Zmienione proporcje i stosunki (zadania tekstowe)

Zmienione proporcje i stosunki (zadania tekstowe) – W tym ćwiczeniu będą pojawiać się różne zadania tekstowe, w których motywem przewodnim będzie zmiana proporcji/stosunku obu prezentowanych wartości. Twoim zadaniem będzie wyliczenie nowych wartości, które spełnią przedstawione warunki zadania.


Zadania polecane dla Ciebie:

4 komentarzy

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Przecież komentarze są wyświetlane, po prostu nikt tu jeszcze nic nie pisał, bo nikt nie miał jeszcze uwag do tego ćwiczenia ;)

   Co do odpowiedzi – wszystkie gry tego typu bazują na prostych obliczeniach, są to jakieś schematyczne zadania z różnych dziedzin, które sprawdzają czy umiemy daną partię materiału. Prawda jest taka, że jak ktoś umie zrobić jedno takie zadanie, to zrobi ich i 10. Poznanie suchego wyniku niewiele tu pomoże.

   Jeśli chcesz rozwiązywać zadania które są bardziej rozbudowane, które mają odpowiedzi i rozwiązania krok po kroku, to zapraszam chociażby do działu Sprawdziany :)
   https://szaloneliczby.pl/sprawdziany/

  • SzaloneLiczby
   Admin

   Witaj! Dzięki Tobie udało mi się namierzyć małą usterkę w algorytmie, tak więc już teraz te pojedyncze zadania także wyświetlają się poprawnie :) Wielkie dzięki za pomoc i za czujność!

   W ramach podziękowania za znalezienie błędu proszę odezwij się do mnie poprzez zakładkę „Kontakt”, przygotuję dla Ciebie małą niespodziankę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.