Quiz – Lasy i drzewa

Przed Wami garść ciekawostek o polskich lasach i rekordowych drzewach, które możecie tam zobaczyć. Spróbujcie zmierzyć się z poniższymi zagadkami i oszacować jaka jest poprawna odpowiedź. W quizie jest 10 pytań, a każde z nich ma cztery warianty odpowiedzi. Powodzenia!

Trwa wczytywanie
Jeżeli spodobał Ci się powyższy Quiz to podziel się nim ze swoimi znajomymi za pomocą poniższych przycisków. Zmierz się ze swoimi znajomymi i porównajcie swoje wyniki!

18 komentarzy

 1. Grzybiarz

  Uwielbiam nasze polskie lasy, więc tym chętniej przystąpiłem do Quizu. Dużo ciekawostek jak zwykle (za co duży plus), ale proponuję jeszcze zrobić test o grzybach, tak do kompletu :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Myślę, że to dobry pomysł, więc w najbliższej przyszłości coś w tym kierunku postaram się zrobić :)

 2. Anetka

  Nawet nie wiedziałam, że w moim województwie jest najwięcej lasów :) Uwielbiam chodzić po lesie, widzę też że z roku na rok lasy są coraz lepiej zagospodarowane. Kiedyś to były tylko drzewa, dziś powstają place dla turystów, jakieś zajazdy itd. Oby tak dalej!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wynik pokazany jest prawidłowo, tylko tekstu z szablonu nie zmieniłem i zostało tam słowo „zwierzęta” :) Literówkę już poprawiłem i wszystko jest OK :) Dzięki za sygnał!

 3. Kamila

  Dla odmiany w moim województwie jest najmniej lasów :( Nie będę jednak podpowiadać jaki to region ;) Bardzo ciekawy quiz!

  Od siebie też dodam, że lasy muszą pozostać nasze. Mam nadzieję, że lasy będą się jeszcze bardziej otwierać na zwykłych ludzi i tak jak Anetka wyżej napisała, że będzie coraz więcej zajazdów i atrakcji. Pozdrawiamy leśników :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   A jaka odpowiedź byłaby prawidłowa? Z tego co widzę to absolutna rekordzistka Polski (jodła) została ścięta, stąd też nie brałem jej pod uwagę.
   Pozostałe rekordowe drzewa są mniej więcej podobnej wielkości (stąd też w odpowiedziach jest „około”), ale zakładam że skoro nie byłaby to sosna to w takim razie będzie to świerk? Dobrze myślę? :)

 4. Anonim

  Quiz ma bledy programowe wyswietla sie odpowiedz jako dobra i jako bledna
  Byloby tez lepiej gdyby w odpowiedzi podawane byly dokładne wyniki a nie przybliżone.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Dzięki za informację. Wykonałem cztery razy test (wybierając wszystkie możliwe odpowiedzi) i nie zauważyłem by któraś odpowiedź wyświetlała się jako dobra i błędna. Nikt też jeszcze nie zwrócił mi na to uwagi, ale będę się temu przyglądał, bo technicznie rzeczywiście taki błąd mógłby się pojawić :) Nawet jeśli tak się wyświetliło, to wyniki zliczane są poprawnie, bo to byłaby wina tylko wyświetlania komunikatu. Będę jednak trzymał rękę na pulsie.

   Odnośnie zaokrąglania – generalnie odpowiedzi są z reguły dość dokładne. Czasem asekuracyjnie dodaję słowo „około” jeśli wiem że za rok czy dwa coś może się delikatnie zmienić (np. dzisiaj lesistość jest taka i taka, a za dwa lata o te dziesiąte części procenta może być inna). Zdarza się też, że podanie konkretnej odpowiedzi jest w sumie niemożliwe (np. w tym pytaniu ile lasu przypada na każdego Polaka). Głównym celem jest zabawa w szacowanie, analizowanie i przy okazji poznawanie ciekawostek :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.