Egzamin ósmoklasisty – Matematyka – Informator 2019 (zadania)

Poniżej znajduje się arkusz zawierający zadania matematyczne pochodzące z informatora przygotowanego przez CKE. Arkusz jest interaktywny, co oznacza że możesz na nim zaznaczać odpowiedzi, otrzymując na koniec nie tylko wynik, ale także wskazanie poprawnych i błędnych odpowiedzi. Jeżeli chcesz tylko przejrzeć zadania z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku lub też pobrać ten arkusz w formie pliku PDF, to na dole strony znajdziesz stosowne linki. Powodzenia!

Uwaga: W klasycznym egzaminie ósmoklasisty możesz spodziewać się nieco mniejszej liczby pytań. Zgodnie z wytycznymi CKE arkusz egzaminacyjny będzie zawierać od 19 do 23 zadań. W tym arkuszu zadań jest więcej, bo umieściłem w nim po prostu wszystkie zadania jakie znalazły się w informatorze publikowanym przez CKE.

Egzamin ósmoklasisty z matematyki - Informator CKE

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36

Arkusz zawiera 21 zadań zamkniętych oraz 15 zadań otwartych. Łącznie do zdobycia jest 61 punktów, a sugerowany maksymalny czas rozwiązywania to około 150 minut.

W przypadku zadań zamkniętych musisz zaznaczyć daną odpowiedź klikając w odpowiedni przycisk. Zadania otwarte rozwiąż na kartce papieru, a następnie przydziel sobie za nie odpowiednią liczbę punktów zgodnie z punktacją, która wyświetli się na ekranie. Zadania otwarte mają dodatkowo możliwość podejrzenia proponowanego rozwiązania, tak aby móc jak najrzetelniej przyznać sobie punkty za zadanie.

Jeżeli nie masz pewności jak rozwiązać dane zadanie, to możesz je opuścić i wrócić niego w dowolnej chwili. Kiedy uzupełnisz wszystkie zadania kliknij w przycisk zakończ. Na ekranie pojawi Ci się wtedy liczba zdobytych punktów oraz będziesz mieć możliwość przejrzenia swoich odpowiedzi wraz z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku. Jeżeli jesteś gotowy/a to możesz przejść do pierwszego zadania.

 
 
 

Zobacz także odpowiedzi oraz arkusz PDF:

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
uczeń

super zadania :-)

kokos4

spoko bardzo, polecam

Sasza

Bardzo fajne zadania robimy z klasą