle ale chciałbym się upewnić;). Test ogólnie bardzo fajny, udało się zmieścić w nieco ponad 20 minut chociaż nie liczyłem czasu, no a sam wynik chyba za duży trochę mi wyszedł, no ale z drugiej strony te zadania które zaserwowałeś do mnie „trafiają”, więc może dlatego. Pozdrawiam ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Faktycznie poszło Ci bardzo dobrze :) Nie ma co się oszukiwać, po prostu masz bardzo wysoki iloraz inteligencji, niezależnie już od konkretnego wyniku. Dzięki za wspólną zabawę, prośbę właśnie przed chwilą spełniłem ;)

 101. Anonim

  Witam. Mam pewne pytanie. Kiedy za 1 razem zrobiłem test otrzymałem tylko 88punktów. Wydało mi się to nie powiem troszeczkę słabym wynikiem. Postanowiłem zrobić test 2 raz i przemyśleć na spokojnie każdą możliwą odpowiedz. Otrzymałem wynik 129. Czy jest to wynik prawidłowy ? Czy zrobienie testu 2 raz nie liczy się ? Proszę o odpowiedz :D

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Test robiony za drugim razem pewnie nie jest już tak wiarygodny jak ten robiony za pierwszym. Nie mniej jednak bardzo fajnie, że udało Ci się przemyśleć te zadania i poprawić znacznie swój wynik – właśnie taka postawa podoba mi się najbardziej. Cały test jest przecież formą zabawy i ćwiczenia szarych komórek :)

 102. Mest

  To tak dla porównania – właśnie przyszedł wynik testu Mensy, 121 w skali Wechslera (134 Cattela), czyli wynik osiągany przez 8% populacji. Tu za pierwszym razem miałem 144 (pominąłem zadanie ze Scrabblami) – co osiąga 10% populacji. Wyszło w zasadzie podobnie, chociaż test robiłem chyba z 25 minut, a tam u nich ograniczenia czasowe są niesamowite. Nowy test ma ze 100 zadań, 8 części i 20 sekund na zadanie.
  Także większy stres niż na maturze. Tutejszy test na pewno jest jednym z tych, których wynik można brać pod uwagę, no i nie trzeba płacić 50zł. Pozdro

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wielkie dzięki za ten komentarz! Nawet nie wiedziałem, że Mensa zmieniła swoją skalę :) To jest chyba najlepszy dowód na to, że wyniki tego testu naprawdę dobrze oddają rzeczywistość. Tak jak napisałeś – Twój wynik w Mensie osiąga jedynie 8% populacji, a tutaj zdobyte przez Ciebie 144 punkty też osiąga właśnie około 7-8% osób (10% osiąga wynik 140 i wyższy). Korelacja między tymi wynikami jest więc świetna :)

 103. Kindzxa

  Super test! Fajna zabawa a pytania są ciekawie ułożone :D
  I czy mogłabym poprosić o błędne odpowiedzi na email?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Dzięki za miły komentarz! Prośbę właśnie spełniłem, tak więc zajrzyj proszę na maila :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Na szczęście choć mail nie dotarł to wszystko się zapisało w systemie, więc napiszę Ci tutaj Twój wynik – uzyskałaś 122 punktów IQ (na 160 możliwych). Pozdrawiam!

 104. Anonim

  Bardzo przyjemny teścik. Wynik 129 z tego co podajesz wydaje się być dobrym wynikiem zważając na to, że obliczenia wykonywałem w głowie i nie pomagałem sobie jakimiś kalkulatorami itp. oraz odpisywałem w trakcie na smsy. :P
  Wydaje mi się, że niektóre pytania trochę odbiegają od badania stricte inteligencji, ale zauważyłem że starałeś się jak najbardziej uśrednić pytania, by wyrównać szansę, dla ludzi którzy mocni są z danej dziedziny, a gorzej radzą sobie w innej.
  Jeżeli można to prosiłbym o podesłanie błędnych odpowiedzi. Z góry dziękuję.
  Polecę znajomym, bo myślę, że odwaliłeś kawał dobrej roboty i warto poświęcić te 20-30min ;)

 105. kamils238

  143, choć do niektórych zadań przydałoby się, aby czas rozwiązywania miał wpływ na wynik, jak np. z tym ciągiem liczb bo można to obliczyć sposobem lub „iść na piechotę” zliczając wszystko po kolei. Można prosić o błędne odpowiedzi?
  Z góry dziękuje.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Zdaję sobie sprawę, że fajnie byłoby gdyby czas miał wpływ na wynik, ale tak jak już kilka razy w komentarzach wspominałem – wiem, że wiele osób robi ten test z przerwami (bo np. jest w pracy) i szkoda by było ich za to w jakiś sposób karać niższą punktacją ;) Uznałem więc, że jak ktoś chce reżimu czasowego to samodzielnie go sobie wprowadzi (stąd też informacja o tym ile minut powinien trwać ten test).

   Co do prośby, to oczywiście za chwilkę ją spełnię ;) Pozdrawiam!

 106. Klaudia - 23 lata

  Hej, czy mogłabym również prosić o odpowiedzi do mojego testu? :D Mój wynik to niestety 83, nie jestem dobra w liczeniu, dlatego jestem bardzo ciekawa :D

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Taki wynik oznacza, że większość zadań jest zrobiona błędnie :( Może spróbuj swoich sił jeszcze raz?

 107. drzeweczko

  fajny test:). nie spodziewałem się uzyskanego wyniku. Proszę prześlij mi moje wypociny na maila.
  dziękuję i pozdrawiam:)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wielkie dzięki za miłe słowa! Przejrzałem Twoje wypociny i rezultat tych oględzin jest już na Twojej skrzynce ;) Pozdrawiam!

 108. Dar

  Witam serdecznie. Właśnie rozwiązałem test, całkiem na luzie i dość szybko, bez pomocy obliczeniowych, wynik 119 uważam za dość satysfakcjonujący , mogę poprosić błędne odpowiedzi na maila w celu przeanalizowania ? Dar . Pozdrwawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To bardzo dobry wynik, większość osób zgarnia mniej punktów, więc jak najbardziej powinien to być wynik satysfakcjonujący ;) A prośbę właśnie przed chwilą spełniłem, pozdrawiam!

 109. Sylwia

  Ostatnie pytanie jest najlepsze. Mówiłam sobie „Pewnie zaraz będzie jakieś ekstremalnie trudne pytanie i dużo liczenia, muszę się przygotować”, ale kiedy przed moimi oczami ukazało się pytanie, mocno się zdziwiłam.

  Czy ktoś z Was też ma wynik 141? ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Bardzo się cieszę, że udało mi się Cię zaskoczyć, bo w sumie o to właśnie chodzi, by się bawić tym testem! :) A wynik otrzymałaś świetny, tak więc ogromne gratulacje za pokonanie bariery 140IQ!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Widzę, że już sobie poradziłeś ;) Jak komuś się wyświetla taki komunikat, to na 99% chodzi o to, że gdzieś wkradł się średnik lub przecinek (np. zamiast kropki). Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Każdy test IQ to pewna forma intelektualnej zabawy i tak to należy traktować :) Jeśli chodzi o rzetelność, to test jest naprawdę bardzo dobrze przygotowany, zresztą już wiele osób tu potwierdziło że ich wyniki są zbliżone do tych z Mensy Polska.

 110. Piotr

  Dzieki za test, swietnie sie bawilem :) Faktycznie pytania nie sa na tzw. jedno ‚kopyto’, co mi sie bardzo podobalo. Jak wiele osob przede mna, bardzo bym prosil o maila, co poszlo nie tak. Goraco pozdrawiam i bede polecal!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Wielkie dzięki za miłe słowa i cieszę się, że dobrze się bawiłeś :) Prośbę oczywiście chętnie spełnię, ale niestety nie mogę odnaleźć Twojego formularza, dlatego proszę podaj mi 3-4 pierwsze litery Twojego maila :) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Przychodzą od razu, w naprawdę wyjątkowych sytuacjach trzeba czekać może 1-2 minuty. Najczęściej jak mail nie dochodzi, to jest to po prostu wina źle wpisanego adresu i tak chyba było i w Twoim przypadku, ale widzę, że już sobie poradziłaś :)

 111. Telenia

  Wyszło mi 130! :D Świetny test, bardzo przyjemnie się go rozwiązywało.
  Proszę również o przesłanie mi moich błędnych odpowiedzi na maila. Z góry dziękuję! c:

  • SzaloneLiczby
   Admin

   I o to właśnie chodzi :) Gratuluję świetnego wyniku, a prośbę właśnie przed chwilą spełniłem, pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie ma problemu, ale potrzebuję dosłownie 3-4 pierwsze litery Twojego maila, bo niestety nie mogę odnaleźć Twojego formularza ;) Pozdrawiam!

 112. Pozdro

  Bardzo proszę o wysłanie błędnych odpowiedzi.
  Za pierwszym 118/160 bo robione bez większego skupienia nad wyrazami do układania :D
  Za drugim juz 130/160 gdzie już byłem skupiony.
  Sześć ostatnich cyfr maila: 123999

  Pozdrawiam

  • SzaloneLiczby
   Admin

   O i to mi się podoba najbardziej, lubię kiedy próbujecie swoich sił ponownie i poprawiacie swoje wyniki :) Właśnie o to chodzi w tej zabawie. Prośba oczywiście spełniona, tak więc dzięki za wspólną zabawę!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Dziękuję za miły komentarz i cieszę się, że test Ci się spodobał :) Prośbę przed chwilą spełniłem, tak więc zajrzyj proszę na maila. Pozdrawiam!

 113. Rose

  Mogę prosić o przesłanie błędnych odpowiedzi na maila? Wynik 143 IQ, nie jestem zbytnio zadowolona, ale może być na 16 lat :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Trzeba stawiać sobie w życiu ambitne cele, ale wynik 143 IQ jest naprawdę świetny i możesz być z niego dumna! Tak naprawdę jesteś w gronie 10% osób, które pokonują barierę 140 punktów, ogromne gratulacje! A listę błędnych odpowiedzi właśnie przesłałem na maila ;)

 114. Ewa

  132 ;) Fajny teścik i za darmo mam wynik :) Ostatnio trudny test zrobiłam i bum…sms ;-;
  Mogę dostać odpowiedzi? :) Zwłaszcza 1 pytanie mnie ciekawi o.o

  • SzaloneLiczby
   Admin

   No niestety większość testów dostępnych w necie jest nastawiona na te nieszczęsne SMSy… Cieszę się, że test Ci się spodobał, za chwilkę wyślę Ci listę błędnych odpowiedzi :) Pozdrawiam i gratuluję świetnego wyniku!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   O proszę, to jak otrzymasz wynik to daj znać jak Ci poszło! :) Kilka miesięcy temu ktoś już zrobił podobny eksperyment i wynik wyszedł dosłownie identyczny, więc sam jestem ciekaw jak to będzie w Twoim przypadku. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Dzięki za informację! Będzie ona niezwykle cenna, szczególnie dla osób które uważają, że test jest zbyt prosty :) Pozdrawiam!

 115. Nela

  Ja też bym prosiła prawidłowe odpowiedzi na maila ;) nie poszło mi wcale źle ale jednak do maxa troche mi brakuje i to bardzo nurtujące gdzie popełniłam błąd ;)

  PS. Fajny teścik a ostatnie pytanie baaardzo nieprzewidywalne;D

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Raptem trzy zadania były źle, więc wynik jest świetny :) Prośbę oczywiście spełniłem, listę błędów masz już na mailu. Pozdrawiam!

 116. Arie

  124, o 2:10 w nocy, po 8 godzinach pracy do 22 :P
  Daje sobie głowę uciąć, że wypoczęty bym skoczył na ponad 135! :D
  Ale dziękuję za test panie Admin, świetna mieszanka matmy, logiki i innych dziedzin które nawet trudno nazwać (tak, chodzi mi o obrazki :P)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Cała przyjemność po mojej stronie ;)
   Fakt, godzina mocno niesprzyjająca, ale nawet te 124 punkty są już świetnym rezultatem. Można powiedzieć, że jesteś typem „sowy”, zarówno ze względu na inteligencję jak i na nocne rozwiązywanie testu ;) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wynik przychodzi od razu, o ile podałeś poprawnego maila :) Ewentualnie może być tak, że w niektórych skrzynkach ten mail pojawia się w jakiejś zakładce. Jeśli nie odnalazłeś wiadomości to mogę Ci napisać tutaj, że zdobyłeś 122/160 punktów IQ. Pozdrawiam!

 117. Rafael

  Test kompletnie zmyślony i niewiarygodny. Prawdziwe testy na iq zawierają tylko obrazki. Umiejętność układania słów z liter czy liczenia kwadratów nie ma nic wspólnego z inteligencją. Co jeżeli ktoś nawet nie zna jakiegoś słowa, które da się ułożyć z danych liter? Jest głupszy od tego kto je zna? Śmieszne.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jesteś niekonsekwentny, bo z jednej strony mówisz że test IQ zawiera tylko obrazki, a z drugiej krytykujesz zadanie z kwadratami które jest… obrazkiem. Trudno więc mi się odnieść do tej wypowiedzi, skoro sam sobie trochę zaprzeczasz…

   Nie bardzo też wiem skąd to przekonanie, że o inteligencji świadczą akurat zadania z obrazkami? Skąd czerpiesz taką wiedzę? Na czym ją opierasz? W czym dopasowanie obrazka jest lepsze od różnorodnych zadań? Analogicznie mógłbym spytać – czy to, że ktoś opanuje schematy układania obrazków powoduje, że jest bardziej inteligentny od reszty?

   To, że testy IQ są często w formie obrazków nie wynika z tego, że tak jest lepiej. Powód stosowania samych obrazków jest bardzo prozaiczny – w obrazkach nie ma bariery językowej i wiekowej. Dlatego np. drukując książkę z testami IQ można sprzedać ją w Polsce, Brazylii i w Japonii. Nie ma co też ukrywać, ale dużo łatwiej jest zrobić 20 zadań z obrazkami które się tylko różnią kolorowaniem, niż stworzyć 20 różnorodnych pytań. Ot i cała tajemnica ;) Niestety zadania z obrazkami mają jedną ogromną wadę – zazwyczaj rozwiązania zagadek powielają pewne schematy, dlatego rozwiązując kilka takich testów każdy kolejny wyjdzie Ci lepiej, co mylnie by sugerowało, że nagle stajemy się bardziej inteligentni.

   Zresztą każdy test (nawet obrazkowy) jest tylko formą zabawy, tak po prostu :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Pewnie że jest szansa, właśnie przed chwilą wysłałem Ci listę błędów, choć nie jest ona długa ;) Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wyszło Ci tak, jak wychodzi większości osób, bo przeciętne wyniki oscylują w granicach 100 punktów. Tak więc wynik jest w normie, zwłaszcza jak na Twój wiek ;)

 118. Anka

  140 – 15 lat, chyba nie jest źle, na pewno zawaliłam ostatnie, zupełnie tego nie liczyłam, a dalej to nwm, też mogę prosić o poprawne odpowiedzi? A i dziękuję ze pierwszy, jaki znalazłam test bez sms :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Powiedziałbym nawet, że bardzo dobrze Ci poszło :) Prośba oczywiście spełniona, a i ja dziękuję za miły komentarz, pozdrawiam!

 119. Bellamru

  Bardzo proszę na maila pytania z prawidłowymi odpowiedziami, adminie? :3 Wyszło mi 149/160, to całkiem przyzwoity wynik. Za pierwszym razem podałam złego maila i w trakcie robienia od nowa oświeciło mnie co do jednego pytania, jestem bardzo ciekawa czy chodzi o zadanie, o którym myślę. Liczę na odzew. :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Zgadza się, za pierwszym razem był błąd w mailu ;) Świetny wynik swoją drogą, test wypełniony niemal perfekcyjnie! Prośbę oczywiście już spełniłem, tak więc zajrzyj na swoją skrzynkę. Pozdrawiam!

 120. Zuza

  Bardzo proszę o przesłanie błędów na maila :) Świetny test, dziękuję za jego darmowe udostępnienie. Jest przyjemny i rzeczywiście sprawdza inteligencję w różnorodny sposób.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Dzięki za miłe słowa i gratuluję przy okazji świetnego wyniku! Wiadomość jest już na Twojej poczcie, pozdrawiam!

 121. DrakiDan

  Mój wynik to 144. Jestem w szoku. Na bank w rzeczywistości nie mam tak wysokiego IQ

  Może i nie jest to test na rzeczywisty iloraz inteligencji ale nie mnie oceniać jego miarodajność.
  Tak czy siak, pytania były naprawdę fajne i zróżnicowane. Ciężko o fajniejszy i jednocześnie bezpłatny test IQ.
  Naprawdę nieźle się bawiłem.
  Jestem ciekaw gdzie popełniłem błędy.

  Pozdrawiam autora testu!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ale ale, te 144 miałeś za czwartym razem ;) Choć i za pierwszym miałeś wynik niewiele mniejszy, tak więc duże gratulacje!

   Co do prośby, to właśnie przed chwilą wysłałem Ci maila z błędnymi odpowiedziami, pozdrawiam!

   • DrakiDan

    Tak jest. Za pierwszym razem zrobiłem jeden głupi błąd, mianowicie w ostatnim pytaniu(banalnym ;D) które totalnie zabiło mi ćwieka. Kolejne razy to sprawdzanie testu.

 122. Kacper

  Mam dopiero 13 lat i wyszło mi że mój iloraz inteligencji to: 149 IQ :D Czy mogę prosić o wysłanie prawidłowych odpowiedzi na maila? Bardzo spodobał mi się ten test jak również inne Quizy i zagadki na tej stronie ;D

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Po prostu mądry chłopak jesteś ;) Bardzo się cieszę, że spodobały Ci się także inne testy oraz quizy, a prośbę dotyczącą wysłania błędnych odpowiedzi właśnie przed chwilą spełniłem. Pozdrawiam serdecznie!

 123. Michu

  Moim zdaniem testy słownikowe są bez sensu, test na iq powinien być tak samo zrozumiały dla osoby z Afryki jak tej mieszkającej na biegunie północnym.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jeśli zarzutem jest to, że jest to test słownikowy, to powiem szczerze że chyba trochę przesadziłeś, przecież tylko pojedyncze zadania dotyczą liter ;) Aczkolwiek zgadzam się z Tobą, że testy ze słowami nie nadają się do międzynarodowych badań. Problem tylko w tym, że gdyby iść tym tokiem rozumowania to zostałyby nam tylko pytania obrazkowe, a ja chciałem stworzyć zróżnicowany test. Zresztą to tylko zabawa, bawmy się tymi zagadkami :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie no, nawet jakbyś chciał podważyć wartość liczbową tego wyniku, to w ujęciu procentowym jesteś w grupie ok. 10% osób, które napisały tak dobrze ten test ;)

 124. rakal

  160 pkt. Do dziewiętnastu razy sztuka! ;P Szkoda, że rozwiązywanie tego samego testu nie podnosi IQ, ale za pierwszym razem 138, więc i tak chyba nieźle. Bardzo sympatyczny test. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Rewelacja! Podoba mi się taka postawa, właśnie po to jest ten test :) Gratuluję zarówno tego pierwszego wyniku jak i dojścia do perfekcji ;)

 125. Ejdemson

  Cześć, ciekawi mnie jakie czynniki wpływają na wynik końcowy? Trudniejsze zadania są punktowane inaczej niż łatwiejsze? Ma na to wpływ czas?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Faktycznie jest tak, że różne pytania mają zróżnicowany wpływ na wynik końcowy. Co do czasu – ten nie jest brany pod uwagę i jest to moja świadoma decyzja, bowiem niektórzy robią go chociażby w pracy albo podczas innych zajęć domowych i siłą rzeczy czas wykonywania testu się im przeciągnie. Nie chciałem więc już kombinować i „karać” słabszym wynikiem takich osób. Nie mniej jednak jeśli chcemy by wynik był jak najbardziej wiarygodny, to zalecam by rzeczywisty czas rozwiązywania nie był dłuższy niż 25-30 minut.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Każdy dostaje przecież wyniki na maila, wystarczy podać prawidłowy adres email, a nie przypadkowy ciąg liter jak to Ty zrobiłeś ;) Żebyś już nie musiał drugi raz testu robić, to podam Ci wynik tutaj – uzyskałeś 126 punktów.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   To nie jest taki zły wynik, powiedziałbym że jest po prostu przeciętny, mieszczący się w normie :) Większość społeczeństwa osiąga wynik właśnie w okolicach 100 punktów.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Pierwszy mail do Ciebie nie doszedł, bo zjadłaś „e” w swoim adresie ;) Natomiast widzę, że już sobie poradziłaś i że za drugim razem poszło wszystko w porządku. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Musisz wpisać swój adres email w ostatnim okienku. Jeśli wpisany adres nie jest zaakceptowany, to pewnie dlatego że znalazł się w nim przecinek lub średnik ;)

 126. Mateusz

  156. Przyznam szczerze, że zaskoczyłem się w pozytywny sposób. Oczekiwałem raczej wyniku na poziomie trochę powyżej przeciętnej. Nie wiem na ile jest miarodajny ten test, jednak faktycznie przyznaję, że wybija się na tle innych swoim zróżnicowaniem. Generalnie – całkiem ciekawy.

 127. Jakub

  Z ciekawości wykonałem test ponownie, bo ostatnie pytanie wydawało mi się być pytaniem dotyczącym spostrzegawczości, a nie inteligencji i zdziwił mnie fakt różnicy aż 4 punktów pomiędzy poprawną odpowiedzią, a tą której się domyślałem. Z góry uprzedzam, że nie interesuję się sposobami mierzenia IQ, więc nie wiem czy spostrzegawczość jest istotnym elementem inteligencji i dlatego chciałem zapytać oto autora. Jeśli można prosiłbym również o wysłanie wszystkich poprawnych odpowiedzi na mail-a, bo widziałem że jest taka możliwość :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ostatnie pytanie to ze spostrzegawczością wiele wspólnego nie ma, prędzej z pamięcią ;) Pozwoliłem sobie na takie pytanie, bo z jednej strony uważam że pamięć ma jakieś przełożenie na inteligencję, a z drugiej wychodzę z założenia że test jest tylko zabawą, więc mogę sobie pozwolić na nietypowe zadania :)

   Co do prośby – wysłałem Ci maila z błędnymi odpowiedziami. Pozdrawiam i dzięki za komentarz!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Końcówka maila jest na pewno dobra, widocznie zrobiłaś literówkę gdzieś przed „małpą” :) Jakby co, to podam Ci tutaj Twój wynik – zdobyłaś 93 punkty. Pozdrawiam!

 128. GC

  Wszystko ładnie, ale w pytaniu ze scrabbli warto by doprecyzować czy chodzi tylko o język polski, bo człowiek szukając w takich pytaniach wszystkich haczyków dostaje paranoi. I jeśli to by było możliwe chciałbym prosić o błędne odpowiedzi na maila.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Gwarantuję, że nigdzie perfidnych haczyków nie ma ;) Prośbę oczywiście spełniłem, zajrzyj proszę na maila. Pozdrawiam!

 129. apq

  Cześć! Dziękuję za pracę włożoną w tworzenie i obsługę strony! Bardzo przyjemny teścik. Z chęcią sprawdzę, gdzie popełniłam błędy, więc proszę o odpowiedź. Pozdrawiam! :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wielkie dzięki za miłe słowa, nic tak bardzo nie motywuje do dalszej pracy jak właśnie wsparcie społeczności :) Prośbę oczywiście spełniłem, przy okazji gratuluję rewelacyjnego wyniku!

 130. Argonautka

  W swoim życiu robiłam tu test 4 razy. Mój najlepszy wynik, z dzisiaj to 131 punktów. Bardzo bym prosiła o pzesłanie moich błędnych odpowiedzi. Chętnie bym dowiedziała się gdzie robie błędy. Mam 14 lat. Zapytam z ciekawości: czy wiek wpływa jakoś na wyniki? Pozdrawiam

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Podoba mi się takie podejście, już masz u mnie plusa za samodzielne dociekanie do prawidłowych odpowiedzi :) Prośbę właśnie przed chwilą spełniłem, więc proszę zajrzyj na maila, pozdrawiam!

 131. Aand

  Test bardzo przyjemny:)

  Czytając twoje komentarze zgadzam się, że rzeczywiście czasami testy mają tendencję do pytań z jednej dziedziny i nie odzwierciedlają wyniku, w tym przypadku szeroko pojętej inteligencji.W mojej opinii różnorodność pytań w tym teście sprawia że jest on wiarygodny.
  Czy mógłbym prosić o odpowiedzi na maila. Z gory dziekuje i pozdrawiam!
  Dobra robota!!!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Takie komentarze to najlepszy motywator do dalszej pracy nad tą stroną, wielkie dzięki! :) Prośbę oczywiście spełniłem, tak więc zajrzyj na swoja skrzynkę, pozdrawiam!

 132. aro

  Niezły test. Dobra zabawa. Jeżeli jest taka możliwość, proszę o wykaz błędów na maila. Bardzo interesuje mnie odpowiedź na jedno z pytań, do którego zabrakło mi cierpliwości w dociekaniu prawidłowej odpowiedzi (i padł po prostu ślepy strzał).

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Prośba została jak najbardziej spełniona, zatem wielkie dzięki i za wspólną zabawę i za miłe słowa :)

 133. Greg

  a ja miałem dwukrotnie w życiu badaną IQ w profesjonalny sposób (przez psychologów) i raz wyszło mi 124 a drugi raz 128.
  to było w wieku 29 i około 35 lat. teraz w wieku 50 lat wyszło mi 88. czyżbym aż tak zgłupiał?
  gdy jednak na spokojnie to przemyślałem, doszedłem do wniosku, że robiłem to „na szybko” będąc pewnym, że liczony jest czas.
  W badaniach psychologicznym IQ był zawsze ograniczony czas :-)
  więc teraz gdy od razu nie znałem odpowiedzi to wpisywałem cokolwiek:-)
  chyba w wolnej chwili rozwiążę ten test jeszcze raz, tym razem w spokoju i myśląc nad każdą odpowiedzią.
  Ale test uważam za fajny i godny polecenia :-)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Faktycznie z wiekiem IQ spada, a największy iloraz inteligencji zdaje się, że mamy właśnie w okolicach 25 roku życia. Trudno mi się jednak całkowicie odnieść do Twojego przypadku, bo nie wiemy też tak prawdę mówiąc na ile profesjonalne były tamte testy. To, że test był robiony u psychologa to akurat o niczym nie świadczy, niestety. W takim razie trzymam kciuki za jak najlepsze wyniki podczas drugiej próby i pozdrawiam serdecznie!

 134. Owca

  Ciężko mi uwierzyć w tak wysoki wynik; traktuję go raczej jako bardzo przyjemne pochlebstwo :) Dzięki za świetną zabawę i pozdrawiam, Fantastyczny Administratorze!

 135. Kiri

  Spieszyłam się do szkoły i nie myślałam tak bardzo nad pytaniami. Wyszło mi 116. Teraz postanowiłam zrobić go jeszcze raz, na porządnie i wyszło mi 128. Wniosek? Rób takie rzeczy z przyjemnością, nie z pośpiechem.

 136. Miudi

  Dzień dobry ( w czasie pisania tego komentarza to bardziej dobry wieczór ) czy byłaby możliwość wysłania mi wykazu błędnych odpowiedzi ? Najlepiej na adres : [tu adres] (niestety nie sprawdziłem czy dobrze wpisałem adres a wiadomość z punktami jeszcze nie dotarła dlatego podaje ten , jest inny niż ten poprzedni a to dlatego aby nie dostała go nieodpowiednia osoba) Tak poza tym to chciałbym bardzo pochwalić Administracje strony bo z tego co widzę tutaj w komentarzach to odpisujecie bardzo szybko i jesteście chętni do pomocy :D

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Tak prawdę mówiąc, to ja sam tworzę tę stronę, więc tym milej słyszeć takie pochwały :) Wielkie dzięki!

   Co do prośby, to oczywiście za chwilkę przejrzę formularz i prześlę Ci listę błędów. Pozdrawiam!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Jak szacujesz na 128, a wyszło Ci 139, to test jest chyba całkiem nieźle skalibrowany ;) Poza tym te 128 to szacujesz na jakiej podstawie? Na podstawie jakiegoś testu? Jak na podstawie innego testu, to dlaczego akurat zakładasz że to ten test jest źle skalibrowany, a nie tamten?

   Tak w ogóle to jaka jest maksymalna wartość IQ w tamtym teście gdzie uzyskałeś 128? Bo jak maksymalnie tam jest IQ 148 (a takich testów jest sporo w Internecie), to 128/148 jest niemalże tym samym co 139/160.

 137. Quimini

  Dobry test – bardzo różnorodny. Wynik 151, czy mogę prosić o poprawne odpowiedzi na maila? Coś czuję że skopałam zadanie z dopasowaniem obrazków.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   A skąd masz informację, że rozwiązałeś poprawnie 96% testu? Poprawnie zrobiłeś nieco ponad połowę zadań, więc wynik jest jak najbardziej w porządku ;)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Skoro wyszły Ci dwa niemal identyczne wyniki to chyba dobrze świadczy o teście ;) Każdy test na inteligencję jest 4fun, ale jeśli istnieje gdzieś ta „prawdziwa” wartość IQ to ten test naprawdę ma bardzo dobry rozkład wyników. Pozdrawiam!

 138. Kacper

  Robiłem ten teścik kilka miesięcy temu i uzyskałem około 125. Dziś zrobiłem jeszcze raz na spokojnie i wypadło 139. Bardzo przyjemne zadanka i przede wszystkim żadnych smsów. Dobra robota i pozdrawiam :D

 139. Kazik

  Nie wiem jakim cudem wyszło mi 127. Nie uważam się za bardzo inteligentnego, a wręcz przeciwnie – spodziewałem się wyniku poniżej średniej. Jestem pozytywnie zaskoczony :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Nie Wam, tylko mi jak już, bo sam prowadzę stronę ;) Po prostu wybrałem taką formę komunikacji związanej z wysyłką wyników i nic więcej. Jak gdzieś się rejestrujesz, jak cokolwiek w Internecie robisz, to także podajesz adres email, to nie jest więc mój wymysł tylko jest to standard wypracowany na przestrzeni lat. Nie wiem więc co miałoby być złego w mailach.

   Oczywiście jak nie chcesz podawać maila, to nie musisz tego robić :)

 140. Wojtek

  Witam, czy mógłbyś podać statystki wśród testowanych? Mój wynik 141, jestem ciekaw czy rezultaty nie są zawyżane na tym teście. Pozdrawiam

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Statystyki przecież przychodzą na maila, to co jest tam zawarte jest jak najbardziej prawdą :) Wynik taki jak Twój (lub wyższy) osiąga ok. 10% uczestników, więc jak najbardziej wyniki nie są zawyżone :) Pozdrawiam!

 141. Dawid

  Witam
  Bardzo dobry test w moim mniemaniu.
  Można prosić o arkusz z zaznaczonymi błędnymi odpowiedziami?
  Źle nie było, ale w ciągu dekady od napisania ostatniego testu ubyło mi prawie 10 punktów…
  Niepotrzebnie się spieszyłem, jak zwykle.
  Pozdrawiam i dziękuje serdecznie!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wielkie dzięki za miłe słowa! Faktycznie, pośpiech jest niewskazany, aczkolwiek z drugiej strony wypełnianie testu ponad np. 30 minut mogłoby zachwiać wynikiem. Prośbę oczywiście za chwilkę spełnię, tak więc zajrzyj na maila :) Pozdrawiam!

 142. darc

  87 :o spadło mi coś, było 115, 3 lata temu :D robię się głupsza haha ! no i świetnie, lepiej być głupim i nic nie wiedzieć wtedy mniej stresów i problemów (niestety.. nie da się z depresją na karku )

 143. Aleksandra

  Super test, najlepszy jaki rozwiazywalam i co najważniejsze bez naciagania na jakieś durne SMSy. Też bym prosiła o błędne odpowiedzi na maila :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Miło mi czytać takie komentarze, dzięki za ciepłe słowa :) Prośbę oczywiście spełniłem i to z wielką przyjemnością, bo osiągnęłaś rewelacyjny wynik! Pozdrawiam!

 144. Bleidd

  Mógłbym także poprosić o przesłanie błędnych odpowiedzi na maila? Nie wiem czy trzeba go podać tutaj czy po samej nazwie dojdziecie jeśli pod tą samą wypełniłem test, jestem strasznie ciekaw jakie zrobiłem błędy :) Mimo wszystko zabawny test, mam nadzieję, że rzetelny i nie jest to byle ułożenie pytań :) ciężko jest znaleźć porządny, darmowy, nieoszukany test w internecie. Ale też nie ma co oceniać siebie samego po wyniku bo widzę, że niektórzy się załamują, iż mają niski wynik, ale nie ma co się przejmować po pierwsze jest to zabawa jak mówi sama administracja po drugie są teorie głoszące, że testy IQ nie oddają aż tak precyzyjnie tego wyniku jednak są najbardziej precyzyjnymi testami jak na nasze czasy.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Ja też uważam, że co do zasady to testy na inteligencję nie oddają tak idealnie rzeczywistości jakbyśmy tego chcieli :) Po prostu pojęcie inteligencji jest bardzo trudnym do zmierzenia. Nie mniej jednak gdyby uznać że test o prawidłowym rozkładzie wyników jest rzetelny, to ten na pewno taki jest :)

   Co do prośby – za chwilkę przejrzę formularze i dam Ci znać na maila. Pozdrawiam i dziękuję za miłe słowa :)

 145. Milena

  Super test, wreszcie jakiś bez sms ugh, chociaż nie wiem czy naprawdę mam 133 punktów, w końcu to dość dużo, no ale w każdym razie jeśli tak to fajnie :D Czy mogłabym prosić o błędne odpowiedzi na maila?

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Masz zasłużenie 133, bo rozwiązałaś bardzo dużo zadań :) Gratuluję świetnego wyniku i dziękuję za pozytywny komentarz, a prośbę oczywiście przed chwilką spełniłem. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.