Czy jesteś mądrzejszy od 5-klasisty?

Sprawdź, czy jesteś mądrzejszy od piątoklasisty! To wbrew pozorom nie jest łatwy test!

Przed Tobą 20 pytań z czterech dziedzin: matematyka, język polski, historia oraz przyroda (po 5 pytań z każdej kategorii). 16 pytań to zadania na które odpowiedź znajdziemy w podręcznikach do klasy piątej. 4 kolejne pytania to zadania z poziomu klasy szóstej. Żeby więc móc powiedzieć o sobie: „Tak, jestem mądrzejszy od piątoklasisty” musisz zdobyć minimum 17 punktów i ani jednego punktu mniej!

Myślisz, że to banalne wyzwanie? Jestem przekonany, że rzeczywistość zaskoczy niejedną osobę, dlatego zachęcam do samodzielnego wypełnienia testu, tak aby nie psuć sobie zabawy. Na rozwiązanie testu potrzebować będziesz około 10-15 minut. Przy okazji dowiesz się jakich rzeczy muszą uczyć się uczniowie klas szkół podstawowych i zobaczysz ile zostało Ci w głowie po latach nauki ;) Powodzenia!

Trwa wczytywanie
15 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ania

Ale świetny test :-) Zabrakło mi jednego punktu, ale mimo wszystko zabawa była spora. Aż dziwne że tyle rzeczy człowiek się musiał uczyć w przeszłości :-)

Mała ania

Fajne

Katarzyna

W pytaniu 14, odnośnie tętnic nie ma prawidłowej odpowiedzi. Prawdą jest, iż tętnice transportują krew z serca, występują zarówno w obiegu dużym jak i obiegu małym. Tak samo też transportują krew utlenowaną i odtlenowaną. Proszę o zapoznanie się z literaturą i poprawienie błędu, gdyż wprowadza on w błąd każdego kto robi ten test.

Katarzyna
Reply to  SzaloneLiczby

Prawda, że transportują krew utlenowaną, ale także transportują krew odtlenowaną. Myślę, że jest to istotna funkcja tętnic i nie powinna być pominięta przy układaniu takiego rodzaju testów, ponieważ wyucza ona ludzi złego myślenia (w tym przypadku, że służą one jedynie do transportu utlenowanej krwi) i nie prowadzi do patrzenia na cały organizm, co jest bardzo istotnie w naukach biologicznych. Lepiej dobranym pytaniem byłoby rozróżnianie tętnic na podstawie kierunku w którym płynie w nich krew (z serca), ponieważ jest to ich cecha charakterystyczna. Natomiast w większości naczyń krwionośnych płynie krew zarówno odtlenowana jak i utlenowana.

Lolek

Xd ja jestem w 6 klasie a połowy nie wiedziałam

jaja

Gdzie to pokazuje ten wynik

roxi

Nie chyba jednak nie jestem mądrzejsza od piątoklasisty. XDD

KARA

Bardzo dobry test!

Kazimierz60

Fajny test. Polecam bardzo.

BAHA

Fajne zweryfikowanie swojej wiedzy, ale niestety nie pamiętam bardzo dużo!

darek

bardzo dobra zabawa

Uczeń 6 kalsy

Chodzę do klasy 6 ale i tak nie zaliczyłem tego testu (pod koniec 5 klasy miałem średnią 5,25)