Dodawanie pisemne

Dodawanie pisemne – Przed Tobą szereg zadań i przykładów, dzięki którym nauczysz się poprawnie wykonywać dodawanie pisemne. W każdym przykładzie dodano do siebie dwie liczby pisemnie, zakrywając jedną cyfrę w całym działaniu. Twoim zadaniem jest przyjrzeć się uważnie całemu zapisowi i odpowiedzieć na pytanie jaka liczba została zakryta. Brakującą cyfrę wpisz w kratce na dole zadania.


Zadania polecane dla Ciebie:

16 komentarzy

 1. Anonimek

  Nie wiem dlaczego, ale jak jest 0/0 to jest 1/10 I potem jak już w lewym górnym rogu pisze 10/10 to w prawym górnym rogu jest za to – 9/10 I jakby dodatkowy bo w prawym górnym rogu jest np. 0 V , 1 V i tak dalej a jak będzie błąd to liczy do lewego górnego rogu i z tym się zgodzę, PS. To jest proste 10/10 Kiedyś miałam 9/10 :/ Ale super strona!

  • SzaloneLiczby
   Admin

   1/10 w lewym górnym rogu oznacza, że jest to pierwsze pytanie z dziesięciu. Jak zrobisz zadanie poprawnie, to po prawej stronie w górnym rogu wskoczy Ci punkt ;) Wszystko jest więc w porządku :)

 2. Emi

  Dopiero się uczę, ale dajcie mi chwilę, i nauczę się tego dodawania pisemnego. O… Już minęło 10 przykładów i dobrze! Polecam :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.