Quiz – Lasy i drzewa

Przed Wami garść ciekawostek o polskich lasach i rekordowych drzewach, które możecie tam zobaczyć. Spróbujcie zmierzyć się z poniższymi zagadkami i oszacować jaka jest poprawna odpowiedź. W quizie jest 10 pytań, a każde z nich ma cztery warianty odpowiedzi. Powodzenia!

...
Trwa wczytywanie
Jeżeli spodobał Ci się powyższy Quiz to podziel się nim ze swoimi znajomymi za pomocą poniższych przycisków. Zmierz się ze swoimi znajomymi i porównajcie swoje wyniki!

18 komentarzy

 1. Grzybiarz

  Uwielbiam nasze polskie lasy, więc tym chętniej przystąpiłem do Quizu. Dużo ciekawostek jak zwykle (za co duży plus), ale proponuję jeszcze zrobić test o grzybach, tak do kompletu :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Myślę, że to dobry pomysł, więc w najbliższej przyszłości coś w tym kierunku postaram się zrobić :)

 2. Anetka

  Nawet nie wiedziałam, że w moim województwie jest najwięcej lasów :) Uwielbiam chodzić po lesie, widzę też że z roku na rok lasy są coraz lepiej zagospodarowane. Kiedyś to były tylko drzewa, dziś powstają place dla turystów, jakieś zajazdy itd. Oby tak dalej!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Wynik pokazany jest prawidłowo, tylko tekstu z szablonu nie zmieniłem i zostało tam słowo „zwierzęta” :) Literówkę już poprawiłem i wszystko jest OK :) Dzięki za sygnał!

 3. Kamila

  Dla odmiany w moim województwie jest najmniej lasów :( Nie będę jednak podpowiadać jaki to region ;) Bardzo ciekawy quiz!

  Od siebie też dodam, że lasy muszą pozostać nasze. Mam nadzieję, że lasy będą się jeszcze bardziej otwierać na zwykłych ludzi i tak jak Anetka wyżej napisała, że będzie coraz więcej zajazdów i atrakcji. Pozdrawiamy leśników :)

  • SzaloneLiczby
   Admin

   A jaka odpowiedź byłaby prawidłowa? Z tego co widzę to absolutna rekordzistka Polski (jodła) została ścięta, stąd też nie brałem jej pod uwagę.
   Pozostałe rekordowe drzewa są mniej więcej podobnej wielkości (stąd też w odpowiedziach jest „około”), ale zakładam że skoro nie byłaby to sosna to w takim razie będzie to świerk? Dobrze myślę? :)

 4. Anonim

  Quiz ma bledy programowe wyswietla sie odpowiedz jako dobra i jako bledna
  Byloby tez lepiej gdyby w odpowiedzi podawane byly dokładne wyniki a nie przybliżone.

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Dzięki za informację. Wykonałem cztery razy test (wybierając wszystkie możliwe odpowiedzi) i nie zauważyłem by któraś odpowiedź wyświetlała się jako dobra i błędna. Nikt też jeszcze nie zwrócił mi na to uwagi, ale będę się temu przyglądał, bo technicznie rzeczywiście taki błąd mógłby się pojawić :) Nawet jeśli tak się wyświetliło, to wyniki zliczane są poprawnie, bo to byłaby wina tylko wyświetlania komunikatu. Będę jednak trzymał rękę na pulsie.

   Odnośnie zaokrąglania – generalnie odpowiedzi są z reguły dość dokładne. Czasem asekuracyjnie dodaję słowo „około” jeśli wiem że za rok czy dwa coś może się delikatnie zmienić (np. dzisiaj lesistość jest taka i taka, a za dwa lata o te dziesiąte części procenta może być inna). Zdarza się też, że podanie konkretnej odpowiedzi jest w sumie niemożliwe (np. w tym pytaniu ile lasu przypada na każdego Polaka). Głównym celem jest zabawa w szacowanie, analizowanie i przy okazji poznawanie ciekawostek :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.