Poniżej znajdują się odpowiedzi do próbnego egzaminu ósmoklasisty z matematyki – Operon 2019. Wszystkie zadania posiadają pełne rozwiązania krok po kroku, co mam nadzieję pomoże Ci w nauce do egzaminu. Ten arkusz możesz także zrobić online lub pobrać w formie PDF – odpowiednie linki znajdują się na dole strony.
Ten arkusz możesz zrobić online lub pobrać w formie PDF:
Doskonałe, przejrzyste wytłumaczenia, brawo!
Dzięki wielkie
Czy egzamin próbny ósmoklasisty z języka angielskiego 2020 znajdę tutaj?
Tutaj uczę tylko matematyki :)
naprawdę super że robicie coś takiego! Bardzo dziękuję!
Stronę prowadzę samodzielnie, więc tym milej mi to słyszeć :) Pozdrawiam i dziękuję!
według mnie w zadaniu 7 prawdopodobieństwo, że pierwszą cyfrą szyfru jest cyfra 0, wynosi 1/3 bo to jedna z 3 kombinacji (0,2,4);(2,4,6);(4,6,8)
Hmmm… no tak powiem Ci szczerze, że teraz mam zagwozdkę, bo zdałem sobie sprawę z tego, że trochę niejednoznaczne jest to zadanie :D Nie wiadomo, czy chodzi ogólnie o jakikolwiek szyfr, czy o pasujący szyfr w tej blokadzie (co jest wyraźnie zaznaczone dopiero w drugim zdaniu). Na pewno zdanie jest fałszem (niezależnie od interpretacji), ale muszę przyznać, że sam teraz dostrzegam, iż można do tego podejść na różne sposoby. Może jeszcze inni Czytelnicy się wypowiedzą, to zobaczymy jak to inni odczytują :)
Dziękuję za komentarz!
Zgadzam się. Są przecież tylko trzy możliwości zapisania parzystych cyfr rosnąco.
Widzę, że sporo osób podchodzi do tego zadania właśnie w ten sposób, więc po czasie przychylam się do Waszej interpretacji i zmieniam właśnie wyjaśnienie do tego zadania ;) Co prawda takie podejście sprawia, że trochę te pytania prawda/fałsz się tutaj dublują, no ale może tak miało być ;)
Też zgadzam się co do 1/3 :).
Dziękuję, mogę zrobić samodzielnie egzamin, a potem go sprawdzić. Ponadto pomaga mi w zadaniach, których nie rozumiem. ;)
Mam pytanie Czy w zadaniu 13 nie bardziej pasowała by odpowiedź c?
Tak to świetny test.
Nie nie ;) Naprzemiennie jest potęga 2 i 3, więc w piątej kratce będzie potęga 2 :)
naprawdę szacun dzięki da się nauczyć z tego suuuuperr
super wytłumaczone!! Dziękuję w imieniu 8c z klt (pozdrawiam panią Beatke ;*)
W zadaniu 7 powiedziane jest że szyfr otwierający zamek tej blokady tworzą trzy cyfry które są kolejnymi liczbami parzystymi. W odpowiedzi z kolei pisze że mogą być takie trzy kombinacje: ( 0,2,4 ; 2,4,6 ; 4,6,8). Ale z tego co mi wiadomo 0 nie jest liczbą parzystą. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić.
Pozdrawiam
0 jest liczbą parzystą :)
Dzięki, świetna strona
Nie ma się do czego przyczepić.
Skąd przybliżenie w zadaniu 8? (skąd uczeń ma znać, że sobie tak pozwolę doprecyzować)
Jeśli nie wiemy ile to jest w przybliżeniu √5, to wiemy przecież, że √4=2 oraz √9=3. To oznacza, że √5 musi być nieco większe od 2 i mniejsze od 3 (i to tak bliżej 2 niż 3 będzie, bo 5 jest bliżej czwórki niż dziewiątki) :)
bardzo przydatna odpowiedź kolego pozdrawiam :D