Egzamin gimnazjalny – Matematyka – 2017

Poniżej znajduje się egzamin gimnazjalny z matematyki 2017. Jest to arkusz interaktywny, co oznacza że możesz na nim zaznaczać odpowiedzi, otrzymując na koniec nie tylko wynik, ale także wskazanie poprawnych i błędnych odpowiedzi. Jeżeli chcesz tylko przejrzeć zadania z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku lub też pobrać ten arkusz w formie pliku PDF, to na dole strony znajdziesz stosowne linki. Powodzenia!

Egzamin gimnazjalny 2017 - matematyka

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23

Egzamin zawiera 20 zadań zamkniętych oraz 3 zadania otwarte. Łącznie do zdobycia jest 29 punktów, a sugerowany maksymalny czas rozwiązywania to 90 minut.

W przypadku zadań zamkniętych musisz wybrać jedną z czterech odpowiedzi ABCD. Zadania otwarte rozwiąż na kartce papieru, a następnie przydziel sobie za nie odpowiednią liczbę punktów zgodnie z punktacją, która wyświetli się na ekranie. Zadania otwarte mają dodatkowo możliwość podejrzenia proponowanego rozwiązania, tak abyś mógł/a jak najrzetelniej przyznać sobie punkty za zadanie.

Jeżeli nie masz pewności jak rozwiązać dane zadanie, to możesz je opuścić i wrócić niego w dowolnej chwili. Kiedy uzupełnisz wszystkie zadania kliknij w przycisk zakończ. Na ekranie pojawi Ci się wtedy liczba zdobytych punktów oraz będziesz mieć możliwość przejrzenia swoich odpowiedzi wraz z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku. Jeżeli jesteś gotowy/a to możesz przejść do pierwszego zadania.

 
 
 

Zobacz także odpowiedzi oraz arkusz PDF:

5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kozz

Wielkie dzieki

jhbhb

sztoss

Anonim

piękne dzięki

Mareek

Według mnie zadanie nr 22 da rozwiązać się prostszym sposobem zajmującym mniej czasu niż ten pokazany :) Mianowicie : -Można ułożyć równanie 5m+2d=3m+3d | m-mała ciężarówka d- duża ciężarówka Po rozwiązaniu równania : 2m=1d , czyli dwie małe ciężarówki mają taką samą ładowność jak jedna duża. Następnie -> Przyjmijmy pierwszą wersję. 5 małych i dwie duże przewiozą 30 ton żwiru razem. Jeśli 5 małych = 2,5 dużej to 2 duże + 2,5 dużej = 4,5 dużej. Pytają nas ile co najmniej kursów musi wykonać duża ciężarówka żeby przewieść te 30 ton żwiru więc musi wykonać 5 kursów ;) Super arkusz… Czytaj więcej »