Próbny egzamin ósmoklasisty – Matematyka – Grudzień 2018

Poniżej znajduje się próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki (CKE – grudzień 2018). Jest to arkusz interaktywny, co oznacza że możesz na nim zaznaczać odpowiedzi, otrzymując na koniec nie tylko wynik, ale także wskazanie poprawnych i błędnych odpowiedzi. Jeżeli chcesz tylko przejrzeć zadania z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku lub też pobrać ten arkusz w formie pliku PDF, to na dole strony znajdziesz stosowne linki. Powodzenia!

Próbny egzamin ósmoklasisty z matematyki - CKE 2018

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Arkusz zawiera 15 zadań zamkniętych oraz 6 zadań otwartych. Łącznie do zdobycia jest 30 punktów, a sugerowany maksymalny czas rozwiązywania to około 100 minut.

W przypadku zadań zamkniętych musisz zaznaczyć daną odpowiedź klikając w odpowiedni przycisk. Zadania otwarte rozwiąż na kartce papieru, a następnie przydziel sobie za nie odpowiednią liczbę punktów zgodnie z punktacją, która wyświetli się na ekranie. Zadania otwarte mają dodatkowo możliwość podejrzenia proponowanego rozwiązania, tak aby móc jak najrzetelniej przyznać sobie punkty za zadanie.

Jeżeli nie masz pewności jak rozwiązać dane zadanie, to możesz je opuścić i wrócić niego w dowolnej chwili. Kiedy uzupełnisz wszystkie zadania kliknij w przycisk zakończ. Na ekranie pojawi Ci się wtedy liczba zdobytych punktów oraz będziesz mieć możliwość przejrzenia swoich odpowiedzi wraz z pełnymi rozwiązaniami krok po kroku. Jeżeli jesteś gotowy/a to możesz przejść do pierwszego zadania.

 
 
 

Zobacz także odpowiedzi oraz arkusz PDF:

25 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dominika

7 podchwytliwe

bk
Reply to  Dominika

ciekawe hmmm

xyz

o co chodzi 0 p. 1p. 2p. ? zad. 16, 17 i 18

Komentatorxd

generalnie to ta strona dobre zadania pokazuje xd

DOMINIKA K

pisałam ten test w grudniu (jestem w 8 klasie) i dostałam z niego 53% (na półrocze mam 5 z matematyki, więc nie wiem dlaczego tak źle mi poszło hah) teraz rozwiązując go w kwietniu bez wracania do niego przez ten czas zrobiłam go na 80 %, więc różnica jest spora CIESZĘ SIĘ Z TEGO BARDZO

idi

bezsensu od 16 zadania trzeba maksymalnie punkty zaznaczać

Nick

Wiem że pewnie to zdanie nie będzie nikogo obchodziło. Ale na pewno w przyszłości będę chciał wiedzieć ile wynosi maksymalna długość kwadratu na kartce. Bardzo interesujące. tym bardziej że dzisiaj każdy robi wszystko symetrycznie.

vujcick
Reply to  Nick

to jest tylko zadanie, które pomaga w przygotowaniach do egzaminu

Ewa

Bardzo dobrą pracę ktoś wykonał, polecam tą stronę swoim uczniom:) Dziękuję.

mikot

dlaczego w zadaniu 19 1 krok mówi nam o tym że wychodzi hmmm jak w zaokrągleniu 5 Idze w górę, czyli powinna być liczba o jeden większa. nie mówię dokładnej liczby żeby nie spojlerować.

Ycangi (czytaj od tyłu)

Bardzo fajne arkusze, bo są interaktywne. Według mnie są one lepiej zrobione niż na CKE, gdzie trzeba pobierać PDF, bo i tak trzeba robić na kartce itp.

Jan Kowalski

Najpierw myślałem, że w 9 jest trochę za mało danych, ale jednak jest w porządku.

Anonimowy

w 14 polecam się upewnić co do 1 odpowiedzi :DD

Aysti

w zadaniu 20 helena zdobyła o 6 głosów więcej a nie 5 chociaż to i tak nie zmienia wyniku :b

Patrycja321

w przyszłym tygodniu egzamin, ale mam tu 90% więc się nie martwię :)

husarz

można więcej tego typu egzaminów? jeśli tak to proszę

vujcick

Polecam ten test ;)

Yasuo

Doceniam pracę włożoną w te egzaminy

me e e ee e

bardzo spoko