Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny nie musi być trudny! Nie jest żadną tajemnicą, że dla wielu uczniów matematyka jest jednym z trudniejszych przedmiotów na egzaminie gimnazjalnym. Jest w niej sporo materiału z trzech lat, który bardzo często się zazębia. To sprawia, że niezrozumienie jednej rzeczy wpływa na nieznajomość innej. Dlatego też Szalone Liczby przygotowały dla Ciebie specjalny zestaw składający się z 10 rozdziałów, które pozwolą Ci się perfekcyjnie przygotować do egzaminu gimnazjalnego oraz do wielu bieżących sprawdzianów (klasa 1-3 gimnazjum). Pamiętaj, że nie musisz robić tych wszystkich zadań na raz! Lepiej jest je robić powoli, ale dokładnie. Zadania zostały specjalnie rozbite na poszczególne działy, byś mógł/mogła do nich wracać w wolnej chwili. Jest to pomocne także wtedy, kiedy chcesz zrobić sobie powtórkę materiału z niektórych dziedzin. Dobrym pomysłem jest też założenie sobie zeszytu 16-kartkowego, w którym będziesz rozwiązywać poniższe testy.

A oto 10 różnorodnych zestawów (po 10 pytań w każdym):

Co jest wyjątkowego w tych zadaniach?

1. Dużo wiedzy w małych dawkach – nie oszukujmy się, ale wiele osób widząc publikacje po 200 stron, zniechęca się do zapoznania się z ich treścią, ewentualnie coś pomija, bo nie ma szans wszystkiego przyswoić (przecież na egzaminie masz nie tylko matematykę!). Postanowiłem więc skumulować wszystko co najważniejsze, bez zbędnych wprowadzeń i przykładów które nic nie wnoszą. Konkretne wiadomości w szybkiej i przystępnej formie.

2. Pokazuję pułapki, w które możesz wpaść – nawet jeśli umiemy coś robić, to nie zdajemy sobie sprawy, że są miejsca gdzie łatwo możemy wpaść w pułapkę. Nie ma nic gorszego niż tracenie punktów na zadaniach, które umiemy zrobić!

3. Nauka na błędach – zazwyczaj zadania uczą nas tego jak je poprawnie rozwiązać i na tym koniec. Ja oprócz poprawnych rozwiązań pokażę Ci gdzie uczniowie często się mylą, bo po co masz uczyć się na swoich błędach skoro możesz na cudzych?

4. Nie wkuwamy – sam doskonale wiesz, że w stresującej sytuacji wiele się zapomina i że to co w domu/szkole było oczywiste, to na egzaminie już takie proste nie jest. Dlatego tam gdzie to możliwe, to pokażę Ci na czym polega istota zagadnienia i jak się do tego zabrać, kiedy mamy pustkę w głowie.

5. Bazowanie na szybkich zadaniach – w każdej części masz 10 różnorodnych zadań, które poruszą na konkretnym przykładzie różne tematy związane z daną dziedziną. Zobaczysz więc nie tylko jak zrobić to jedno konkretne zadanie, ale też jak zrobić inne podobne.

6. Wiedza usystematyzowana – masz 10 różnych kategorii, do których możesz wracać co jakiś czas. Czujesz się z czegoś słabszy? Wróć po jakimś czasie do tego materiału i zrób sobie powtórkę! Warto też zrobić sobie szybki przegląd wszystkich zadań przed samym egzaminem.

7. Cała baza jest dostępna za darmo. Tak po prostu. Jeśli doceniasz moją pracę, to udostępnij ten post na Facebooku, Twitterze, blogu lub w innym miejscu, tak aby Twoi znajomi też mogli pouczyć się do egzaminu. Za każdą pomoc bardzo Ci dziękuję!

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Egzamin gimnazjalny"

Patrycja333

Nie miałam jeszcze okazji przejrzeć wszystkich zadań ale te co widziałam są naprawdę świetne!! Cieszę się zwłaszcza z objaśnień. Ludzie damy radę na egzaminie!!

karaaa

dzięki za super pomoce, właśnie matmy boję się najbardziej

Joolaa

Dwa testy już zrobiłam, 8 i 7 punktów zdobyłam :)

baSka

Czeeemu ja tej strony nie znałam wcześniej :( Będę po nocach robić te zadania ale zrobię i się nauczę

DariaaNa

Bryły dla mnie najtrudniejsze, super powtórka przed egzaminem ;))

ewwella

Dlaczego ja tak późno poznałam taką stronę :( Święta spędzę nad zadaniami, pozdrawiam uczących się.