Odpady produkcyjne

Z odpadów produkcyjnych potrzebnych do zrobienia 5 kostek brukowych jesteśmy w stanie zrobić jeszcze jedną kostkę. A ile kostek brukowych zrobimy z odpadków powstałych z 500 kostek?

  • Tych świeczek będzie dużo więcej niż początkowo myślisz… Przemyśl sobie cały proces produkcji.
  • Zrobimy 124 kostki brukowe.
    Dlaczego nie 100? Otóż 100 kostek jesteśmy w stanie zrobić z początkowych 500, ale przy produkcji tych stu będziemy mieli także odpady, które pozwolą nam zrobić kolejne 20 kostek. Następnie z tych odpadów po 20 kostkach zrobimy jeszcze 4, więc łącznie materiału starczy na 124 kostki.

8
Dodaj komentarz

Irena Neumann

124

Irena Neumann

Czy tak? 124?

Youtube

To proste. 124 kostki brukowe.

Nait

Matematycznie rozumowanie ok ale mamy pewien problem jezeli produkcyjnie przy produkcji 5 z odpadow mamy jeszcze 1 to przyjmujemy ze w tym momencie nie mamy juz materialu.
wiec przy 500 bedzie tylko 100 po jednej na kazdy proces produkcyjny.
Z obliczen wynika ze jestesmy w stanie uzyskac jeszcze odpad przy producji z odpadu co nie wynika z tresci zadania.
Ale jestem otwarty na rozmowy :)

...

Jestem tego samego zdania

Jann

Ja też popieram Nait, z logicznego punktu widzenia jeżeli wyprodukujemy 5 kostek to z pytania wynika, że mamy materiał tylko na dodatkową 1 kostkę i materiał się kończy więc za każde 5 kostek pozostaje materiału tylko na jedną a nie że kolejne kostki są produkowane z normalnego materiału a nie odpadków bo nie ma czegoś takiego jak odpadki odpadków…

K

Przy założeniu, że „odpady produkcyjne” nie ulegają degradacji podczas kolejnych obiegów procesu tworzenia jednej kostki możemy wykonać 124 kostki i zostanie nam w zasadzie materiał na jeszcze jedną kostkę, ale już bez marginesu na odpad po jej produkcji.