Próbny egzamin ósmoklasisty – Matematyka – Operon 2018

Poniżej znajduje się próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki (Operon 2018). Jest to arkusz interaktywny, co oznacza że możesz na nim zaznaczać odpowiedzi, otrzymując na koniec nie tylko wynik, ale także wskazanie poprawnych i błędnych odpowiedzi. Jeżeli chcesz tylko przejrzeć zadania z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku lub też pobrać ten arkusz w formie pliku PDF, to na dole strony znajdziesz stosowne linki. Powodzenia!

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki - Operon 2018

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Arkusz zawiera 15 zadań zamkniętych oraz 6 zadań otwartych. Łącznie do zdobycia jest 30 punktów, a sugerowany maksymalny czas rozwiązywania to około 100 minut.

W przypadku zadań zamkniętych musisz zaznaczyć daną odpowiedź klikając w odpowiedni przycisk. Zadania otwarte rozwiąż na kartce papieru, a następnie przydziel sobie za nie odpowiednią liczbę punktów zgodnie z punktacją, która wyświetli się na ekranie. Zadania otwarte mają dodatkowo możliwość podejrzenia proponowanego rozwiązania, tak aby móc jak najrzetelniej przyznać sobie punkty za zadanie.

Jeżeli nie masz pewności jak rozwiązać dane zadanie, to możesz je opuścić i wrócić niego w dowolnej chwili. Kiedy uzupełnisz wszystkie zadania kliknij w przycisk zakończ. Na ekranie pojawi Ci się wtedy liczba zdobytych punktów oraz będziesz mieć możliwość przejrzenia swoich odpowiedzi wraz z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku. Jeżeli jesteś gotowy/a to możesz przejść do pierwszego zadania.

 
 
 

Zobacz także odpowiedzi oraz arkusz PDF:

10 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
DaysYT

Super test

Dzikejskiii

kozacka strona

aciditselfz.

W ósmym zadaniu jest błąd. W odpowiedziach powinno być większe lub równe -4 , ponieważ ta kropka jest zamalowana

:)
Reply to  aciditselfz.

nie mniejsze od -4 to to samo co większe równe -4 ;)

Gilowski

Super egzamin i extra strona

Paweł kura

To jest bardzo fajne

FiFi

Fajne, fajne. Można DOBRZE sobie powtórzyć informacje i sprawdzić się. Naprawdę, polecam :D

abecadło

świetna strona

Filip

Super strona idealna do powtórki przed egzaminem