Odpady produkcyjne

Z odpadów produkcyjnych potrzebnych do zrobienia 5 kostek brukowych jesteśmy w stanie zrobić jeszcze jedną kostkę. A ile kostek brukowych zrobimy z odpadków powstałych z 500 kostek?

  • Tych świeczek będzie dużo więcej niż początkowo myślisz… Przemyśl sobie cały proces produkcji.
  • Zrobimy 124 kostki brukowe.
    Dlaczego nie 100? Otóż 100 kostek jesteśmy w stanie zrobić z początkowych 500, ale przy produkcji tych stu będziemy mieli także odpady, które pozwolą nam zrobić kolejne 20 kostek. Następnie z tych odpadów po 20 kostkach zrobimy jeszcze 4, więc łącznie materiału starczy na 124 kostki.
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Irena Neumann

124

Irena Neumann

Czy tak? 124?

Youtube

To proste. 124 kostki brukowe.

Nait

Matematycznie rozumowanie ok ale mamy pewien problem jezeli produkcyjnie przy produkcji 5 z odpadow mamy jeszcze 1 to przyjmujemy ze w tym momencie nie mamy juz materialu.
wiec przy 500 bedzie tylko 100 po jednej na kazdy proces produkcyjny.
Z obliczen wynika ze jestesmy w stanie uzyskac jeszcze odpad przy producji z odpadu co nie wynika z tresci zadania.
Ale jestem otwarty na rozmowy :)

...
Reply to  Nait

Jestem tego samego zdania

Jann
Reply to  Nait

Ja też popieram Nait, z logicznego punktu widzenia jeżeli wyprodukujemy 5 kostek to z pytania wynika, że mamy materiał tylko na dodatkową 1 kostkę i materiał się kończy więc za każde 5 kostek pozostaje materiału tylko na jedną a nie że kolejne kostki są produkowane z normalnego materiału a nie odpadków bo nie ma czegoś takiego jak odpadki odpadków…

Rob
Reply to  Nait

Zgadzam się. To jest również prawidłowy kontekst. Często jest więcej niż jeden kontekst

K

Przy założeniu, że „odpady produkcyjne” nie ulegają degradacji podczas kolejnych obiegów procesu tworzenia jednej kostki możemy wykonać 124 kostki i zostanie nam w zasadzie materiał na jeszcze jedną kostkę, ale już bez marginesu na odpad po jej produkcji.

As

Tak wlasnie, wiec logicznie myslac ja wykorzystalam 100% odpadow z 5kostek do zrobienia jeszcze jednej wiec juz nie mAm zadnych resztek wiec 100 jest poprawna odpowiedzia…

Anonim

Bardzo fajna zagadka

Smok_bobul
Reply to  Anonim

Zagadka niedbała, nie określa dokładnie założeń. Niska jakość tej zagadki. Odpowiedź 100 jest poprawna, ale na skutek niedbałości tego, który ją podał poprawna także jest odpowiedź 124.