Egzamin ósmoklasisty – Matematyka – Przykładowy arkusz CKE 2017

Poniżej znajduje się przykładowy arkusz przygotowany przez CKE dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Jest to arkusz interaktywny, co oznacza że możesz na nim zaznaczać odpowiedzi, otrzymując na koniec nie tylko wynik, ale także wskazanie poprawnych i błędnych odpowiedzi. Jeżeli chcesz tylko przejrzeć zadania z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku lub też pobrać ten arkusz w formie pliku PDF, to na dole strony znajdziesz stosowne linki. Powodzenia!

Egzamin ósmoklasisty z matematyki - Przykładowy arkusz CKE

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Arkusz zawiera 16 zadań zamkniętych oraz 6 zadań otwartych. Łącznie do zdobycia jest 29 punktów, a sugerowany maksymalny czas rozwiązywania to około 100 minut.

W przypadku zadań zamkniętych musisz zaznaczyć daną odpowiedź klikając w odpowiedni przycisk. Zadania otwarte rozwiąż na kartce papieru, a następnie przydziel sobie za nie odpowiednią liczbę punktów zgodnie z punktacją, która wyświetli się na ekranie. Zadania otwarte mają dodatkowo możliwość podejrzenia proponowanego rozwiązania, tak aby móc jak najrzetelniej przyznać sobie punkty za zadanie.

Jeżeli nie masz pewności jak rozwiązać dane zadanie, to możesz je opuścić i wrócić niego w dowolnej chwili. Kiedy uzupełnisz wszystkie zadania kliknij w przycisk zakończ. Na ekranie pojawi Ci się wtedy liczba zdobytych punktów oraz będziesz mieć możliwość przejrzenia swoich odpowiedzi wraz z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku. Jeżeli jesteś gotowy/a to możesz przejść do pierwszego zadania.

 
 
 

Zobacz także odpowiedzi oraz arkusz PDF:

12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Polski Szlachcic

Wzoru Picka nie nie ma w podstawie programowej klasy 8 (przynajmniej myśmy tego nie przerabiali i nie ma tego w podręczniku kl.8 „wokół nas” jeśli się mylę proszę wyprowadzić mnie z błędu), więc twierdzę iż nie powinno być takiego zadania na egzaminie.

Jasiu

ja nie zrozumiałem zadania 8 i 9 przez co straciłem na nich punkty ):

Z.

W zadaniu 20 są trzy możliwości, a w wyjaśnieniu są podane tylko dwie.

maruś

Powie mi ktoś jak obliczyć zadanie 4 bo mi wychodzi za każdym razem wynik 4cm a po skończeniu testu pokazuje mi że to zadanie mam źle

radeczek

fajny test

..

Czy można dojść do rozwiązania w ostatnim zadaniu jakąś inną metoda niż równanie i jeśli tak to w jaki sposób?

Jluke80

Wedlug mnie Asia zakończyła konkurs na etapie IV, więc uczniów o gorszym wyniku było 40% ( a nie jak podaja w tresci zadania 32%), a na wyższych poziomach ukończyło 32% uczniów biorących udział w konkursie