Matura – Matematyka – Maj 2016 (stara matura)

Poniżej znajduje się arkusz maturalny z matematyki (stara matura podstawowa – maj 2016). Jest to arkusz interaktywny, co oznacza że możesz na nim zaznaczać odpowiedzi, otrzymując na koniec nie tylko wynik, ale także wskazanie poprawnych i błędnych odpowiedzi. Jeżeli chcesz tylko przejrzeć zadania z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku lub też pobrać ten arkusz w formie pliku PDF, to na dole strony znajdziesz stosowne linki. Powodzenia!

Matura z matematyki (poziom podstawowy) - Maj 2016 (stara matura) - zadania otwarte

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Arkusz maturalny zawiera 9 zadań otwartych (zadania zamknięte są identyczne jak na nowej maturze z maja 2016). Łącznie do zdobycia jest 25 punktów, a sugerowany maksymalny czas rozwiązywania to 90 minut.

Zadania otwarte rozwiąż na kartce papieru, a następnie przydziel sobie za nie odpowiednią liczbę punktów zgodnie z punktacją, która wyświetli się na ekranie. Zadania otwarte mają dodatkowo możliwość podejrzenia proponowanego rozwiązania, tak abyś mógł/a jak najrzetelniej przyznać sobie punkty za zadanie.

Jeżeli nie masz pewności jak rozwiązać dane zadanie, to możesz je opuścić i wrócić niego w dowolnej chwili. Kiedy uzupełnisz wszystkie zadania kliknij w przycisk zakończ. Na ekranie pojawi Ci się wtedy liczba zdobytych punktów oraz będziesz mieć możliwość przejrzenia swoich odpowiedzi wraz z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku. Jeżeli jesteś gotowy/a to możesz przejść do pierwszego zadania.

 
 
 

Zobacz także odpowiedzi oraz arkusz PDF:

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments