Matbryk – Matura podstawowa

Repetytorium maturalne z matematyki jakiego jeszcze nie było! Przed Wami moje najnowsze dzieło: „Matbryk – Matura podstawowa”.

Czym jest Matbryk?

Matbryk to wyjątkowy przewodnik (a nawet przyjaciel!) po świecie matematyki. Jest to książka, która faktycznie uczy i objaśnia wszystko krok po kroku, tak aby każdy mógł nie tylko zobaczyć jak dojść do danego wyniku, ale przede wszystkim, by mógł zrozumieć daną partię materiału. W książce znajdziesz niemalże 500 specjalnie stworzonych przeze mnie zadań, które poprowadzą Cię po danym zagadnieniu niemalże za rękę. Tak, to jest książka, w której pokazuję nie tylko rozwiązania do zadań, ale wręcz opowiadam co i po co robimy, dzięki czemu nauka matematyki staje się dużo efektywniejsza.

Rozwiązania krok po kroku – wszystkie zadania tłumaczę od początku do końca, omawiając przy tym istotę danego zagadnienia (tak aby każdy z Was mógł sobie poradzić z podobnym zadaniem w przyszłości);
Pułapki i haczyki – omawiając zadania pokazuję jednocześnie całą masę różnych pułapek, w które maturzyści bardzo często wpadają na egzaminie;
Podpowiedzi do zadań – do każdego zadania daję podpowiedź, tak abyś mógł/a samodzielnie powalczyć z danym przykładem.

Matbryk powstawał latami, a w trakcie jego tworzenia uwzględniłem kilkaset sugestii i pomysłów zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Można powiedzieć, że jest to książka, którą budowałem z poprzednimi rocznikami. To właśnie dzięki wspaniałej społeczności Szalonych Liczb, byłem w stanie poznać Wasze trudności w nauce matematyki, a zdobyte w ten sposób doświadczenie posłużyło mi do stworzenia tej publikacji.

Zajrzyjmy do środka!

Słowa słowami, ale warto zobaczyć jak całość wygląda w praktyce :) Poniżej znajduje się przykładowy rozdział z tej książki – „Ciąg geometryczny”.

Matbryk jest gotowy na maturę 2023 oraz 2024!

Nowe wydanie Matbryka zostało dopasowane do wymagań maturalnych na latach 2023 (liceum) oraz 2024 (liceum oraz technikum)! To prawdopodobnie jedna z nielicznych książek na rynku, w której została zaktualizowana podstawa programowa :)

Jak kupić Matbryka?

Matbryka możesz kupić tylko na Szalonych Liczbach oraz na oficjalnej stronie książki. Nie znajdziesz więc tego repetytorium w księgarni! Oto szczegóły oferty:

Książka (Formuła 2023/24)
59,99
Wersja pasująca dla zdecydowanej większości uczniów zdających maturę w 2024 roku
Matbryk - Matura podstawowa (repetytorium)
+ koszt wysyłki od 7,99 zł
Kup za 59,99zł
Książka (Formuła 2015)
59,99
Wersja dla uczniów, którzy będą pisać maturę na tzw. "starych zasadach" oraz tych, którzy poprawiają matury z poprzedniej formuły.
Matbryk - Matura podstawowa (repetytorium)
+ koszt wysyłki od 7,99 zł
Kup za 59,99zł
64 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marlena

Miałam okazję testować książkę i muszę przyznać, że jest to rewelacyjny podręcznik. Wszystko jest tutaj świetnie wytłumaczone i rzeczywiście czuje się, że w każdym zadaniu autor prowadzi nas za rękę do prawidłowego rozwiązania. Absolutny must have dla każdego maturzysty, zwłaszcza jeśli ktoś nie przepada za matematyką.

Barbara Sz.

Piękny projekt. Jestem pod wrażeniem Twojej pasji i zaangażowania w pomoc słabszym uczniom. To była przyjemność móc pomagać Ci w tworzeniu książki. Dziękuję za zaproszenie do testów i trzymam kciuki za rozwój Matbryka.

Monix

Rany jak pięknie wydana książka! Mam ją i ja :D Tłumaczenia zadań są rewelacyjne, jeszcze lepsze niż są tutaj na Szalonych LIczbach :D

Ubiegłoroczna maturzystka Asia

Zgadzam się z opiniami powyżej, że praca z Tobą Radku przy tej książce to była sama przyjemność. Byłam miło zaskoczona jak mocno wsłuchujesz się w potrzeby maturzystów i jak sprawnie odpisujesz na wiadomości, a pewnie miałeś ich mnóstwo każdego dnia. Od razu było widać jak mocno przykładasz się do tego wszystkiego. Książka już w fazie testów była rewelacyjna, korzystałam z niej tuż przed swoją maturą i bardzo się przydała. Z tego co opowiadałeś to jeszcze udało Ci się parę rzeczy udoskonalić i dodać, więc mogę śmiało polecić wszystkim zakup tej książki, która swoją drogą jest chyba trochę za tania, ale… Czytaj więcej »

barteek

gratuluję samodzielnego wydania książki i to tak dobrej :-) teraz trzeba się zabrać za naukę

klaudia

Moje pierwsze wrażenia:
Plusy:
-rozwiązania zadań(genialne !!)
-podpowiedzi
-piękne wydanie
-ład i porządek panujący w książce

Minusy:
-przez to że to A4 to nie jest zbyt mobilna do noszenia

Książkę poleciła mi moja korepetytorka, a ona uratowała mnie przed tragedią w poprzednim roku szkolnym, więc ta rekomendacja mówi sama za siebie ;-)

marix

Ta książka (i to jeszcze najlepiej z kursem) to idealny zestaw gwarantujący zdanie matury i to jeszcze za śmieszne pieniądze. Dzięki za to co robisz, bo jesteś ratunkiem dla takich osób jak ja, które mają spore problemy z matmą.

Anonim

czy jest wersja dla rozszerzenia tej książki?

anonimka
Reply to  SzaloneLiczby

szacunek za taką postawę, mam książkę do podstawy i jestem zachwycony, więc ten trud włożony w przygotowanie jest naprawdę widoczny nawet dla takiego laika jak ja

adrian 2002
Reply to  SzaloneLiczby

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. Jakby coś się w tej sprawie zmieniło to z chęcią będę czekał na książkę do rozszerzenia. Pozdrawiam

wdolzycka1

jest w wersji ebooka ?

Beata

Jako nauczycielka mogę tylko bić brawo, jest to wybitne repetytorium maturalne. Kupiłam książkę bez jakichś oczekiwań, chciałam po prostu z ciekawości zobaczyć z czego korzysta jedna z uczennic, bo choć mam w domu większość książek tego typu, to nie znałam w ogóle Matbryka.

Z pełnym uznaniem mogę stwierdzić, że dla uczniów nie ma lepszego repetytorium. Książka prostym językiem tłumaczy nawet trudniejsze zagadnienia, sprawdza się więc w samodzielnej nauce. I tak jak poprzednik wspominał, czekam na wersję z rozszerzeniem.

Renata

I ja jestem pod wrażeniem Twojego ogromnego zaangażowania i tego, jak pięknie książka się prezentuje. Oczywiście nie miałoby to znaczenia, gdyby nie jej cenna zawartość. Przejrzysta, z zadaniami klasycznymi i mniej typowymi wytłumaczonymi krok po kroku przystępnym językiem. Są w niej wszystkie pewniaki maturalne i jeszcze więcej! Tylko korzystać! Myślę, że żaden maturzysta szukający pomocy w zrozumieniu zagadnień matematycznych nie tylko do matury – nie zawiedzie się.
Radku – serdeczne gratulacje

agnieszka.gajczak

Jestem nauczycielką matematyki i matką maturzystki. Z czystym sumieniem mogę polecić książkę jako przygotowanie do matury z zakresu podstawowego. Jest inna niż wszystkie z których korzystam przygotowując do egzaminu z matematyki. Polecam i książkę i stronę Szalone liczby :)

Paulina1432

Naprawdę świetna książka! Każde zagadnienie w pełni wyczerpane. Nawet jeśli ktoś nie miał nigdy wcześniej do czynienia z zadaniami maturalnymi, to bez problemu zrozumie dany dział. Mimo, że nigdy nie było mi po drodze z matematyką, tę książkę przerabiam z przyjemnością. Polecam:)

klara21

Wielkie DZIEKI za Matbryk. Jest świetna, a wytłumaczenie każdego zadania krok po kroku jest bezcenne. Dziękuje za poświęcony ogrom czasu w przygotowaniu tego repetytorium, który jest bardzo wielką pomocą dla maturzystów na każdym poziomie wiedzy. Jesteś niesamowity w poświeceniu i oddaniu się dla nas maturzystów. Dziękuje za to ze zależy Ci na tym abyśmy zdali i szli dalej…skarbem jest mieć takiego nauczyciela.

Wera

Czy materiał omawiany w książce będzie się zgadzał z materiałem na maturę w 2024 r?

matma815

Kupiłam tę książkę ponieważ wykupiłam kurs maturalny tutaj, stwierdziłam po ukończonym kursie że będzie to świetny dodatek na codzienne ćwiczenie matmy aż do matury, niestety jestem na drugim dziale i nie podoba mi się… nie ma miejsca aby zapisywać rozwiązania więc trzeba mieć oddzielne kartki albo najlepiej zeszyt aby wszystko było w jednym miejscu, podpowiedzi do zadań są od razu pod zadaniami tak samo jak rozwiązania, ze względu za a to że odpowiedź jest obok nie chce się jakby myśleć na odpowiedzią tylko zerka się co jest obok na kartce, to nie jest dobre bo na maturze nie będzie żadnych… Czytaj więcej »

xx...
Reply to  SzaloneLiczby

sorry ale pisanie w zeszycie to żaden problem.

tournesols
Reply to  SzaloneLiczby

Zgadzam się z matma815. Ja lubię mieć treść zadania i rozwiązanie w jednym miejscu. Pozwala to na podkreślenie ważnych informacji w treści zadania. Rozwiązania, które nie mają miejsca na przeliczenie zadania, zapisanie ważnych informacji powodują, że przepisuje treść zadania.

Może dobrym rozwiązaniem byłby plik .pdf do pobrania z przygotowanym zadaniami z większą przerwą albo książka w wersji on-line. Osoby, które lubią mieć treść zadania i rozwiązanie mogłyby sobie drukować zadania, które je interesują w opcjach jedno lub dwa zadanie/a na stronie.

Asia
Reply to  matma815

Nie wiem o czym pisze @matma815, przecież te rozwiązania i sam schemat książki to jej największa zaleta :-D To tak jakby kupić czekoladę i narzekać, że jest słodka. W życiu nie widziałam tak dobrego repetytorium z jakiegokolwiek przedmiotu, a zdawałam aż sześć przedmiotów. To idealna książka do nauki, tylko trzeba mądrze z niej korzystać. Dla mnie te rozwiązania były idealne, bo nawet jak czegoś nie umiałam ruszyć, to czytałam część rozwiązania i chociaż kawałek liczyłam samodzielnie. A wróciłam tu po to, by przekazać podziękowania za świetne przygotowanie do matury :-)

Elzbieta Garbarz- Orzechowska

Bardzo wartościowa książka. Polecam jako nauczycielka i korepetytorka z ponad 30 letnim stażem. Elżbieta Garbarz- Orzechowska

alexisola

Czy książka sprawdzi się na nową maturę 2023?

darkbariccade

Dziś doszła. Nie spodziewałem się że będzie aż tak super wydana. Książka dla uczniów, osób które chcą sobie powtórzyć matmę z różnych przyczyn. Mam nadzieję że projekt będzie rozwijany bo z niecierpliwością czekałbym na poziom rozszerzony oraz na matematykę ” na studiach” .
Uważam to za pozycję obowiązkową zastąpi Ci podręcznik w szkole a już na pewno wspaniałe uzupelni suche podręczniki.

Wiem że książkę będę polecał każdemu i czekam na następne :))

MartaMaturyWarta

Jestem świeżo po maturze. Ludzie, ja kocham tę książkę!!! Pisząc maturę co chwilę miałam poczucie, że już gdzieś to zadanie widziałam, że coś o tym w Matbryku była mowa. To niesamowite z jaką precyzją to wszystko zostało tutaj ogarnięte. Mając naciąganą tróję przez całe liceum zdałam teraz maturkę na ponad 80%. Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz dziękuję!!!

natalia19

potwierdzam, bo też jestem tegoroczną maturzystką i z tego miejsca chciałam podziękować Pani Kasi z Gdańska, która pokazała mi tę książkę :D

Monik

Panie Radku, a w zasadzie Radku!! Właśnie jestem po wszystkich maturach i wracam tu by Ci podziękować. Matbryk uratował mi maturę, książka jest świetna. Nikt mi nigdy tak nie pomógł w matmie jak właśnie Twoje repetytorium. Wszystkim kolejnym rocznikom polecam zakup, nawet jeśli tak jak ja już macie jakieś repetytoria, bo ta książka jest zupełnie inna niż pozostałe. Dziękuję jeszcze raz i trzymam kciuki za rozwój Szalonych Liczb.

julzasa96

Co znajduje się w kursie maturalnym Szalone Liczby?

Marti7

W liceum miałam coraz większe problemy z matematyką. Nie chodzi nawet o to, że miałam słabą nauczycielkę, bo ta była w porządku. Ja po prostu nie radziłam sobie z narastającym materiałem. Tu gegra do wykucia, tam historia do zapamiętania i jeszcze na koniec ta matma. A ja kocham języki obce, to one sprawiają mi radość i to do ich nauki garnęłam się zawsze jako pierwsza. Wydawało mi się, że maturę zdam bez większych problemów, ale próbna matura zadziałała jak otrzeźwienie. Wiedziałam wtedy, że muszę wziąć się za siebie i tak oto skusiłam się na Matbryka. Prawdę mówiąc kupowałam ją bez… Czytaj więcej »

Julita

Wspaniała książka! Idealnie systematyzuje wiedzę tym, którzy mają jakieś pojęcie o matematyce i pomaga tym nieco gorszym. Kawał dobrej roboty!

Ania

Czym się różni wersja dla techników i liceum? Jest to duża różnica programowa?

Kamila

Ja z kolei jestem nauczycielem-korepetytorem, więc podzielę się opinią od tej drugiej strony. Miałam w tym roku kilku słabszych uczniów zdających podstawę i w trakcie roku szkolnego jedna uczennica kupiła właśnie Matbryka, twierdząc, że bardzo pomaga jej w powtórce materiału. Czułam się zaciekawiona, gdyż słabsi uczniowie chodzący na korepetycje raczej nie mają ochoty samodzielnie korzystać z książek do matematyki. Przy pierwszej okazji zapoznałam się więc z treścią książki i muszę przyznać, że byłam bardzo pozytywnie zaskoczona sposobem przekazywania wiedzy. Owszem, nie jest to klasyczny zbiór zadań i tym samym nie jest to książka, z której wybiera się inspirujące zadania na… Czytaj więcej »

Matma80%

Przez Internet tego nie widać, ale na żywo bardzo rzuca się w oczy świetne wydanie książki. Jest to zdecydowanie najlepsze repetytorium, niektóre zadania z książki wręcz pojawiły się na maturze :D Ja na luzie zdobyłam 80%.

Agnieszka

Książka dotarła błyskawicznie, format a4, estetyczne wydanie. Na początku każdego rozdziału zwięzła powtórka powiązana z wymogami maturalnymi 2023 – zakres podstawowy. 10 kolorystycznie wyodrębnionych rozdziałów, 45 podrozdziałów, 443 zadań. Pod zadaniami podpowiedzi, wytłumaczenie ich rozwiązania krok po kroku (uznaję to na plus, nie ma potrzeby wertowania książki i szukania klucza do zadań gdzieś na końcu). Brak miejsca na notatki nie jest dla mnie wadą (to dopiero byłoby opasłe tomisko), choć zeszyt ćwiczeń do kompletu może byłby fajnym dodatkiem. Pewnie skorzystam też z kursu :-). Dziękuję.

Liwia

już zamówiona, nie mogę się doczekać, nawet koleżance poleciłam :)

Ania

Otrzymałam swój egzemplarz, super opracowanie. Przygotowanie do matury na 100 %.

Adam

Polecam z całego serca super książka idealna dla analfabetów z matematyki ❤️❤️

Kacper

Cześć , bardzo doceniam to co robisz i chciałbym kupić twoją książkę – mam pytanie, czy byłaby wersja książki w formacie pdf? byłbym bardzo wdzięczny dlatego, że prowadzę z uczniami zajęcia online i pomyślałem o tym żeby po prostu dane zadania / zagadnienia „wklejać” dla uczniów na ekranie:)

violka

czy ta książka będzie pomocna na maturę 2025?