Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?

Sprawdź, czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty! To wbrew pozorom nie jest łatwy test!

Przed Tobą 20 pytań z czterech dziedzin: matematyka, język polski, historia oraz przyroda (po 5 pytań z każdej kategorii). 16 pytań to zadania na które odpowiedź znajdziemy w podręcznikach do klasy piątej. 4 kolejne pytania to zadania z poziomu klasy szóstej. Żeby więc móc powiedzieć o sobie: „Tak, jestem mądrzejszy od piątoklasisty” musisz zdobyć minimum 17 punktów i ani jednego punktu mniej!

Myślisz, że to banalne wyzwanie? Jestem przekonany, że rzeczywistość zaskoczy niejedną osobę, dlatego zachęcam do samodzielnego wypełnienia testu, tak aby nie psuć sobie zabawy. Na rozwiązanie testu potrzebować będziesz około 10-15 minut. Przy okazji dowiesz się jakich rzeczy muszą uczyć się uczniowie klas szkół podstawowych i zobaczysz ile zostało Ci w głowie po latach nauki ;) Powodzenia!

Trwa wczytywanie
30 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ania

Ale świetny test :-) Zabrakło mi jednego punktu, ale mimo wszystko zabawa była spora. Aż dziwne że tyle rzeczy człowiek się musiał uczyć w przeszłości :-)

Mała ania

Fajne

Katarzyna

W pytaniu 14, odnośnie tętnic nie ma prawidłowej odpowiedzi. Prawdą jest, iż tętnice transportują krew z serca, występują zarówno w obiegu dużym jak i obiegu małym. Tak samo też transportują krew utlenowaną i odtlenowaną. Proszę o zapoznanie się z literaturą i poprawienie błędu, gdyż wprowadza on w błąd każdego kto robi ten test.

Katarzyna
Reply to  SzaloneLiczby

Prawda, że transportują krew utlenowaną, ale także transportują krew odtlenowaną. Myślę, że jest to istotna funkcja tętnic i nie powinna być pominięta przy układaniu takiego rodzaju testów, ponieważ wyucza ona ludzi złego myślenia (w tym przypadku, że służą one jedynie do transportu utlenowanej krwi) i nie prowadzi do patrzenia na cały organizm, co jest bardzo istotnie w naukach biologicznych. Lepiej dobranym pytaniem byłoby rozróżnianie tętnic na podstawie kierunku w którym płynie w nich krew (z serca), ponieważ jest to ich cecha charakterystyczna. Natomiast w większości naczyń krwionośnych płynie krew zarówno odtlenowana jak i utlenowana.

Lolek

Xd ja jestem w 6 klasie a połowy nie wiedziałam

dsgdsgfs
Reply to  Lolek

pls ja jestem w 8 klasie a miałam 9 punktów XDDD

Last edited 3 lat temu by dsgdsgfs
jaja

Gdzie to pokazuje ten wynik

roxi

Nie chyba jednak nie jestem mądrzejsza od piątoklasisty. XDD

KARA

Bardzo dobry test!

Kazimierz60

Fajny test. Polecam bardzo.

BAHA

Fajne zweryfikowanie swojej wiedzy, ale niestety nie pamiętam bardzo dużo!

darek

bardzo dobra zabawa

Uczeń 6 kalsy

Chodzę do klasy 6 ale i tak nie zaliczyłem tego testu (pod koniec 5 klasy miałem średnią 5,25)

nuubek
Reply to  Uczeń 6 kalsy

spokojnie, moja średnia w 5 była najwyższa w szkole i miałam tylko 12 punktów. większość z tych rzeczy w szkole mieliśmy pewnie na lekcjach ale nie były one jakoś baaardzo ważne więc pani nie robiła nic z tą wiedzą poznaną na lekcji, i się zapomniało.
u ciebie było prawdopodobnie podobnie…

Last edited 3 lat temu by nuubek
witajcie

jest mały, naprawdę tyciutki malutki tyciuteńki błąd
a jest on w…pytaniu
napisał pan przyroda zamiast biologia/geografia, przyrody w 5 już nie mamy :P
ale to bardzo drobny błąd, chciałam tylko powiedzieć żeby nie było z tego jakiegoś większego problemu kiedyś…
życzę miłego dnia/wieczoru

Kris

Fajna zabawa

Jota

super odstresowanie szkoda że wcześniej nie znalazłam Waszej strony. super.

patrycja

były trudne i łatwe pytania

Anonimowyadrian2009

Test okej

Artix

Myślałem że jestem mądrzejszy (5pkt) XD

adi

super test polecam

Łukasz

Dzięki! :-) Mi się udało.

~.Wolfy.~

Mam 8 punktów a jestem w 8…a moja średnia w 5 wynosiła 5.55 XD

xxx

Po co nazywać tak test skoro dzieci z 5 klasy same „nie są od siebie mądrzejsze”. To, że coś jest w materiale 5 klasy nie oznacza, że będzie przerobione i że piątoklasista będzie to umiał. W programie o tej nazwie było kiedyś pytanie z 2 klasy podstawowej dotyczące innego tłumaczenia tytułu książki „Calineczka”. Ja nie miałam wcale tej lektury w szkole. W przypadku gdyby ktoś ją miał to nie koniecznie z innym tłumaczeniem tytułu. Po co więc takie pytanie? By komuś udowodnić, że nie wyniósł wiedzy ze szkoły podstawowej? Jakoś mi nie przeszkadza, że nie znam głupiego tłumaczenia, jakiejś niedoszłej… Czytaj więcej »

Patryk

Świetny quiz