Matbryk – Matura podstawowa

Repetytorium maturalne z matematyki jakiego jeszcze nie było! Przed Wami moje najnowsze dzieło: „Matbryk – Matura podstawowa”.

Czym jest Matbryk?

Matbryk to wyjątkowy przewodnik (a nawet przyjaciel!) po świecie matematyki. Jest to książka, która faktycznie uczy i objaśnia wszystko krok po kroku, tak aby każdy mógł nie tylko zobaczyć jak dojść do danego wyniku, ale przede wszystkim, by mógł zrozumieć daną partię materiału. W książce znajdziesz niemalże 500 specjalnie stworzonych przeze mnie zadań, które poprowadzą Cię po danym zagadnieniu niemalże za rękę. Tak, to jest książka, w której pokazuję nie tylko rozwiązania do zadań, ale wręcz opowiadam co i po co robimy, dzięki czemu nauka matematyki staje się dużo efektywniejsza.

Rozwiązania krok po kroku – wszystkie zadania tłumaczę od początku do końca, omawiając przy tym istotę danego zagadnienia (tak aby każdy z Was mógł sobie poradzić z podobnym zadaniem w przyszłości);
Pułapki i haczyki – omawiając zadania pokazuję jednocześnie całą masę różnych pułapek, w które maturzyści bardzo często wpadają na egzaminie;
Podpowiedzi do zadań – do każdego zadania daję podpowiedź, tak abyś mógł/a samodzielnie powalczyć z danym przykładem.

Matbryk powstawał latami, a w trakcie jego tworzenia uwzględniłem kilkaset sugestii i pomysłów zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Można powiedzieć, że jest to książka, którą budowałem z poprzednimi rocznikami. To właśnie dzięki wspaniałej społeczności Szalonych Liczb, byłem w stanie poznać Wasze trudności w nauce matematyki, a zdobyte w ten sposób doświadczenie posłużyło mi do stworzenia tej publikacji.

Zajrzyjmy do środka!

Słowa słowami, ale warto zobaczyć jak całość wygląda w praktyce :) Poniżej znajduje się przykładowy rozdział z tej książki – „Ciąg geometryczny”.

Jak kupić Matbryka?

Możesz to zrobić tylko na Szalonych Liczbach oraz na oficjalnej stronie książki. Matbryka nie znajdziesz więc w księgarni! Książka ma stałą niską cenę, ponieważ nie bawię się w sztuczne zawyżanie cen. Koszty dostawy są także bardzo niskie, dzięki czemu nie stanowią one bariery podczas zakupu.

Przy okazji możesz kupić książkę w pakiecie z promocyjnym dostępem premium do Szalonych Liczb lub z darmową dostawą, a cała oferta prezentuje się następująco:

Książka
49,99
Matbryk - Matura podstawowa
Darmowa wysyłka (paczkomat)
Kup za 49,99zł
Książka + Video
74,98
DOSTĘP PREMIUM 50% TANIEJ!
Matbryk - Matura podstawowa
Dostęp do kultowego kursu maturalnego z Szalonych Liczb za 50%!
Darmowa wysyłka (paczkomat lub kurier)
Kup za 74,98zł
Matbryk jest gotowy na maturę 2022!

Matura 2022 niesie ze sobą szereg zmian w podstawie programowej. Jest to dość problematyczne, bo często nie wiecie czego się uczyć, a co można pominąć. Ten problem nie dotyczy Matbryka, gdyż i tutaj postanowiłem Wam pomóc :) Oto lista zadań z książki, których nie trzeba się uczyć do matury 2022:

Rozdział 6.: zadania 54-58
Rozdział 15.: zadania 133, 134, 138
Rozdział 19.: zadania 178, 179
Rozdział 22.: zadania 205-209
Rozdział 23.: zadania 213-215
Rozdział 28.: zadania 261, 263, 264, 266, 267, 268
Rozdział 30.: zadania 283, 287, 289
Rozdział 31.: zadania 290, 293, 294, 295, 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303
Rozdział 34.: zadania 332-336
Rozdział 35.: zadania 342, 346, 349
Rozdział 40.: zadania 410, 412, 414
Rozdział 41.: zadania 415-431
Rozdział 42.: zadania 437-441

Wystarczy więc wykreślić sobie te zadania z książki i mamy repetytorium gotowe na zmiany w maturze 2022 :)

47 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena

Miałam okazję testować książkę i muszę przyznać, że jest to rewelacyjny podręcznik. Wszystko jest tutaj świetnie wytłumaczone i rzeczywiście czuje się, że w każdym zadaniu autor prowadzi nas za rękę do prawidłowego rozwiązania. Absolutny must have dla każdego maturzysty, zwłaszcza jeśli ktoś nie przepada za matematyką.

Barbara Sz.

Piękny projekt. Jestem pod wrażeniem Twojej pasji i zaangażowania w pomoc słabszym uczniom. To była przyjemność móc pomagać Ci w tworzeniu książki. Dziękuję za zaproszenie do testów i trzymam kciuki za rozwój Matbryka.

Monix

Rany jak pięknie wydana książka! Mam ją i ja :D Tłumaczenia zadań są rewelacyjne, jeszcze lepsze niż są tutaj na Szalonych LIczbach :D

Ubiegłoroczna maturzystka Asia

Zgadzam się z opiniami powyżej, że praca z Tobą Radku przy tej książce to była sama przyjemność. Byłam miło zaskoczona jak mocno wsłuchujesz się w potrzeby maturzystów i jak sprawnie odpisujesz na wiadomości, a pewnie miałeś ich mnóstwo każdego dnia. Od razu było widać jak mocno przykładasz się do tego wszystkiego. Książka już w fazie testów była rewelacyjna, korzystałam z niej tuż przed swoją maturą i bardzo się przydała. Z tego co opowiadałeś to jeszcze udało Ci się parę rzeczy udoskonalić i dodać, więc mogę śmiało polecić wszystkim zakup tej książki, która swoją drogą jest chyba trochę za tania, ale… Czytaj więcej »

barteek

gratuluję samodzielnego wydania książki i to tak dobrej :-) teraz trzeba się zabrać za naukę

klaudia

Moje pierwsze wrażenia:
Plusy:
-rozwiązania zadań(genialne !!)
-podpowiedzi
-piękne wydanie
-ład i porządek panujący w książce

Minusy:
-przez to że to A4 to nie jest zbyt mobilna do noszenia

Książkę poleciła mi moja korepetytorka, a ona uratowała mnie przed tragedią w poprzednim roku szkolnym, więc ta rekomendacja mówi sama za siebie ;-)

marix

Ta książka (i to jeszcze najlepiej z kursem) to idealny zestaw gwarantujący zdanie matury i to jeszcze za śmieszne pieniądze. Dzięki za to co robisz, bo jesteś ratunkiem dla takich osób jak ja, które mają spore problemy z matmą.

Anonim

czy jest wersja dla rozszerzenia tej książki?

anonimka
Reply to  SzaloneLiczby

szacunek za taką postawę, mam książkę do podstawy i jestem zachwycony, więc ten trud włożony w przygotowanie jest naprawdę widoczny nawet dla takiego laika jak ja

adrian 2002
Reply to  SzaloneLiczby

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Jakby coś się w tej sprawie zmieniło to z chęcią będę czekał na książkę do rozszerzenia. Pozdrawiam

wdolzycka1

jest w wersji ebooka ?

Beata

Jako nauczycielka mogę tylko bić brawo, jest to wybitne repetytorium maturalne. Kupiłam książkę bez jakichś oczekiwań, chciałam po prostu z ciekawości zobaczyć z czego korzysta jedna z uczennic, bo choć mam w domu większość książek tego typu, to nie znałam w ogóle Matbryka.

Z pełnym uznaniem mogę stwierdzić, że dla uczniów nie ma lepszego repetytorium. Książka prostym językiem tłumaczy nawet trudniejsze zagadnienia, sprawdza się więc w samodzielnej nauce. I tak jak poprzednik wspominał, czekam na wersję z rozszerzeniem.

Renata

I ja jestem pod wrażeniem Twojego ogromnego zaangażowania i tego, jak pięknie książka się prezentuje. Oczywiście nie miałoby to znaczenia, gdyby nie jej cenna zawartość. Przejrzysta, z zadaniami klasycznymi i mniej typowymi wytłumaczonymi krok po kroku przystępnym językiem. Są w niej wszystkie pewniaki maturalne i jeszcze więcej! Tylko korzystać! Myślę, że żaden maturzysta szukający pomocy w zrozumieniu zagadnień matematycznych nie tylko do matury – nie zawiedzie się.
Radku – serdeczne gratulacje

agnieszka.gajczak

Jestem nauczycielką matematyki i matką maturzystki. Z czystym sumieniem mogę polecić książkę jako przygotowanie do matury z zakresu podstawowego. Jest inna niż wszystkie z których korzystam przygotowując do egzaminu z matematyki. Polecam i książkę i stronę Szalone liczby :)

Paulina1432

Naprawdę świetna książka! Każde zagadnienie w pełni wyczerpane. Nawet jeśli ktoś nie miał nigdy wcześniej do czynienia z zadaniami maturalnymi, to bez problemu zrozumie dany dział. Mimo, że nigdy nie było mi po drodze z matematyką, tę książkę przerabiam z przyjemnością. Polecam:)

klara21

Wielkie DZIEKI za Matbryk. Jest świetna, a wytłumaczenie każdego zadania krok po kroku jest bezcenne. Dziękuje za poświęcony ogrom czasu w przygotowaniu tego repetytorium, który jest bardzo wielką pomocą dla maturzystów na każdym poziomie wiedzy. Jesteś niesamowity w poświeceniu i oddaniu się dla nas maturzystów. Dziękuje za to ze zależy Ci na tym abyśmy zdali i szli dalej…skarbem jest mieć takiego nauczyciela.

Wera

Czy materiał omawiany w książce będzie się zgadzał z materiałem na maturę w 2024 r?

matma815

Kupiłam tę książkę ponieważ wykupiłam kurs maturalny tutaj, stwierdziłam po ukończonym kursie że będzie to świetny dodatek na codzienne ćwiczenie matmy aż do matury, niestety jestem na drugim dziale i nie podoba mi się… nie ma miejsca aby zapisywać rozwiązania więc trzeba mieć oddzielne kartki albo najlepiej zeszyt aby wszystko było w jednym miejscu, podpowiedzi do zadań są od razu pod zadaniami tak samo jak rozwiązania, ze względu za a to że odpowiedź jest obok nie chce się jakby myśleć na odpowiedzią tylko zerka się co jest obok na kartce, to nie jest dobre bo na maturze nie będzie żadnych… Czytaj więcej »

xx...
Reply to  SzaloneLiczby

sorry ale pisanie w zeszycie to żaden problem.

tournesols
Reply to  SzaloneLiczby

Zgadzam się z matma815. Ja lubię mieć treść zadania i rozwiązanie w jednym miejscu. Pozwala to na podkreślenie ważnych informacji w treści zadania. Rozwiązania, które nie mają miejsca na przeliczenie zadania, zapisanie ważnych informacji powodują, że przepisuje treść zadania.

Może dobrym rozwiązaniem byłby plik .pdf do pobrania z przygotowanym zadaniami z większą przerwą albo książka w wersji on-line. Osoby, które lubią mieć treść zadania i rozwiązanie mogłyby sobie drukować zadania, które je interesują w opcjach jedno lub dwa zadanie/a na stronie.

Elzbieta Garbarz- Orzechowska

Bardzo wartościowa książka. Polecam jako nauczycielka i korepetytorka z ponad 30 letnim stażem. Elżbieta Garbarz- Orzechowska

alexisola

Czy książka sprawdzi się na nową maturę 2023?

darkbariccade

Dziś doszła. Nie spodziewałem się że będzie aż tak super wydana. Książka dla uczniów, osób które chcą sobie powtórzyć matmę z różnych przyczyn. Mam nadzieję że projekt będzie rozwijany bo z niecierpliwością czekałbym na poziom rozszerzony oraz na matematykę ” na studiach” .
Uważam to za pozycję obowiązkową zastąpi Ci podręcznik w szkole a już na pewno wspaniałe uzupelni suche podręczniki.

Wiem że książkę będę polecał każdemu i czekam na następne :))

MartaMaturyWarta

Jestem świeżo po maturze. Ludzie, ja kocham tę książkę!!! Pisząc maturę co chwilę miałam poczucie, że już gdzieś to zadanie widziałam, że coś o tym w Matbryku była mowa. To niesamowite z jaką precyzją to wszystko zostało tutaj ogarnięte. Mając naciąganą tróję przez całe liceum zdałam teraz maturkę na ponad 80%. Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję!!!

natalia19

potwierdzam, bo też jestem tegoroczną maturzystką i z tego miejsca chciałam podziękować Pani Kasi z Gdańska, która pokazała mi tę książkę :D

Monik

Panie Radku, a w zasadzie Radku!! Właśnie jestem po wszystkich maturach i wracam tu by Ci podziękować. Matbryk uratował mi maturę, książka jest świetna. Nikt mi nigdy tak nie pomógł w matmie jak właśnie Twoje repetytorium. Wszystkim kolejnym rocznikom polecam zakup, nawet jeśli tak jak ja już macie jakieś repetytoria, bo ta książka jest zupełnie inna niż pozostałe. Dziękuję jeszcze raz i trzymam kciuki za rozwój Szalonych Liczb.

julzasa96

Co znajduje się w kursie maturalnym Szalone Liczby?

Marti7

W liceum miałam coraz większe problemy z matematyką. Nie chodzi nawet o to, że miałam słabą nauczycielkę, bo ta była w porządku. Ja po prostu nie radziłam sobie z narastającym materiałem. Tu gegra do wykucia, tam historia do zapamiętania i jeszcze na koniec ta matma. A ja kocham języki obce, to one sprawiają mi radość i to do ich nauki garnęłam się zawsze jako pierwsza. Wydawało mi się, że maturę zdam bez większych problemów, ale próbna matura zadziałała jak otrzeźwienie. Wiedziałam wtedy, że muszę wziąć się za siebie i tak oto skusiłam się na Matbryka. Prawdę mówiąc kupowałam ją bez… Czytaj więcej »