Kalkulator BMI

kalkulator bmi

Wskaźnik BMI

Czym jest wskaźnik BMI? To stosunek wagi i wzrostu danej osoby, który ma za zadanie ocenić proporcje naszego ciała. Za jego pomocą możemy stwierdzić, czy mamy nadwagę lub też niedowagę.

Kalkulator BMI

Sprawdź swoje BMI za pomocą poniższego kalkulatora. Wpisz w odpowiednie miejsca swoją wagę i wzrost, a następnie kliknij „Oblicz BMI”.

Trwa wczytywanie

 

Jak odczytywać wyniki?

Poniżej 17 – wygłodzenie/wychudzenie – to bardzo niska wartość BMI, cechująca osoby zdecydowanie zbyt chude w stosunku do swojego wzrostu. Wskaźnik ten może sygnalizować też problemy zdrowotne, głównie związane z brakiem witamin i innych składników odżywczych.

17 – 18,4 – niedowaga – cechuje osoby szczupłe, które mają delikatnie zaniżoną wagę w stosunku do swojego wzrostu. W tym momencie należałoby podjąć odpowiednią dietę, która wzmocniłaby ciało i zwiększyła jego masę.

18,5 – 25 – waga prawidłowa – otrzymanie wskaźnika BMI w tym przedziale cechuje osoby z dobrą proporcją wagi do wzrostu. W przypadku dolnej i górnej granicy należy też podejmować środki zapobiegawcze ku temu, by nie przejść do fazy niedowagi/nadwagi.

25,1 – 30 – nadwaga – jest to stan, w którym waga ciała jest zbyt wysoka w stosunku do wzrostu. Może to powodować z czasem spore problemy zdrowotne, m.in. dotyczące sprawności fizycznej, miażdżycy, problemów z sercem i innymi narządami. Należy podjąć dietę, która z jednej strony dostarczałaby organizmowi potrzebne składniki, a z drugiej powodowała stopniowe gubienie zbędnych kilogramów.

30,1 – 35 – pierwszy stopień otyłości – według wielu dietetyków jest to już bardzo poważny stan alarmowy, gdyż organizm jest zbyt przeciążony, przez co narażamy się na wiele chorób układu ruchu czy też krążenia. Zalecana jest w tym momencie wizyta u specjalistów, która pomoże nam zgubić zbędne kilogramy.

35,1 – 40 – drugi stopień otyłości – bardzo duża nadwaga w stosunku do wzrostu ciała, która z biegiem lat powoduje ogromne ryzyko przeciążenia stawów, poważnych problemów z kręgosłupem i innymi chorobami związanymi z otyłością (m.in. układ krążenia). Konieczna jest natychmiastowa i długofalowa dieta dążąca do zbicia wagi ciała.

Powyżej 40 – trzeci stopień otyłości – osoby mające ten wskaźnik koniecznie potrzebują pomocy medycznej i dietetycznej. Bardzo często waga uniemożliwia takim osobom normalne funkcjonowanie i wykonywanie podstawowych czynności życiowych.

52 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Beata

Mam 18,6 czyli jestem w normie jupiii :)

Anonim

Mam 18.8 jej

brak

To ja też się pochwalę bo mam 19.1 ;)

xyz

16.8 :-(

Beata
Reply to  xyz

A czemu taka smutna? To świetny wynik, ja mam prawie 20 a jestem dość szczupła ;)

Gość
Reply to  Beata

Może dlatego, że wygląda jak szkielet?

Anonim

To ja też napisze mam 16.2

Gość

23,8 trochę za wysoko

Karolina

Ja mam 20,1 czyli dobrze, cieszmy się!

anonimek :(

dziwne….wychodzi mi że mam niedowage …a taki brzuch mam !

J.
Reply to  anonimek :(

Może jesteś w ciąży

Locco
Reply to  anonimek :(

Znam temat. Poczytaj sobie o tłuszczu wisceralnym i jak najszybciej bierz się za siebie. Wbrew optymistycznym informacjom, które możesz czasem w sieci znaleźć, ten „brzuch” osobom chudym jest naprawdę trudno zgubić, a jest bardzo szkodliwy.

heh

16,7 to chyba nie dobrze :/

Iza

Mi wychodzi 15.9.

Barteeek

ja mam 19,5

Youtube

Ja nie jestem jak patyk a mam w normie 23.8

xx

23,4

MILA

Dla osób młodych osób, które obliczają sobie BMI – nie zaleca się stosowania wskaźnika BMI do oznaczania wagi ciała dla dzieci do ok. 14 roku życia, służą do tego tabele centylowe i odpowiednia interpretacja danych dot. masy ciała i wzrostu – głównie bierze się pod uwagę jaka jest różnica w tzw. kanałach centylowych wzrostu i masy ciała dla danego dziecka.

PaTrIkO

Wyszło mi 15, 4
Nie martwię się tym , bo nie mam żadnych problemów zdrowotnych . Z tego co wiem , to osoby w moim wieku nie powinny
ogólnie obliczać BMI

as9win
Reply to  PaTrIkO

To samo mi wyszło.

XxKoteczeQQQ

Ja tez się pochwalę 18,5

xkaroixv

16.6 no nie wyglądam na tyle

Total_bookholic13

mam beznadziejne BMI dokładnie 14,2 mimo że jestem mega niska bo mam tylko 138 cm wzrostu to w dodatku ważę 27 kilogramów

Jakub

20 oznacza normę, mój dziadek ma 29,1

:)

18.7 no i ok

Tajna Agentka

17.3
A ja już się bałam że mam nadwagę :)

KAMKA

23,6 :)

FOXY

16.3 bardzo nie dobrze

hiena

18,3 trochę zabrakło ale ważę 44 kg na wzrost 155

matematyk

21.4

NINE

mam wzrost 145cm i wagę 29kg, a wyszło mi 38,8. wiem że w moim wieku nie powinno się odczytywać BMI ale i tak mnie to martwi

Anonim

ja niestety 16.2 :(

kotelkowa 2a UwU

14,8 jestem za chuda

Daniel

mam 21.5 ;)

hOhA

18,4 niedowaga

Agent 010
Reply to  hOhA

ja mam 15.1…

same dwójki

22,2

madzia

16,0 niedowaga każdy mi to mówi

niedźwiedź Wojtek

mam pytanie to jest kalkulator dla dzieci i młodzież czy dla dorosłych odpowiedz proszę

mini mini xd

13.9 ojojoj

VB77

mam 19.1

Mikołąj

fajna strona

Szymon

22,0 :D

_impasta_

14.5 :(

Last edited 2 lat temu by _impasta_
heh

a czy wiek ma coś do tego czy wynik tego bmi będzie niepoprawny? czy moja młodsza siostra może obliczyć tak samo bmi jak ja nie wpisując wieku?
czy to nie jest tak że młodsze dzieci są wygłodzone poniżej 14 a takie starsze poniżej 17?
i czy płeć w obliczeniach też ma jakieś znaczenie?

mogę się mylić co do hipotez ale chciałabym znać na to odpowiedź jeżeli ktoś wie <3

Last edited 1 rok temu by heh
Łukasz

mam 18.5 idealnie xD

sus

xD mam 15

Klo aus Klikloland

ja mam 15.6

Vera

Ja mam 17,3. Pamiętajcie, że różnie jesteśmy zbudowani. Niektórzy, tak jak ja mający BMI z niedowagą , mają prawidłową wagę. A osoby np. z 25,1 też mogą mieć prawidłową wagę i mogą być szczupłe. U każdego człowieka kości, mięśnie i inne tłuszcze są w innych ilościach gęstościach itp. Wszystko zależy od budowy, więc nie sugerujcie się typ 100 procentowo.