Trygonometria w planimetrii – kurs (matura podstawowa)

Zagadnienia, które omawiam w tej części kursu:

  • Wzory na pola figur geometrycznych z wykorzystaniem funkcji sinus
  • Wykorzystywanie funkcji trygonometrycznych w praktyce
  • Twierdzenie cosinusów
Kurs maturalny dostępny jest jedynie dla osób zalogowanych.
Jeżeli nie masz jeszcze konta to możesz je założyć tutaj: Rejestracja

Zaloguj się
   


Zbiór zadań do tej części kursu:

Trygonometria w planimetrii – zadania maturalne
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maturzysta 2019

Bardzo ciekawy materiał, mogłeś również pokazać zależności w trójkącie (30,60,90) co prawda nie ma tego w tablicach ale jest to bardzo szybki i prosty sposób na obliczenie długości boków ; )

julia

ale świetnie tłumaczysz, aż szkoda że znalazłam te materiały tydzień przed matura :D

vilap
Reply to  julia

Ja jedyne co mogę sobie zarzucić to że za późno zacząłem przerabiać ten kurs, zamiast na spokojnie półtora miesiąca przed lub przynajmniej miesiąc to zacząłem może nie cały miesiąc przed lub 3 tygodnie jeszcze z kilkudniową przerwą i teraz muszę przerabiać po kilka lekcji dziennie i czasami ilość materiału jest przytłaczająca, a dostęp do kursu miałem od lutego wykupiony na 3 miesiące, ale jeszcze kilka dni mam, a dużo już nie zostało i szkoda mi nie skończyć tego kursu albo potem żałować że mi gorzej poszło bo go nie skończyłem

Kornel

Dlaczego w zadaniu 7 aby obliczyć pole trójkąta musieliśmy mieć kąt 60stopni?

grosek10

Przeszedłem już prawie cały kurs a startowałem 1 kwietnia zupełnie zielony (LO zaoczne gdzie trzeba tylko być) Zobaczymy jak mi pójdzie,(:P) Ale ogólnie już widzę że odwaliłeś naprawdę kawał dobrej roboty… na pewno będę polecał stronkę dalej.

Peakidiki

witam, czy jeśli pisze maturę (po liceum) pierwszy raz po latach w formule 2015 to obowiązuje mnie filmik dla techników czy liceów?

olvencja

W zadaniu 8, wyliczając cos50 st zastosowałam wzor redukcyjny ktory sprowadził mnie do sin 30 co koncowo dało wynik c = 7, czy tak też można było wyliczyc?

nataliaj7

W zadaniu 3, aby obliczyć h użyłam pitagorasa i wyszło mi 6, dlaczego nie można tu obliczyć poprawnie h tym sposobem, skoro wiemy, gdzie jest kąt 90*?

tomira

Super robota, dzięki tobie w końcu ogarniam matmę :)) Tylko mam jedno pytanie, bo przerabiam lekcje w kursie po kolei, jednak chyba się pogubiłam i nie wiem, kiedy były omawiane wzory redukcyjne?